Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

INVEGA

+7
fatalix
Caesarlll
bekirecr
şizo
Temujin...
ibrahim uyanık
_sahin_
11 posters
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 8

INVEGA Empty INVEGA

10/12/10, 11:19 pm
Arkadaşlar forumdaki bütün insanlara selamlar.Ben foruma yeni üye oldum.Invega 6mg kullanıyorum.Bu ilaç ile ilgili özellikle başlık açmak istedim.Bu ilacı kullanan arkadaşlarımız deneyimlerini ve ilaç hakkındaki yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim
ibrahim uyanık
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 327

INVEGA Empty Geri: INVEGA

10/12/10, 11:31 pm
güzel ilaç ...
Temujin...
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 296

11/12/10, 06:10 pm
_sahin_ demiş ki:Arkadaşlar forumdaki bütün insanlara selamlar.Ben foruma yeni üye oldum.Invega 6mg kullanıyorum.Bu ilaç ile ilgili özellikle başlık açmak istedim.Bu ilacı kullanan arkadaşlarımız deneyimlerini ve ilaç hakkındaki yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim

hoşgeldiniz... olumlu paylaşımlarınızı bekleriz form olarak...
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 500

13/12/10, 12:03 pm
Merhaba şahin,

Ben iki senedir invega 6mg kullanıyorum.Belirgin bir şikayetim olmadı.bünye kaldırdı.ama her bünye aynı değildir.örneğin ibrahimin dediğine göre invega ona enerji veriyormuş.bende de tam tersi sanki hareketlerimi yavaşlatıyo.gördüğün gibi aynı ilacı kullanıyoruz ama etkileri farklı oluyor.Artı bende bir ara vücudumda kızarıklıklar oluştu.özellikle bacağımın kenarında.akşam üzerine yattığımda acıyordu.doktora söyledim, devam dedi.zaten doktora ne anlatırsam anlatayım devam diyor.

İlaçları hergün aynı saatte almaya özen göster.ben başlarda karışık alıyordum.ama bu fazla doz almak gibi birşey oluyor.fazla dozun etkiside fazla olacaktır.hatta bir ara elim ayağım şişmiş gibi hissediyordum.o yüzden söylenen miktarı hergün belirli ve aynı saatte almak gerekiyor.

Yine ilacın iç organlar üzerindeki etkisini bilemiyorum.Özellikle kalp ve böbrekler üzerinde yıkıcı bir etkisi olabilir.bunu araştırmak lazım.çünkü yine zaman zaman kalbim sıkışıyor ve idrarımda bir ara koyu sarı çıkıyordu.gerçi kalp sıkışıklığı sigaradan da olabilir emin değilim. Mutlu

Yinede çok masum bir ilaç değil.İnsan özellikle ilacın prospektüsünü okuyunca çok korkuyor.şu olursa acil doktora haber ver, bu olursa acil doktora haber ver gibisinden bilgiler var.

Ama bunlar gözünü korkutmasın.bişey olucak olsa belirtisi ilk kullandığın zamanlarda ortaya çıkar zaten.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar..Doktorun dediği gibi ne olursa olsun devam..

Sonuçta yeni nesil güzel bir ilaç.

canını sıkma.. Wink
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye

13/12/10, 11:14 pm
Arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.Şizo arkadaşım siz sadece tek olarak ınvegamı kullanıyorsunuz.Bu ilaç sizde pozitif semptomlaramı daha iyi geldi yoksa şizofreninini negatif semptomlarınada etkisi oldumu acaba.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

14/12/10, 07:08 pm
Ben sadece invega kullanıyorum.Pozitif belirtiler bir ara oldu ve bitti.şuanda temiz.ama negatif belirtileri çok ağır yaşıyorum.beni bitiriyor.Diyebilirim ki bir tek yorgunluk biraz hafifledi.onun dışında bütün sorunlar aynen devam ediyor.ilacın pozitif belirtilere iyi geldiğini biliyorum.ama negatif belirtiler dediğim gibi.bir değişiklik yok.sorunlar devam ediyor.sadece kendimi daha iyi hissediyorum.hepsi okadar.

