Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

çile
çile
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 44

*_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_* Empty *_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_*

24/06/09, 10:44 pm
tüm şizofrenik arkadaşlarımız, bu illetin kendi üzerlerinde yapmış olduğu etkileri yazsın. tabi ne tür şizofreni tanısı koyulduğunuda belirtirse daha iyi olur. bu şekilde bu hastalığın kişiden kişiye nasıl farklı etkiler gösterdiğini öğrenicez. şizofreniyi daha iyi tanıyacağız...

sevgilerimle...
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 205

*_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_* Empty Geri: *_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_*

24/12/09, 01:50 pm
Nerden başlasam..O kadar çok ağrı ve sızı yaşadım ki nerden başlayacağımı düşünüyorum.Tamam herşey şöyle başladı benim yapmayın dediğim bir şeyi ısrarla çevremdeki insanlar yaptı.Ben yapmayın dedikçe yaptılar.Engel olamadım.Çok üzüldüm.Bu birkaç ay boyunca devam etti.En sonunda bir patlama noktası geldi.Üzüntüye dayanamamıştım.İşte o gün şizofren oldum.O gece yatağa yattığımda ki bundan 7,5 ay önceydi, vücudumda çeşitli çatlaklar,çatırdamalar oluştu.En ufak bir sese bile tahammül edemiyordum.Bu iki, üç gece devam etti.Ertesi gün bir doktora gittik.Olanları anlattım.Bir sese bile tahammül edemiyorum dedim.Şizofren teşhisi koydu.Sadece şizofren de değil.Şizoafektif bozukluk, bipolar bozukluk ve a tipik psikoz.Bunların hepsi birden bende mevcuttu.Ben önce ciddiye almadım.Şizofren kelimesini bile yeni duymuştum.Yani ne olduğunu bile tam bilmiyordum.Bana laila lom geliyordu.

Derken birkaç gün sonra başımda kelepçe varmış gibi bir duygu hissetmeye başladım.Doktorum çok yazık diyordu.Daha sonra ağrı ve sızılar tüm bedenime yayıldı.Saçlarımdan tutunda ayaklarıma kadar.Her organımda bir arıza meydana geldi.Şimdi anlatamıyacağım, tarifi zor olan ağrılar ve anormallikler yaşadım.

Saçımın yağlanması, parmaklarımda solucan şeklinde buruşukluklar, sırtımda kamburlaşma…bunları saymıyorum bile.Çünkü hafif kalırlar.

Bunlar 6 ay boyunca devam etti.Hergün yeni bir yerimde ortaya çıkıyordu bu arızalar.6 ay sonra %90 oranında azaldı.Şu anda bile hala devam ediyor, örneğin son zamanlarda ayaklarımın tabanı kurudu, çatladı.

Bunlar görünen rahatsızlıklar birde görünmeyenleri var.Beynimde meydana gelen.Beynimdeki hasar ne durumda bilmiyorum.Ama gizli bir el tutuyormuş gibi sanki.Hareketlerim yavaşladı.Çoğu zaman hiçbir şey yapasım yok.Hatta öyle zamanlar geliyor ki yaşamak bile istemiyorum.Beynimdeki acıdan.

En önemli fark ettiğim hasarda şu; Sadece baktığım yeri görebiliyorum.Onun dışında başka bir yer yok muş gibi geliyor bana.Bakış açım tek yönlü.Kendimi başkasının yerine koyamıyorum.Başkasının gözüyle kendime bakamıyorum.Yani izlenme duygum kayboldu.Buda bütün heyecanımı götürdü.Hayat enerjim bitti.

Okuduğunuz için teşekkürler…

Sizde sizdeki belirtileri yazın.Tabi hala gücünüz varsa..
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 205

*_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_* Empty Geri: *_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_*

24/12/09, 02:19 pm
Nerden başlasam..O kadar çok ağrı ve sızı yaşadım ki nerden başlayacağımı düşünüyorum.Tamam herşey şöyle başladı benim yapmayın dediğim bir şeyi ısrarla çevremdeki insanlar yaptı.Ben yapmayın dedikçe yaptılar.Engel olamadım.Çok üzüldüm.Bu birkaç ay boyunca devam etti.En sonunda bir patlama noktası geldi.Üzüntüye dayanamamıştım.İşte o gün şizofren oldum.O gece yatağa yattığımda ki bundan 7,5 ay önceydi, vücudumda çeşitli çatlaklar, çatırdamalar oluştu.En ufak bir sese bile tahammül edemiyordum.Bu iki, üç gece devam etti.Ertesi gün bir doktora gittik.Olanları anlattım.Bir sese bile tahammül edemiyorum dedim.Şizofren teşhisi koydu.Sadece şizofren de değil.Şizoafektif bozukluk, bipolar bozukluk ve a tipik psikoz.Bunların hepsi birden bende mevcuttu.Ben önce ciddiye almadım.Şizofren kelimesini bile yeni duymuştum.Yani ne olduğunu bile tam bilmiyordum.Bana laila lom geliyordu.

