Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

Misafir
Misafir

Öğretmen Kemal - Sayfa 2 Empty Geri: Öğretmen Kemal

06/11/10, 09:59 pm
İnandığınız şeylerin gerçekte olmadığını belgeleyen nokta burası, İRADE....
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

06/11/10, 10:03 pm
İRADE,YANLIŞLA,DOĞRUYU AYIRD ETME VE YANLIŞA KARŞI KOYABİLME YETENEĞİDİR,KISACA.
PSİKOLOJİK HASTALIK DEDİĞİMİZ ŞEYDE,GERÇEKLE HAYAL OLANI,YANLIŞLA DOĞRU OLANI KARIŞTIRMA HALİDİR.Bİ BAŞKA DEYİŞLE İRADE YETİSİNİN BOZULMASIDA DENEBİLİR.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

06/11/10, 10:06 pm
ŞİZOFRENİ,OLDUĞUNA İNANDIĞIMIZ ŞEY DİİLDİR ARKADAŞIM.YAŞADIĞIMIZ ŞEYDİR.BUNU NASIL AYIRD ETTİĞİMİZİ ZATEN YAZMIŞTIM.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

06/11/10, 10:28 pm
BİR AN EVVEL İLAÇ KULLANMAYA BAŞLA ARKADAŞIM.BİZ BÖYLE GAYET İİYİZ.BİZİ MERAK ETME SEN.HAYIRLI GECELER.
Misafir
Misafir

07/11/10, 12:01 am
İrade = Kendin = İnsanı Çalıştıran Şey = Biyolojinizi, Psikolojinizi, Duygularınızı, Hareketlerinizi, Davranışlarınızı Aklınızı Yönetmenizi Sağlayan Şey = Biyolojik Bir Madde = Tüm Canlılarda ve Evrendeki Tüm Varlıklarda Bulunan Şey

Hastalık = Dış Güç = Biyolojik Program = İrade Dışı Gelişen Durum = Biri/Birileri/Besin/Kimya/ Tarafından Biyolojinizin, Psikolojinizin, Duygularınızın, Hareketlerinizin, Davranışlarınızın, Aklınızın, Yönetildiğine İnandığınız Şey = Biyolojik Bir Madde = Tüm Canlılarda ve Evrendeki Tüm Varlıklarda Bulunan Şey

Şimdi Bu Tanımlamaya Göre İnsanlar Diyor ki;

Benim iradem yok kendim yapmıyorum, dış güçler tarafından yönetiliyorum (Hastayım, Bilme Özürlüyüm, Anlama Özürlüyüm, Psikolojim Bozuk, Sigara beni bozuyor, hormonal gıdalar beni bozuyor, o beni inandırıyor kandırıyor dolandırıyor, o beni düzeltti, o bana tecavüz etti, bizi devlet yönetiyo, devlet gelirimizi bozuyo, devlet gelirimizi düzeltiyo, beni cin bozuyo, beni dopamin bozuyo, beni aşkım bozuyo, o kafamı bozuyo, bu sinirimi bozuyo....)

Kendin tecavüz ettin kendine, Kendin inandırıyon-dolandırıyon-kandırıyon kendini, kendin bozuyon kendini, kendin düzeltiyon kendini, kendin yönetiyon kendini, kendin belirliyon gelirini.. kendin.. kendin... kendin.... Herşey Kendin......

Umarım Daha İyi Anlaşılmıştır.....
Misafir
Misafir

07/11/10, 03:51 am
He birde sizin inandıklarınızı kabul etmeyince ben hastamı oluyorum. Var mı böyle bir mantık...
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

07/11/10, 02:16 pm
KANDIRILMAK VEYA DOLANDIRILMAK HAKKINDA ÇOK ALAKASIZ YORUMLAR YAPMIŞSINIZ.Bİ KİŞİ TECAVÜZE UĞRARSA VEYA KANDIRILIRSA,BU TAMAMEN O KİŞİYİ KANDIRANIN,TECAVÜZ EDENİN SAPKINLIĞIDIR.SADECE HASTA İNSANLARIN BAŞINA GELMİYOR BÖYLE ŞEYLER.SEN İNANSANDA İNANMASANDA,ÇOK ZEKİ,ÇOK İRADELİ VEYA ÇOK TEDBİRLİ, Bİ KİŞİNİNDE BAŞINA GELEBİLİR BUNLAR,KADERDİR Bİ YERDE.DAHA EVVELDE YAZDIĞIM GİBİ HERŞEY İNSANIN KENDİ ELİNDE DİİLDİR.
YİNE SAÇMASAPAN Bİ CEVAP VERMİŞSİN.HER ZAMANKİ GİBİ.GÖZÜNLE GÖREMİYECEĞİN İÇİN TANRIYADA İNANMIYORSUNDUR SEN,SENİN GİBİ İNANÇSIZ VE HASTA Bİ KİŞİYE NE DENSE BOŞ,HİÇBİŞEY ANLAMIŞSIN YAZILARIMIZDAN,ANLAMIYACAKSINDA.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