Senin sorunların neler?kaç yıldır hastasın?neler yapıyosun?
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye

14/12/10, 11:27 pm
Ben Invega 6 Mg yanında Rexapin 5 Mg kullanıyorum.Pozitif belirtiler bende hiç olmadı.Negatif belirtilerle başım dertte ve o sorunlarla boğuşuyorum.Traş olmak,Banyo yapmak bile bana çok zor büyük bir işmiş gibi geliyor.Herşey zoruma gidiyor ve herşeyi ertelediğim için sonuç itibari ile hiçbir şey yapamıyorum.5 Yıldıır kendimle savaşmaya çalışıyorum ama en ufak bir düzelme olmadı bende.6 Aydır ilaçları kullanıyorum ama negatif belirtilerde en ufak bir düzzelme olmadı ki pozitif belirtilere ilaç iyi geliyormuş öyle yazıyor internette araştırmalarımda ama bende pozitif belirtiler zaten yok.Benim sorunum olan negatif belirtilere iyi gelmiyor zannedersem ilaçtanda ümidimi kestim.Ki sende negatiflerde değişilik yok diyorsun valla ben ilacları bırakmayı bile düşünüyorum bu gidişle.Neler yapıyorum tek kelimeyle kendi halimde tamamen içine kapanmış yalnız robot gibi yaşıyorum başka yaptığım bişey yok.Ama ben umudumu kaybettim artık.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

15/12/10, 10:41 am
Seni çok iyi anlıyorum sahin.Aynı durumları yaşıyoruz.

Yanlız bende sadece negatif belirtiler yok.aynı zamanda birde yetiyitimleri var.beynim hasar gördü.Duygu, düşünce ve algıda bozukluk var.beynimde derinlik hissi kalmadı.başka bir yer, zaman, kişi aklıma gelmiyor.düşünebiliyorum ama aklıma bişey gelmiyor.çok acı bir tablo.yaşadığımı bile hissedemiyorum.

Senin anlıyacağın ot gibi bir yaşantım var.

İki senede bu hale geldim.tam bir yıkım oldu.hastalıktan etkilenmeyen organım kalmadı.savaştan çıkmış gibiyim.elimden bişey gelmiyor.

Ama ben hala umutluyum.çünkü 6 ay öncesine göre daha iyiyim.bazı düzelmeler oldu.örneğin yorgunluk hat safhadaydı, dediğin gibi tırnaklarımı kesmek bile çok zor geliyordu, yattığım yerden kalkamıyordum.ama şimdi düzeldi.biraz daha iyiyim.beynimde bir acı hissi vardı, oda geçti.ufakda olsa düzelmeler oldu.10 yıl sonrası için umutluyum şimdi.

yinede böyle yaşamak yaşamak değil.nolcak halim bilmiyorum.

ilaçlar konusuna gelince, senin kullandığın ilaçlar bana fazla gibi geldi.pozitif belirtiler göstermeyen bir hasta için biraz fazla bence.ilaç konusunu doktorunla tekrar görüşmeni tavsiye ederim.iyi geliyormu dersen, az da olsa bir faydası oluyor.

Buarada ilaçları nekadar zamandır kullanıyosun?

Kendinden biraz daha bahsetsene, neler yapıyosun, vaktini nasıl geçiriyosun? vs.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

INVEGA Empty invega

16/12/10, 12:24 am
gerçekten invega güzel ilaç.6 aydır kullanıyorum.
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye

INVEGA Empty invega

20/12/10, 11:00 am
İalçları yaklaşık 7 aydır kullanıyorum.Bu günlerde kendimi çok iyi hissediyorum.Galiba invega etkisini göstermeye başladı.Genelde yalnız yürüyüş yapıyorum.TV izleyemeyorum.Kitap,gazete,dergi vs okuyamıyorum kafam almıyor.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

23/12/10, 05:13 pm
İyi hissetmene sevindim sahin.birde ben iyi olabilsem.saat 15:30 a kadar kendime gelemedim bugün.yani orta halli olmam o saati buldu.doktor bile tam iyileşme olmaz diyor.ne olcak halimiz bilmiyorum.hastalık dalgalı bir seyir izliyor.sabah kendime gelmem bir iki saat alıyor normalde.sonra biraz normal gidiyor.sonra hiç gücüm kalmıyor.yaşamak gelmiyor içimden.derken biraz toparlıyorum.ne olduğumu anlayamadan akşam oluyor.sonra yine sabah.bu aralar sabahları hiç uyanmak istemiyorum.acı ile kalkıyorum.adım atmaya gücüm olmuyor.senin kendini iyi hissetmen durumunda bir düzelme oluşturdu mu?yani iyi hissetme duygun devam ediyor mu?
yada yorgunlukta bir gelişme varmı?yorgunluk beni bitiriyor ya..
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye

