Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

evabenim
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz... Empty senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz...

02/08/09, 11:30 am
merhaba
Tanışma bölümüne de yazdım. Şizofreni hastalığı ile ilgili bir senaryo yazıyorum.
Amacım hastalığın toplum tarafından bilinmesi ve önyargının ortadan kalkması.
Bu konuda araştırma içerisindeyim. Foruma üye olurkan çok ümitliydim fakat katılımın az olduğunu gördügümde hayal kırıklığına uğradım doğrusu.
Bana bu konuda yardımcı olabilecek hasta ve hasta yakınları varsa merak ettiğim konuları aşağıda sıralıyorum;
.Hastalığın ilk belirtileri,
.Hastaların yaşadıkları halüsilasyon..vb. gerçek dışı algılamalar,
.Hastane tedavisi sırasında hastaların korktukları, rahatsızlık duydukları veya anlatmak istedikleri olaylar,

şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım. Araştırmalarım sadece bu siteyle sınırlı değil fakat buradan da oldukça bilgi toplayabileceğimi ümid ediyorum.
Herkese mutlu günler ve sağlık dilerim..
bsen
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz... Empty Geri: senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz...

22/10/09, 11:59 am
ben de az önce üye oldum... terkedilmiş şehir gibi site Sad

senaryo ben de yazmaya başladım ama tamamen taslak halde... hatta çoğu kafamda...

hasta yakını olarak halkı bilinçlendirmeyi çok isterim.

sormak istediğin sorular varsa mail atabilirsin...

belginsen@hotmail.com
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz... Empty Geri: senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz...

24/10/09, 04:01 pm
Zor bir proje arkadaşlar, baya etraflıca araştırılması lazım konunun ve film boyutunun, kolaylıklar dilerim sizlere.
çile
çile
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 44

24/10/09, 08:42 pm
filmin isminden başlayalım ...

şizofrenik düşler nasıl...

"sufi olma yolunda, sessiz adımlarla ilerleyen shizphrenic bir kul..onun çilesi bu olmamalıydı" Mutlu

dopamin reseptörlerimizin biraz fazla salgılanmasından dolayı hayal gücümüz geniştir...
çile
çile
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 44

24/10/09, 08:44 pm
filmin ilerleyen vakitlerinde kendini mehdi snacaktır bu şahıs, lakin mehdi sanmasından ne sansı napolyonmu, sufi yolunda ilerliyor bu, binaley sonunda doğru yolu bulacak, sabredelim..(::
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

27/10/09, 12:19 am
bsen demiş ki:ben de az önce üye oldum... terkedilmiş şehir gibi site senaryom ile ilgili yardım edebilirmisiniz... Icon_sad

senaryo ben de yazmaya başladım ama tamamen taslak halde... hatta çoğu kafamda...

hasta yakını olarak halkı bilinçlendirmeyi çok isterim.

sormak istediğin sorular varsa mail atabilirsin...

öncelikle hoş geldiniz siteye. Site, hiç bir zaman bir şehir olmamış ki terk edilmiş bir şehir olsun-tabii olayın özünü değiştirmez bu tanım-, ara sıra bazılarının uğradığı bir kasaba gibi. Bazıları aktif hale getirmeye çalışmış siteyi, ama o insanlar da aynı zamanda bulunamamış sitede şansızlık olarak. Çok kalabalık olmasından ziyade benim için daha önemlisi yeteri kadar insan olsun ve o insanlar da aktif olsun, bu çok daha önemli. Ama aktif üye sayısı çok az şu an, o yeteri kadar insana ulaşmak zor bu sıralar yani. Buna rağmen bu forumun var olması önemlidir tabii ki.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

01/02/10, 08:42 pm
HALÜSÜNASYONLAR GENELDE KORKUNÇ OLUYORMUŞ AMA BEN GELECEKLE İLGİLİ HALÜSÜNASYONLAR GÖRÜYORUM GENELDE.GÖRDÜKLERİM AYNEN OLUYOR YA DA BİR ŞEKİLDE BANA ÖYLE GELİYOR.
babyface
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

05/03/15, 09:12 pm
evabenim dostum bende kıtap yazacagım 25 senelık sızofrenıyım zaten dosyamdakılerı yazsam rahat kıtap olur .ben prosedurun aksıne yaşanmıslıkları ve gerceklerı ve gırdıgım elektro sokları anlatacagım
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

05/03/15, 09:29 pm
babyface demiş ki:evabenim dostum bende kıtap yazacagım 25 senelık sızofrenıyım zaten dosyamdakılerı yazsam rahat kıtap olur .ben prosedurun aksıne yaşanmıslıkları ve gerceklerı ve gırdıgım elektro sokları anlatacagım
zaten bizden iyi senaryo yazarı mı olur? Mutlu yazan,yöneten,oynayan,izleyen...dört işi birden yapıyoruz. Mutlu
şifacı61
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 12

05/03/15, 09:31 pm
bir iki saat önce bende kitap yazmayı düşünüyordum. konu başlıklarınıda seçmiştim. bu konuyu görmem tesadüf oldu. insanları bir şizofreni içine sokup sonra çıkaracak kitap film dizi yapılabilir bence. her insan potansiyel şizofrendir zaten. kendini bulmak için yaşıyor. zihninin kilitlenmiş odasını açmak ve karşılaşacağı ile yüzleşmek için ne yollar.. ne sular aşılıyor.. ama sanırım herkese açık değil o kapı. geçmişte yazan bu insana yardımcı olmak isterdim ama çok uzun iş vaktim olsa kendim yazarım zaten. işim gücüm var kardeşim:)
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

11/03/15, 01:04 pm
"her insan potansiyel şizofrendir zaten"
doğru söylüyorsun şifacı61,her lafın,her cümlenin,her davranışın  altında mesaj arayan o kadar çok insan var ki,ben artık konuşmaya korkar oldum,yanlış anlaşılacağım diye.
Similar topics