Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  Forum  şuanda  

*_kimse yokmu_*

+8
keçi
psikolog
nanoşizo
nero
laila
kanka
MyDyingBride
çile
12 posters
çile
çile
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 44

*_kimse yokmu_* Empty *_kimse yokmu_*

24/10/09, 09:06 pm
kimse yokmu burda bir bilen, bize tavsiyelerde bulunucak olan. sanki öle açılmış ve kendi haline bırakılmış bi forum. gelen yok giden yok. ne bilim bi admin olur. bi umut verici biri olur, veya bi doktor olur yönetici kadrodan. değişik başlıklar açar. ...

ne diyim işte, kime söylüyorum ki ben..ıssız forum burası..
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

*_kimse yokmu_* Empty Geri: *_kimse yokmu_*

04/11/09, 05:30 pm
Bence böyle bir forumun olması çok önemli. Forumun pasif olması nedeniyle bu forumu açanların suçlanmaması gerek (ha eksikler olabilir tabii o ayrı). Bunun için diğer insanların çabası gerekir (ortalamaya bakarsak üye başına iki mesaj bile düşmüyor, en basitidinden bi örnek). Ama demek istediklerini de anlıyorum tabii ki genel anlamda.
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye

05/11/09, 03:39 pm
"Sitede bugüne kadar en çok 8 kişi 03/11/09, 08:58 pm tarihinde online oldu."

En son 7 kişi bundan yaklaşık 11 ay önce falan online-aynı anda- olmuş. Şimdi 8 kişi olmuş, bu da bir gelişme sayılır. O anı görmek isterdim. Gerçi tahminimce yarısı misafir üyedir. İnsanlar her nedense foruma üye olmak yerine, misafir olarak forumu dolaşmayı tercih ediyorlar. Mesala şu anda 1 kayıtlı üye 3 misafir var...
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 205

14/12/09, 06:21 pm
Çile'ye katılıyorum.Günlük 10-15 dakikasını ayıracak bir doktor gerekiyor.Soruları cevaplayacak, yol gösterecek.2 gündür forumda geziniyorum sorulan sorular hep havada kalmış.Ne yapacağını bilemeyen bir okadar insan var.Allah rızası için mümkünse gönüllü olarak bu işi yapacak bir doktora ihtiyaç var.Burdan site yöneticilerine ve dernek yöneticilerine sesleniyorum.Lütfen bu işi yapacak birilerini bulun..
Forum ancak ondan sonra canlanabilir!!
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 225

20/12/09, 01:30 pm
Online karşılaşan yok hiç... sanki millet vardiyalı giriyo siyete Mutlu))
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye

21/12/09, 02:47 am
ikinize de katılıyorum, hele laila'nın yorumu tam oturmuş... ama bir iki "istisna" oldu...
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye

21/12/09, 12:38 pm
Ben şahsen iyi olduğum zaman yazıyorum..onun dışında kullanım dışıyım.
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye

25/12/09, 12:18 am
iyi yapıyorsun bence. geçen gün 9 kişi online oldu, rekor kırıldı p, ama 1 üye, 8 misafir ile.
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye

25/12/09, 12:55 am
bu arada önümüzdeki bir haftada baya kişinin doğum günü varmış, forumun altındaki liste baya uzun bu sefer.
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye

25/12/09, 01:06 pm
Toplam 297 kayıtlı kullanıcı var.Bunların %10 u bile yaşadıklarını anlatsa forum amacına ulaşmış sayılır.

Bu arada bütün arkadaşların doğum gününü kutluyorum...
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye

25/12/09, 11:25 pm
aynen ben de kutluyorum.
nero
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 957

26/01/10, 08:50 am
---

En son nero tarafından 19/02/10, 07:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
nanoşizo
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

02/02/10, 11:24 am
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 aylık bir maceram sona erdi. Askerlik hizmetimi kısa dönem olarak ve başarıyla tamamladım. Nöbet bile tuttum hemde gerçek mermiyle. Bunlar benim için heyecan verici ve mutluluk veren şeylerdi. Bu sebeple forma zaman ayıramadım. Artık beraberiz.
Misafir
Misafir

18/04/10, 08:31 pm
Kısa dönem askerliği hava değişimi almadan zamanında bitirebilmen gerçekten de büyük başarı arkadaşım. Bravo sana *_kimse yokmu_* Icon_smile

nanoşizo demiş ki:Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 6 aylık bir maceram sona erdi. Askerlik hizmetimi kısa dönem olarak ve başarıyla tamamladım. Nöbet bile tuttum hemde gerçek mermiyle. Bunlar benim için heyecan verici ve mutluluk veren şeylerdi. Bu sebeple forma zaman ayıramadım. Artık beraberiz.
Misafir
Misafir