07/11/10, 02:20 pm
HE,BİRDE MİLYONLARCA SAĞLIKLI İNSAN,BİZİM GİBİ TIBBA,KİMYAYA,BİLİME İNANIYOR.VAR MI BİLİME İNANMAMAK GİBİ Bİ MANTIK.
Misafir
Misafir

07/11/10, 11:03 pm
Milyonlarca insan sağlıklı değil.. Mİlyonlarca insan inanıyo diye o şey doğru değil veya milyonlarca insan inanıyo diye o şeyin doğru olduğunu göstermez bu. Bilime inanılmaz ayrıca. Çünkü bilim bir görünmez/anlaşılmaz/görünemez/anlaşılamaz/karanlıkta gibi/gizli gibi/labirent gibi/soyut gibi bişey değil. Zaten bu kavramı anlatmaya çalışsam net olaral anlatabilsem anlıyacaksınızda anlatamıyorum. Görmek görmek derken burayı anlatmaya çalışıyorum işte. Bilim inanılarak öğrenilen bir şey değil. Bilim inanılarak öğrenilir durumda değil. Bilim açık seçik net anlaşılabilen somut gibi bişey.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

07/11/10, 11:58 pm
ARKADAŞIM BİLİM GAYET SOMUT KANITLARI OLAN BİŞEY.İRADE GÖZLE GÖRÜLÜR BİŞEYMİ Kİ,İRADENİN GÜCÜNE İNANIYORSUN,GÖZLE GÖRÜLÜR,HİSSEDİLİR,HER TÜRLÜ KANITI OLAN BİLİME İNANMIYORSUN,İRADEYE İNANIYORSUN.PSİKOLOJİK HASTALIKLARDA İRADE ZAYIFLAR YA DA DENGESİZLEŞİR,TAMAMEN YOKOLDUĞU DURUMLARDA VAR NE YAZIK Kİ.OLMAYAN VE SOYUT BİR KAVRAMLA,SOMUT HASTALIK YENİLİR DİYOSUN.DÜPEDÜZ SAÇMALIYORSUN.
drumslife
drumslife
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 37

08/11/10, 12:33 am
ben hala SANATVARİ yi düşünüyorum zart diye söylenmiş,zort gibi bişey olmuş bu yaaa.Mutlu yada içinde biraz sanat olabilir anlamınımı çıkarmalıyız? hangi pencereden bakmalıyız acaba ,mesela dün bir bale prömüyeri vardı hürrem sultan diye.gidebildimi ?HAYIR.eskiden olsaydı gidilirmiydi?KESİNLİKLE...bir kaç gün sonra folklorama diye bir opera eseri oynanacak gidilecekmi?HAYIR. neden ?çünkü eski ben değilim:((evden çıkamıyorum....
bu mesajı yazmamın sebebi entellektüel bir tartışmaya müdahil olmak istemem değil arkadaşlar.hatta sanatın neresindeyiz, yada sanat bizim neremizde?de değil .sadece O KUYUDA BENİMDE TAŞIM OLSUN İSTEDİM. çala kalem yazdım bişeyler. siz bu mesajı okuduktan sonra,mesaj kendi kendini silecektir...silmez ise beni arayın ben sileyim Mutlu
tel.5325500846
Misafir
Misafir

08/11/10, 12:57 am
Asuman hanım bakın hala inanmaktan sözediyosunuz. Ben insan doğasında inanmak diye bir sözcük yok diyorum. Bunu anlatmaya çalışyıorum. İradeye inanmıyorum iradeyi görüyorum. Aynı suyu, bardağı, koltuğu, bulutu görmek gibi. Herşey suyu bardağı görmek gibi demek istiyorum. Bilimin çözümlenmesi diye bişey yok diyorum. Bilim çözülmesini gerektiren ne biliyim uzmanlık gerektiren yetenek gerektiren üzerinde kafa yorulmasını gerektiren akıllı olunmasını gerektiren inanılmayı doğuran fikri doğuran bir şey durumunda değil.