Derken birkaç gün sonra başımda bir kelepçe varmış gibi bir duygu hissetmeye başladım.Doktorum çok yazık diyordu.Daha sonra ağrı ve sızılar tüm bedenime yayıldı.Saçlarımdan tutun da ayaklarıma kadar.Her organımda bir arıza meydana geldi.Şimdi anlatamayacağım, tarifi zor olan ağrılar ve anormallikler yaşadım.

Saçımın yağlanması, parmaklarımda solucan şeklinde buruşukluklar, sırtımda kamburlaşma...bunları saymıyorum bile.Çünkü hafif kalırlar.

Bunlar 6 ay boyunca devam etti.Hergün yeni bir yerimde ortaya çıkıyordu bu arızalar.6 ay sonra %90 oranında azaldı.Şuanda bile hala devam ediyor, örneğin son zamanlarda ayaklarımın tabanı kurudu, çatladı.

Bunlar görünen rahatsızlıklar birde görünmeyenleri var.Beynimde meydana gelen.Beynimdeki hasar ne durumda bilmiyorum.Ama gizli bir el tutuyormuş gibi sanki.Hareketlerim yavaşladı.Çoğu zaman hiçbirşey yapasım yok.Hatta öyle zamanlar geliyor ki yaşamak bile istemiyorum.Beynimdeki acıdan.

En önemli fark ettiğim hasarda şu; Sadece baktığım yeri görebiliyorum.Onun dışında başka bir yer yokmuş gibi geliyor bana.Bakış açım tek yönlü.Kendimi başkasının yerine koyamıyorum.Başkasının gözüyle kendime bakamıyorum.Yani izlenme duygum kayboldu.Buda bütün heyecanımı götürdü.Hayat enerjim bitti.

Okuduğunuz için teşekkürler...

Sizde sizdeki belirtileri yazın.Tabi hala gücünüz varsa..
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

08/01/10, 08:15 pm
hepimiz kartanesi gibi birbirimizden farklıyız. *_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_* Icon_cool
timuçin
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 973

*_Şizofreninin sizdeki belirtileri neler_* Empty hastayım iyileşicem!

08/01/10, 08:34 pm
gerçek dışı ama kendi içimde gerçek olan'ım ben!
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 225

19/11/10, 10:21 pm
""" herşey şöyle başladı benim yapmayın dediğim bir şeyi ısrarla çevremdeki insanlar yaptı.Ben yapmayın dedikçe yaptılar.Engel olamadım.Çok üzüldüm.Bu birkaç ay boyunca devam etti.En sonunda bir patlama noktası geldi.Üzüntüye dayanamamıştım."""

sevglili kanka kardeş, bu yazı sizin yazınızdan alıntı... Burada özellikle benim üstünden durduğum, konuyu yakaladım..Ben yapmayın dedikçe yaptılar.Engel olamadım demişsiniz...cümlenizde, çevrenizdeki ve yaşamınızdaki insanları kasdetmişsiniz..

Bende çevremdeki bazı insanlardan hoşnut değilim .. ( akraba, arkadaş vs...) ama mecburen katlanmak zorundayım yani zorundayız... hayat bu işte güzelim, İNSANLARI OLDUKLARI GİBİ KABUL ETTİĞİMİZ TAKDİRDE... YAŞAM MUHTEŞEM OLUYO.. maalesef bu böyle kimseyi değiştiremeyiz bunu unutma... herkesin her söylediğini kafayı takmamak gerek,
yoksa üzülen ve yıpranan taraf hep sen olursun...
geçmiş olsun canım
Caesarlll
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 48

27/05/12, 03:57 am
Valla ben doktora gittim depresyonda olduğumu söyledim karım sürekli beni aşşağılamasından sürekli kavga etmesinden şikayet ettim ama depresyon değil şizofreni var dedi yoksa böyle büyük bir hastahaneye gelmezdin dedi
Ne hikmetse şizofreni ilaçları yıllardır üregelen hiperaktivite bozukluğuma yani konsantrasyon bozukluğuna çok iyi geldi. Şimdi saatlerce aynı oyunu oynayıp başka şeylere dalmam geçti. Neye odaklanıyorsam çok iyi odaklanıyorum ve konsantrasyonum bozulmuyor...
DundG
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

14/02/14, 05:46 pm
Benim belirtilerde sunlar:basim ve vücudumun sallanmasi,sanki yayli gibi basim ve vücudum sallaniyor
Similar topics