06/06/10, 02:56 pm
*_kimse yokmu_* Icon_cry Evet aynen öyle Issız forum burası malesef

çile demiş ki:
ne diyim işte, kime söylüyorum ki ben..ıssız forum burası..
psikolog
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 8

11/06/10, 02:20 am
artık ben de varım:) Online şekilde de olsa psikolojik destek vermeye hazırım sizlere.
Misafir
Misafir

11/06/10, 06:37 pm
Eğitiminiz&mesleki deneyiminz nedir ?

psikolog demiş ki:artık ben de varım:) Online şekilde de olsa psikolojik destek vermeye hazırım sizlere.
psikolog
Yeni Üye
Yeni Üye

12/06/10, 07:50 pm
psikoloji bölümü mezunu
bakım merkezinde şizofreni ve psikotik vakalarla çalışmak
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye

15/06/10, 09:10 pm
merhaba doktor hanım, izin verirsen ilk soruyu ben sorayım.
ben bir senedir ınvega isimli ilacı kullanıyorum.doktor iki sene ilaç kullanmam gerektiğini söyledi.yanlız ben pek iyi durumda değilim.halüsünasyon hezeyan türü şeyler yok.ama zihnim kapalı ve aşırı bir yorgunluk oluyor.temelde bunlar var.daha bir sürü şey varda uzatmayayım.benim sorum bu zihin kapanıklığı ve yorgunluk geçici mi?zihnimin eskisi gibi berrak olmasını istiyorum böyle bir şey mümkün mü? teşekkürler.
Misafir
Misafir

15/06/10, 10:04 pm
psikolog demiş ki:artık ben de varım:) Online şekilde de olsa psikolojik destek vermeye hazırım sizlere.

Bu vaadiniz bana pek inandırıcı gelmese de yanıldığımı düşünüyorsanız aşağıdaki sorularımı yanıtlayabilirsiniz. Sizin uzmanlığınızı ve yardımseverliğinizi de bu şekilde bir nebze anlamış olurum.

Sorularım:

1- İmpulsivite seviyemin aşırı olduğu söyleniyor İmpulsivite nedir ve bunu azaltmak için ne yapmam gerekir.

2- Frusturasyon toleransımın azaldığı söyleniyor. Bunu arttırmak için ne yapmalıyım ?

3- Afekt kısıtlılığı var diyorlar. Bu nasıl birşeydir ? Normale dönmesi için ne yapılmalıdır ?

Bunları doktoruma da sordum ama sizden de öğrenmek isterim. Zaten şizofrenik vakalarla ilgileniyorum yazmıştınız Burada bizlere yardımcı olmak gibi güzel bir amaç edinmişseniz bunları da bilmeniz gerekir. Bu mesaja ne zaman cevap yazacağınızı da merak ediyorum. Saygılar.
psikolog
Yeni Üye
Yeni Üye

16/06/10, 12:04 am
Sayın leponex
psikolog ve psikiyatrist arasındaki farkı bildiğinizi umut ederek bu siteye üye oldum
evet şizofrenik vakalarla ilgileniyorum. Fakat benim mesleğim hastalığınızın biyolojik yönü ile ilgilenmez. Psikiyatristler hepimizin bildiği gibi 6 yıl tıp eğitimi görmüş kişiler olarak anormal psikopatolojisinin biyolojik yönünü hedef alırlar. Ben ve diğer meslektaşlarım anormal psikopatolojisini psikolojik boyutuyla inceler ve ilaç tedavisi sırasında yaşadığınız psikolojik problemlere destek terapiler uygularız (Psikodinamik,aile terapisi, davranış terapisi, bilişsel davranışçı terapiler...vb).
Psikologların amacı hastalığın biyolojik yönünden çok psikolojik girdi ve çıktılarını ele almak ve bu şekilde yardımcı olmaya çalışmaktır. Fenotiazin tedavisinin şizofreninin pozitif belirtilerini azalttığını hastaneden çıkmayı olanaklı kıldığını bilmekle beraber iyileşme olarak kabul edilmemesi gerektiğini de bilirim fakat tekrar tekrar söylüyorum ki bu hastalığın sadece biyolojik yönü. Evet şizofreni biyolojik kökenli bir hastalıktır( beynin ventrikül bölgesindeki büyüme..vb) ve ilaç ile desteklenmesi şarttır. BEN BURADA SADECE PSİKOLOJİK BOYUTUYLA ONLİNE YARDIM ETMEYİ AMAÇLADIM. tabiki de istediğiniz yardım sadece biyolojik ise ve psikolojik yardımları gereksiz görüyorsanız bu konuda size bir şey sunamam. SORDUĞUNUZ SORULAR DOKTORUNUZA SORDUĞUNUZ SORULAR VE BEN DOKTOR DEĞİLİM PSİKOLOGUM. umarım anlatabildim iyi akşamlar.
psikolog
Yeni Üye
Yeni Üye