Örneğin astrolojiyi anlamak. Astrolog olmak yada astroloğa sormak diye bir durum yok. Astroloji doğa üzerinde açık net belli bi şekilde meydanda. Gayet kolay anlaşılabilir bir durumda. Astrolojiye inanmayın astrolojiyi görün yani.

Zaten hayatın merkez noktası burası. İnanmak değil görmeye başlamak. O zaman herşeyi net bi şekilde anlamaya başlıyorsunuz. Hastamıyız değilmiyiz tartışmasını yapmamış oluyoruz burda. Kimse kimseden farklı düşünmemiş oluyo, düşünce fikir diye bir şey oluşmamış oluyo. Herkes gözüyle görmüş oluyo net bi şekilde.... Herşey net açık berrak bi şekilde anlaşılmış oluyo. Bilime inanmak değil bilimi anlamak/görmek/netleştirmek/belirginleştirmek.......

Umarım anlatabilmişimdir........
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

08/11/10, 02:03 pm
ARKADAŞIM SAÇMALAMAYI KES ARTIK.BARDAK,KOLTUK SOMUT KAVRAMDIR.İRADE SOYUT KAVRAMDIR.SOMUT KAVRAMLAR ELLE TUTULUR,GÖZLE GÖRÜLÜR,AĞIRLIĞI OLUR,ŞEKLİ OLUR.ANLADIN MI.BARDAK VE KOLTUK ELLE TUTULUR,GÖZLE GÖRÜLÜR,ŞEKİLLERİ OLAN,AĞIRLIKLARI OLAN NESNELER.İRADEYİ GÖREBİLİYORSAN TARİF ET ŞEKLİNİ BAKALIM,ÇOK AĞIR DİİLSE 2-3 KİLODA BANA GÖNDER,BENDE GÖREYİM.SADECE HASTA DİİL CAHİLSİNDE.DAHA SOMUTLA SOYUT ARASINDAKİ FARKI BİLMİYORSUN. Laughing
Misafir
Misafir

08/11/10, 02:09 pm
Dünya'da İnsanda Kainatta soyut bişey yok. Bunu bilseniz zaten hasta olmadığınızıda göreceksiniz......
Misafir
Misafir

08/11/10, 02:13 pm
Kimyasal bozulma soyut mu somut mu?
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

08/11/10, 02:14 pm
HER YAZIYA CEVAP YAZMAK MARİFET DİİL ARKADAŞIM.ÖNEMLİ OLAN ANLAMLI CEVAP VEREBİLMEK.DÜNYADA,KAİNATTA SOYUT PEK ÇOK KAVRAM VAR.FAKAT SENİN ANLAYIŞIN YETERSİZ ANLAMAK İÇİN.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

08/11/10, 02:18 pm
KİMYASAL BOZUKLUK DİİL ARKADAŞIM GENETİK BOZUKLUKTUR ŞİZOFRENİ.SANA GENLERİN ŞEKİLLERİNİ GÖSTERELİM,YANİ http://www.google.com.tr/images?hl=tr&biw=1003&bih=567&q=genin+yap%C4%B1s%C4%B1&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=oOjXTM24OcOK4Qa8huWbBw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=3&ved=0CC8QsAQwAg GENLER SOMUT KAVRAMDIR.
Misafir
Misafir

08/11/10, 02:23 pm
Şizofreni somut bir bozukluk mudur soyut bir bozukluk mudur? Artı soyut olan bişeyi nasıl anlıyorsunuz ki? Adı üstünde soyut. Nasıl anlaşılıyor varlığı?
Misafir
Misafir

08/11/10, 02:35 pm
Birde Asuman hanım diğer bir sorum, dinkoliklik, dini içerikli diksiyon, arada sırada dualar okuma, vaazlardan bahsetme, hani böle bağımlılık gibi bir his içinde olma, merdiven dairelerinde bağıra bağıra ezan dua okuma, günün yarısından çoğu ilahi olma vb. (oğlak burçlarında görünür genelde) patolojik bir durumdur yoksa bozuklukmudur yada normal iyi bir durummudur? Ve eğer bozukluk veya patolojikse bu inanç doğrumudur?

