Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

mckalpsiz58
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

BİRAZ BİLGİYE İHTİCAYIM VAR Empty BİRAZ BİLGİYE İHTİCAYIM VAR

07/01/11, 11:57 pm
YAKLAŞIK 5 AYDAN BERİ ÜZERİMDE BAZI ANORMAL DURUMLAR OLUYOR....HER ZAMAN DEĞİL ARADA BİR TUAF BİR DUYGUYA KAPILIYORUM VE HAYAL GÖRMEYE BAŞLIYORUM (YAŞADIĞIM BİR ANI BİR DAHA YAŞIYORUM SANKİ ) BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLER AMA ŞİZOFRENİDE OLDUGU GİBİ BENİ OLDURECEKLERLER CANAVARLAR FLN GİBİ OLAN USTU ŞEYLER DEĞİL NEFES ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKMİYORUM AMA ALDIĞIM NEFES MİĞDEMİ BULANDIRIYOR O ANDA HEMEN KOŞARAK LAVABOYA SU İÇMEYE BAŞLIYORUM VE OTURDUGUM YERDE FELAN OLUYORSA BU DURUM DALIP KALIYORUM NE GÖRDÜĞÜMÜ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUM SANİYELER SÜRÜYOR BU DURUMDAN ÇIKMAM VE GÖRDÜĞÜM ŞEYLER AKLIMA GELMİYOR BİRDAHA UNUTUYORUM O DURUMDAN ÇIKTIKTAN YAKLAŞIK 15 DK SONRA BAŞIM AĞRIYOR VE KAFAMI SALLAYINCA SANKİ BAŞIMIN İÇİNDE BİŞİ VAR GİBİ ACIYOR SİNÜZÜT HASTALIGINDA OLDUGU GİBİ BAŞIM ÇATLAYACAK GİBİ OLUYOR DOKTORA GİTMEYE CESARET EDEMEDİM SALDA GEÇER DELİMİSİN FELAN DİYE AKLIMA BU HASTALIK GELDİ ACABA ŞİZOFRENİMİYİM DİYE BAYA ARAŞTIRDIM Bİ SONUÇ ELDE EDEMEDİM BİRDE İLK ZAMANLAR BU DURUM OLDUGUNDA KORKUYORDUM SONRA SONRA ALIŞTIM ARTIK ZEVK VERİYOR DİYEBİLİRİM AMA BAZEN KONUŞMALARIMDA MANTIK YURUTEMEME VE SAÇMALAMA GİBİ ŞEYLERDE OLUYOR ACABA ŞİZOFREN HASTALIGINDA BU ANLATTIGIM GİBİ DURUMLAR VARMI ŞİZOFRENMİYİM NE GİBİ ŞEYLER TAFSİYE EDERSİNİZ DOKTORA GÖRÜNMELİMİYİM KONUYA CEVAP VERECEK ARKADAŞLAR BU HASTALIKLA İLGİLİ BİLGİYE SAHİP OLURSA SEVİNİRİM BİRAZ BİLGİLENDİRİRSENİZ BENİ SEVİNİRİM BİRDE BU HASTALIK NASIL BİŞİ MERAK ETTİM OKUDUM BAYA FORUM ARAŞTIRDIMDA BİŞEY ANLAYAMADIM ANLAŞILIR BİR DİLDE ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN HERKEZE TŞK EDERİM HASTALARIN ACİL ŞİFALARININ YERİNE GELMESİ DİLEĞİYLE HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN
Misafir
Misafir

BİRAZ BİLGİYE İHTİCAYIM VAR Empty Geri: BİRAZ BİLGİYE İHTİCAYIM VAR

08/01/11, 02:57 am
mckalpsiz58 demiş ki: BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLER AMA ŞİZOFRENİDE OLDUGU GİBİ BENİ OLDURECEKLERLER CANAVARLAR FLN GİBİ OLAN USTU ŞEYLER DEĞİL

Bütün şizofrenlerde böyle şeyler olmaz Bende de yok mesala Diğer yazdıklarını da okudum Başka yorumlar da yapardım ama seni ikna etmeyebilir Bence bu işten anlayan bir uzmana görün İstanbuldaysan Çapa Tıp fak.deki Prof hocaları tavsiye ederim Özel sektördeki uzmanım diye geçinen pekçok psikiyatiristi ceplerinden çıkartırlar. Buna emin olabilirsin 1 kerelik gidersin sana ne olup olmadığını söylerler Ondan sonra emin olursun Geçmiş olsun arkadaşım.
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 152