16/06/10, 12:11 am
Sayın Kanka
Bahsettiğiniz zihin kapanıklığı ve yorgunluk ilaçlarınızın yan etkisidir. Günlük işleyişinizi aksatacak derecede bu durumları yaşıyorsanız ilacınız konusunda psikiyatristinizle görüşmenizde fayda vardır. Unutmayalım ki her insan için her ilaç farklı yan etkilere sahiptir ve şizofreni tedavisinde kullanılan antipsikotik ilaçlar bir deneme sürecinden geçer tedavide kişiye en uygun ilacı bulabilmek için.
Benim bir psikolog olarak size söyleyebileceklerim zihinsel faaliyetlerinizi geliştirecek ve yorgunluğunuzu azaltacak fiziksel-bilişsel aktivitelerde bulunmanız. Doğal serotonin kaynağınız olacak olan spor yorgunluk hissinizi azaltacaktır. Ama kesinlikle psikiyatristinize size hastalığınızın takibi için verdiği günde yan etkilerinde zamanla bir azalma ( toleransınız) görülmediyse bilgi veriniz. Bir PSİKOLOG olarak söyleyebileceklerim bu kadar.
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye

16/06/10, 11:17 am
merhaba psikolog hanım, isminizi bağışlarmısınız?

sizin gibi bir psikologa burada gerçekten çok ihtiyaç var.O kadar çok insan geliyor ki buraya çoğu ne yapması gerektiğini bile bilmiyor.bunlar arasında hasta yakınlarıda var.onlara gerçekten çok faydalı olacağınızı düşünüyorum.lütfen forumu bırakmayınız ve haftada bir de olsa uğrayınız.şimdiden teşekkürler..

benim hastalığıma gelince, şimdi sizi bulmuşken konuyu biraz açmak istiyorum.bendeki zihin kapanıklığı şöyle;
Baktığım, gördüğüm yer dışında bir yer yokmuş gibi geliyor. Zaman zaman tv izlerken yada araba kullanırken yanımdaki bir şey söylediğinde duymuyorum.Her insanda olan dış dünya tarafından izlenilme duygum kayboldu.Bakış açım tek yönlü içerden dışarı doğru.Dışarıdan kendime doğru bakamıyorum.Dolayısıyla algılamam yarım.Sanki yarım açılmış bir bilgisayar var yada tv sürekli açılmaya çalışıyor.Başkaları tarafından gözetlenme duygum kaybolunca heyecanda duymuyorum artık.Heyecan duygumda kayboldu.Hayat enerjim gitti.Dünyam küçüldü.At gözlüğü ile bakıyor gibiyim. En büyük sorunumda bu zaten.benim zihin kapanıklığından kastettiğim buydu.şimdi izin verirseniz sormak istiyorum; bunlarda mı ilacın yan etkisi? yoksa hiç düzelmeyecek yeti yitimleri mi? cevaplarsanız sevinirim.
kanka
kanka
Gedikli Üye
Gedikli Üye

16/06/10, 03:26 pm
Tekrar merhaba psikolog hanım,

Ben sorumun cevabını bugün buldum.İsterseniz izah edebilirim. Şöyle; bildiğiniz gibi "şizofreni" yunancada akıl bölünmesi anlamına geliyor.benim de yaşadığım tam da bu.yani aklımın yüzde 20 ila 30 'luk bir kısmı çalışmıyor.bu da dış dünya ile aramda bir kopukluk meydana getiriyor.saydığım rahatsızlıklar meydana geliyor ve bir akıl bölünmesi yaşıyorum.Basit Şizofreni olduğunu düşünüyorum.

Bunlar düzelirmi sorusuna gelince? bunu devam ettiğim doktorumda bilmiyordu.Bekleyip görücez demişti.Yine benim bu konudaki tahminim eğer beyin kanalları fazla tahribat görmediyse yani tekrar kendini tamir edebilirse düzelir.Eğer açılmazsa böyle devam edecek demektir.Tabi belirli iyileşmeler olabilir.

Sizi sorularımla zor duruma düşürmek istememiştim.Sorumun cevapsız kalması çok normal.

Saygılar..
keçi
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 19

07/07/10, 01:42 pm
merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ama hastalık hakkında tecrübeli ve deneyimliyim herkeze saygılarımı sunuyorum
Similar topics