Yanlış inanç bozukluk, Doğru bilim düzgünlük mantığına katılıyor musunuz?
Misafir
Misafir

08/11/10, 04:41 pm
Birde erkek ve kız çocuk olmasının astrolojik olduğunu biliyor musunuz? Hayat kumar dedim bi yerlerde. Buda ona bir örnek. Şansa bırakmayabilirsiniz çocuğunuzun cinsiyetini. Bunun üzerinde kafa yoruyorum, bulursam açıklarım forumda. Ama şu an tahminimi açıklayım, eğer günler bir gün artı bir gün eksi gidiyo desek, yani gezegen veya etki eden herneyse birgün erkek birgün kız olarak etki ettiğini düşünsek, erkek etkideyken ilişki erkek çocuğu, kız etkideyken kız çocuğu verir. Sadece tahmin, emin değilim.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

08/11/10, 05:11 pm
ŞİZOFRENİ SOMUT BOZUKLUKTUR,GENETİK BOZUKLUKTUR.GENLER MİKROSKOPUN GELİŞTİRİLMİŞ VERSİYONLARIYLA GÖRÜLEBİLİYOR.YANİ GENLERDEKİ BOZUKLUKTA GÖRÜLEBİLİYOR.YANİ ŞİZOFRENİ SOMUT BOZUKLUKTUR ANLADIN MI.
SOYUT KAVRMLARI,HİSSEDEREK VEYA AKLIMIZIN AYIRD ETME GÜCÜYLE ANLIYORUZ.DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM,MESELA HALÜSÜNASYON GÖRÜYOSUN.HALÜSÜNASYONDA GÖRDÜĞÜN ŞEYLERİ,HALÜSÜNASYON BİTİNCE GÖRMÜYOSUN.ETRAFINDAKİLERE GÖRDÜKLERİNİ ANLATIYOSUN,ONLAR BİŞEY GÖRMEDİKLERİNİ SÖYLÜYOR.GÖRDÜĞÜNÜN GERÇEK OLMADIĞINI ANLIYOSUN.SANA GÖRE ETRAFTAKİ İNSANLAR VEYA BİNLERCE BİLİM İNSANIDA YALAN SÖYLÜYO TABİ.BU DA SENİN AÇIKÇA PARANOYAK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.
Misafir
Misafir

08/11/10, 05:24 pm
Eğer şizofreni somut bir bozukluksa siz bu bozukluğu gördünüz mü? Ruh soyutsa eğer ruhu nasıl anlıyorsunuz anlamadım, nasıl hissediyorsunuz ki? Halüsinasyonu bana tanımlar mısınız Asuman Hanım. Ben Zeynep'i görüyorum, e insan göremez tabi bunu nasıl görsün kız bende onlarda değil ki? Yalan söylüyo demek paranoyaklıkmı oluyo?

Ha halüsinasyon derken eğer karşında biri olmadığı halde varmış gibi görmeyi kastediyorsanız öyle bir şey yok. Öyle birşey olmuyor ve mümkün değil. Beyin böyle bir şeye müsait değil.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

08/11/10, 05:47 pm
BİZ GÖRMEDİK BOZUKLUĞU,BİZ ANLADIK,NASIL ANLADIĞIMIZI DEFALARDIR İZAH EDİYORUM SANA.HALÜSÜNASYONUN TANIMINA GEREK YOK.KISACA,PSİKOLOJİK HASTALIĞI OLAN KİŞİLERİN GÖRDÜĞÜ GÖRÜNTÜ,ÖYLE BİŞEY VAR,GÖZÜMÜZLE GÖRÜYORUZ,KULAĞIMIZLA DUYUYORUZ HALÜSÜNASYONU.BEYİN BÖYLE BİŞEYE MÜSAİT DİİL DERKEN,SAÇMALAMIŞSIN YİNE.SEN NERDEN BİLİYORSUN Kİ,SOMUT KANITIN MI VAR.ÖNCE İRADENİN ŞEKLİNİ TARİF ET BAKALIM,KAÇ KİLODUR,NEYE BENZER.
RUH SOYUTTUR VE TARTIŞMALI KONUDUR.ÇÜNKÜ ÇOĞUNLUĞUN VARLIĞINI KABUL ETTİĞİ VEYA HİSSETTİĞİ BİŞEY DİİL.İSTER İNANIRSIN,İSTER İNANMAZSIN.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

08/11/10, 05:53 pm
[

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 02:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

08/11/10, 05:59 pm
Ben gayet bildiklerimden eminim.