08/01/11, 07:55 am
Sevgili mckalsiz38;

öncelikle geçmiş olsun. Anlattıkların sipesifik bulgular değil! '' Öksürüyorum acaba verem miyim? '' olmuş.
Senin korkutmak değil amacım kesinlikle ama bir beyin rahatsızlığından kaynaklanan birşeyin olabilir yada bize eksik birşeyler anlatıp madde kullanımı yapıyor olabilirsin. Dikkat!
' Gördüğüm şeylere hatırlamaya çalışıyorum' diyorsun bu cümle çok düşündürcü. Eğer madde bağımlılığın yoksa biran evvel bir beyin cerrahisine gözükmeni tavsiye ederim. Madde bağımlılığı varsa psikiyatri uzmanına gözükmende fayda var.

Ayrıca arama motorlarından şizofreniyi detaylı araştırabilirsin. Şizofrenide birşeyler göreceksin, o gördüklerinde kötü şeyler olacak diye birşey yok. Duyabilirsinde , düşünebilirsin de...

Daha çok gençsin doktora gitmekten korkma, doktora gitmemekten kork.
Acil şifalar.
mckalpsiz58
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

08/01/11, 02:24 pm
konuyu aydınlattıgınız için tşk ederim leponex biraz daha açıklama yapabilirdin ikna olmazsın demişşin kendimi deli zannettim Mutlu neyse herşey için tşk ederim artık bir beyin cerrahına gözükmenin zamanı geldiğine inanıyorum allaha emanet olun
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

09/01/11, 12:21 am
biri buna benzer bir şey sormuştu önceden, aynı cevabımı kopyalıyorum: "merhabalar. sana uzman dahil kimse internetten bu teşhisi koyamaz. sadace belirtilerin olup olmadığı söylenebilir, ama bunlar da tartışmaya açıktır sanal ortam olduğu için. bu hastalıkta teşhis koymak da kolay değildir. sana tavsiyem bir uzmana git ve hissettiklerini-yaşadıklarını anlat."

bu arada beyin cerrhanına değil, öncelikle nöroloji uzmanına gitmen gerekir.
Misafir
Misafir

17/01/11, 02:54 am
Gökyüzü baya bilgi edinmiş. Bu kadar kısa zamanda spesifik diye bir kelimede öğrenmiş. Bilimselleşmiş, değişmiş, daha bi farklı olmuş. Gökyüzü göklerde neler görmüş. Karabulutları delmiş masmavi görüntü olmayı bercermiş. Güneş, ay, yıldızıda almış yanına bir büyümüş bir büyümüş. Dilinden akan bembeyaz kar tatlı geliyo şizofrenlere ama o kar ilerleyen zamanlarda bi çığ olup şizofrenleri bitirecek, şizofrenlerin haberi yok.

Gökyüzü adamın ağzındaki baklayla niye uğraşıyon. Hıı. Bişeyi açığa çıkarıp adamın cinayet işlemesine neden mi olmak istiyon.

mckalpsiz58 madde kullanıyorsa ve Gökyüzü bu konu üzerine gidecekse mckalpsiz58 dikkat. Aman dikkat. Gökyüzünün her karına dikkat.

Şu forumda yazın biraz ya. İntihar etmeyin diyeceğinize cinayet işlemeyin diye ayzın şuraya bakıyım. Yazında göreyim. Şizofren şehitleri olmak istiyorsanız siz bilirsiniz.

Bir anormal konu/olay ne kadar gündemde olur ve tartışılırsa, o derece çözüme kavuşur iyikiben. Ne kadar gündemde olmazsa ve normal görünürse (Din'de olduğu gibi) o derece o olay yaşanır.

mckalpsiz58 bişey bilmek istiyorsan Profesöre değil öğrenmek istediğin şeyin kendisine başvur. Profesörü değil öğrenmek istediğin şeyin kendisini dinle. Profesör seni zehirler, Profesör seni öldürür.
Similar topics