24/12/10, 09:48 am
Psikolojim çok hassas en ufak bir konudan etkilendiğimde herşey alt üst oluyor.Geçen haftaki iyi halim gitti,yine bambaşka bir hal aldım.Halsizlik,yorgunluk,sabahları ölmek isercesine acı hissediyorum.Bu gün akşam olmaz,akşam edemem diyorum içimden.İnvega genel anlamda yorgunluk ve zihin karışıklığğına iyi geliyor bende ama devamlı aynı seviyede duramıyorum.Dediğin gibi dalgalı seyrediyor hastalık.Bazen düzeliyorum içimden kitap okumak geliyor,bazen 1 hafta sürdüğüde oluyor klayenin tuşlarına basmak yazılanları bile okumak zor geliyor.Beynim tamamen kapanmış gibi hissediyorum.Bu aralar yine çok kötüyüm.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

24/12/10, 02:48 pm
Benzer durumları yaşıyoruz sahin.nolcak halimiz?
_sahin_
Yeni Üye
Yeni Üye

25/12/10, 09:47 pm
Bilemiyorum şizo ne olacak halimiz ama sanki yaşama umudumu kaybediyorum artık.Özel mesajdan msn adresini yazarsan msnde sohbet edebiliriz
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

26/12/10, 09:52 am
Özel mesaj gönderdim..
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

23/01/12, 01:47 pm
ben de invega 6mg.kullanıyorum.2 yıl oldu hemen hemen.
Caesarlll
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 48

04/05/12, 10:58 pm
Ben Clopixol kullanıyordum 6 ay kullandım Ampul 200mg. Bana çok güzel etkileri oldu. Dalmam geçti onun sayesinde. Şimdi invega kullanıyorum birkaç gündür. Inveganın hiçbir yan etkisini görmedim. Konsantrasyonum hala güzel şekilde devam ediyor ama dalmamda ilaç kullanmadığım zamanlara göre çok iyi ve clopixolle karşılaştırdığımda clopixolle aynı gibi geliyor bana.
Ben şizofreni hastası olmadığımı düşünüyorum. Sadece konsantrasyon bozukluğu etrafımı iyi anlamamaya sebep oluyor diye düşünüyorum
Caesarlll
Acemi Üye
Acemi Üye

04/05/12, 11:00 pm
invega çok güzel bir ilaç. Gerçekten şizofren olan arkadaşlarıma tavsiye ederim.
Pek şikayetçi olmadım. Yan etkilerini göstermeden işlevini yapıyor. Saman altından su yürütüyor bi bakıma.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

07/05/12, 10:07 pm
invega yı iki yıldır kullanıyorum.dışarı bazen çıkıyorum,bazen de çıkmıyorum.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

08/05/12, 04:07 pm
3 sene sonunda yavaş yavaş dışarı çıkmaya başladım.
fatalix
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 13

23/05/12, 04:01 pm
Ben altı aydır kullanıyorum 6 aydır geri boşalma sorunum var. Sinir oluyorum doktoruma söyledim devam et dedi geçer dedi. Onun dışında güzel ilaç
Caesarlll
Acemi Üye
Acemi Üye

27/09/12, 12:23 am
Arkadaşlar arkadaş edinmeyi dşündünüz mü hiç? Şöyle her gün yanına gidebileceğiniz hergün onların gelebileceği?
Caesarlll
Acemi Üye
Acemi Üye

27/09/12, 12:25 am
Ben edindim ve bir aydır hergün bizdeyiz. Ajan takıntısı oluşmuştu son iki haftadır ama artık herşeyi psikoloğumla konuşmaya başladım. Psikoloğum artık gerçekten şizofren mi değli miyim artık ne problemim varsa bana çözüm yoluna gideceğiz. Eğer bir psikoloğa para yetiştiremeyeceğim diye korkuyorsanız artık devlet hastahanelerinde psikologlar var onlarla görüşebilirsiniz belki
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

29/01/13, 04:04 pm
merhaba invega iğne veya diğer adıyla xeplion ilacını kullanan var mı aranızda.
seema
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

21/05/14, 02:59 pm
merhaba ben yeni uye oldum bende invega 6mg kullanıyorum henuz bır faydasını gormedım yenı başladıgım ıcın olabılırmı daha 2 ay oldu kullanalı bır faydası olurmu bu ılacın bırakmayı dusunuyorum yoksa..
Similar topics