Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

+14
Caesarlll
reganmcneil
Yakamoz
BurakAcikgoz
risperdion
diagriene
ASUMAN
Gökyüzü
iyikiben
PİNKANGEL
tecasbcops
laila
MEHRİ
khetzal
18 posters
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 66

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi - Sayfa 3 Empty Geri: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

29/03/17, 02:47 am
@PIKANANGEL  hanfendi yada beyfendi; şizofreni bir psikolojik hastalık değil sürekli farkındalık aratamazsınız şizofreni hastalarına şizofreni tıpkı ms gibi bir beyin hastalıgıdır...şizofreni hastası bir insanın psikolojik boslugunuda gene aynı kendi gibi bir başka şizofren anlayabilir...insanlara yasattıklarınızın farkındamısınız diyosunuz?? emin olun şizofrenler asıl toplumdan insanlardan korktugu için bu denli savunma mekanizmasına geçip sürekli bir paranoya halindeler..şizofreni hastalarında beyindeki belirli kimyasallarda degişiklikler oluşur(dopamin.serotonin gibi)..yani sevgilisinden ayrılıpta depresyona giren bi ergenin psikolojik boşluğuyla şizofreni hastasının içinde bulundugu durum aynı degildir.. birininki psikolojiktir kişinin elinde olan bir durumdur, diğerininki beyinseldirki buda kişinin elinde değildir yani psikolojik değildir!..şizofreni hayat boyu süren, ilaç tedavisi gerektiren bir hastalıktır ki bu ilaçlarda hastalıgı en aza indirgemek içindir.
Misafir
Misafir

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi - Sayfa 3 Empty Geri: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

30/03/17, 01:47 pm
deathstars demiş ki:...şizofreni hastası bir insanın psikolojik boslugunuda gene aynı kendi gibi bir başka şizofren anlayabilir...insanlara yasattıklarınızın farkındamısınız diyosunuz?? emin olun şizofrenler asıl toplumdan insanlardan korktugu için bu denli savunma mekanizmasına geçip sürekli bir paranoya halindeler..

Bu yoruma %99 katılıyorum Türk toplumu şizofreni ve benzeri ruhsal hastalıklar konusunda çok bilinçsiz. Diğer engelli otistik,lösemi, down sendromu vs.. insanlara bile yeterli empati ve destekten yoksunuz. deathstars'ın yazdığı gibi şizofren olmayanların anlayamadığı şeyler var. TV de haberlerde vs "şizofren koca dehşeti" vs şeklinde vakalar anlatıldıkça başkalarının ön yargıları pekişiyor. Şizofrenler delidir, manyaktır, saldırgandır vs. Einstein bile demiş; önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan bile zordur. diye. Genelleme yapmıyorum ama bu konularda cahil insanlar yüzünden şizofrenlerin çoğu kendi psikoz dünyasında kaybolup gidiyor. Toplumsal sağduyunun artması lazım. STK vs kurumların daha etkili olması lazım.
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

30/03/17, 02:32 pm
Kesinlikle katiliiyorum leponex beye
Misafir
Misafir

30/03/17, 03:22 pm
deathstars demiş ki:Kesinlikle katiliiyorum leponex beye
Özelden mesaj yolladım. Ona bakar mısın ?
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

01/01/18, 06:32 pm
Misafir demiş ki:
deathstars demiş ki:...şizofreni hastası bir insanın psikolojik boslugunuda gene aynı kendi gibi bir başka şizofren anlayabilir...insanlara yasattıklarınızın farkındamısınız diyosunuz?? emin olun şizofrenler asıl toplumdan insanlardan korktugu için bu denli savunma mekanizmasına geçip sürekli bir paranoya halindeler..

Bu yoruma %99 katılıyorum Türk toplumu şizofreni ve benzeri ruhsal hastalıklar konusunda çok bilinçsiz. Diğer engelli otistik,lösemi, down sendromu vs.. insanlara bile yeterli empati ve destekten yoksunuz. deathstars'ın yazdığı gibi şizofren olmayanların anlayamadığı şeyler var. TV de haberlerde vs "şizofren koca dehşeti" vs şeklinde vakalar anlatıldıkça başkalarının ön yargıları pekişiyor. Şizofrenler delidir, manyaktır, saldırgandır vs. Einstein bile demiş; önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan bile zordur. diye. Genelleme yapmıyorum ama bu konularda cahil insanlar yüzünden şizofrenlerin çoğu kendi psikoz dünyasında kaybolup gidiyor. Toplumsal sağduyunun artması lazım. STK vs kurumların daha etkili olması lazım.

%100 haklısınızz
Similar topics