Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 32

geri dönüş Empty geri dönüş

06/03/12, 08:09 am
selamlar. geçen salı sabahı elynza ve risperdal ilaçlarının tamamını aldım, akşam bulmuşlar beni yaklaşık 12 saat sonra.muğladan aydına sevkedilmişim 48saat yoğun bakımda kaldım. ilaçları alışımın üstünden 12saat geçtiği için midem yıkanamamış ilaç verememişler.hastanede sürekli halüsinasyonlar gördüm.kendimi yalnız hissettim ilaçları almadan önce, sevgilimi aradım telefonu kapalıydı hiç ulaşamayacağımı yalnız başıma bu dünyada kaldığımı düşündüm bu yüzden intihar ettim.yaptığım hatanın farkındayım ama kimsenin haberi olmaz en fazla bikaç gün karın ağrısı çekerim diye düşündüm ama olmadı öyle ortalık ayağa kalktı.ailem haklı olarak tekrar intihara teşebbüs edebileceğimi düşünüo.cuma günü izmirde doktora gittim yatarak tedaviyi uygun gördü ama ben kabul etmedim etsem manisaya falan kapatmaktan bahsettiler istemedim.şu anda okuluma devam etmeyi istiorum ancak ailemi nasıl ikna edicem bilmiorum.böyle kötü bi tecrübesi olup da üstesinden gelenlerin yada yapabileceğim şeyler hakkında fikir sahibi olanların görüşlerine ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.bu arada yeni doktor zyprexa diye bi ilaca başlattı.teşekkürler şimdiden
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

geri dönüş Empty Geri: geri dönüş

06/03/12, 08:12 am
bir de reçeteye psikotik bozukluk teşhisi yazıldı araştırdım netten ama nedir ne değildir çok bi fikrim yok
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

06/03/12, 05:39 pm
geçmiş olsun diabolica Rolling Eyes ,intihara teşebbüs etmene üzüldüm.kendini yalnız hissetme bak burada bizler de varız.Mutlu.bence doktorunun tavsiyesini dinleyip bir müddet hastanede kalmanda fayda var.sağlığın herşeyden önemli.doktorların gözetiminde olman ileriki dönemde sana daha iyi bir tedavi planı uygulamalarını sağlıyacaktır sanırım.bu hastalıkta erken teşhisin önemi var.zyprexa da bir antipsikotik.psikozun ne olduğunu biliyorsun sanırım.psikotik bozukluk da psikoz belirtileri gösterdiğinden dolayı yazılmış büyük ihtimalle.benim de ilk teşhisim psikotik bozukluktu,ama senin madde kullanımından dolayı mı halüsinasyonlar yaşadığını,bu durumun şizofreniye dönüşüp dönüşmeyeceğini bilemem,dediğim gibi hastaneye yatmanda fayda var,doktoruna da herşeyi anlat bence,ilerde tedavi açısından işler daha da zorlaşabilir,tekrar geçmiş olsun...
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

06/03/12, 06:01 pm
madde kullanımından bir an önce kurtulmaya bak,ya da bu konuda yardım al tedavi merkezlerinden,birçok kişi tanıyorum madde kullanımı sonucu şizofren olan,korkma ama bu durumu ciddiye al...

https://sizofreni.yetkinforum.com/t1392-izofreni-ve-alkol-madde-kotuye-kullanymy
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

06/03/12, 07:21 pm
herşeyimi anlattım zaten doktora anlatıorum ama ben psikolojisi iyice bozulmuş bilinçsiz insanların arasında yatmak istemediğim için yatarak tedaviyi istemedim ben onlar gibi değilim atak zamanları haricinde aklım gayet başımda doktorum da bunu söyledi onların arasında yatmak beni daha da kötü yapacak bunu da söyledim doktora istersen durumu daha iyi olanların yanında yer ayarlayabilirim dedi ama ben okuluma devam etmek istiorum zaten yeterince vakit kaybettim 5hafta oldu ve ben yeterince geri kaldım derslerimden bir an önce yakalamak ve sorunsuz bi şekilde bitirmek istiorum bu dönemi. ve haklısın belki de madde kullanımı beni bu duruma sokuyo zaten kullanmıcam artık bağımlı değilim ve istediğim zaman almadan durabiliorum bakalım almayınca neler olacak bilmiorum ben de ve o zaman belli olucak durumum.zyprexaya başlayalı iki gün oldu ve çok iyi geldi bitince kontrole gidicem tekrar.ilgine teşekkür ederim
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

07/03/12, 12:00 am
diabolica geçmişolsun arkadaşım.ilaçlarını ihmal etme,çok daha ii olacaksın inş.henüz maratonun başındasın,güçlükler çekeceksin elbet ama dilerim ki hiç bi güçlük seni yıldıramasın.
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

07/03/12, 11:27 am
daha güçlüyüm artık teşekkür ederim.aklım başıma geldi yani (:
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

10/03/12, 01:56 am
büyük geçmişolsun diabolica. umarım bir daha bu tür şeylerle kendini karşı karşıya bırakmazsın. istediğin yoldan giderken ailenin de kaygılarını gidermen önemli olacaktır. bunu biliyorsun aslında yine de belirteyim; zararlı maddeleri bırakman senin yararına olacaktır, özellikle ilaç etkileri ve genel sağlığın kapsamında...
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

10/03/12, 01:50 pm
teşekkürler geçti iyiyim artık ama bu kaygıları nasıl yok edicem yada en aza indirgeyebilirim bunu bunun hakkında bi fikrim yok sadece
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

geri dönüş Empty yanıt.

12/05/12, 10:14 pm
diabolica demiş ki:herşeyimi anlattım zaten doktora anlatıorum ama ben psikolojisi iyice bozulmuş bilinçsiz insanların arasında yatmak istemediğim için yatarak tedaviyi istemedim ben onlar gibi değilim atak zamanları haricinde aklım gayet başımda doktorum da bunu söyledi onların arasında yatmak beni daha da kötü yapacak bunu da söyledim doktora istersen durumu daha iyi olanların yanında yer ayarlayabilirim dedi ama ben okuluma devam etmek istiorum zaten yeterince vakit kaybettim 5hafta oldu ve ben yeterince geri kaldım derslerimden bir an önce yakalamak ve sorunsuz bi şekilde bitirmek istiorum bu dönemi. ve haklısın belki de madde kullanımı beni bu duruma sokuyo zaten kullanmıcam artık bağımlı değilim ve istediğim zaman almadan durabiliorum bakalım almayınca neler olacak bilmiorum ben de ve o zaman belli olucak durumum.zyprexaya başlayalı iki gün oldu ve çok iyi geldi bitince kontrole gidicem tekrar.ilgine teşekkür ederim
merhaba iyi günler.önce geçmiş olsun derim.zyprexa ya başlaman daha doğrusu bir ilaca başlaman iyi bir şey.derselerini de untmazsın artık.bir yandan deslerine çalışır ,hem de tedavine devam edersin.
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

12/05/12, 10:52 pm
Gecmis olsun. Sadece hasas davraniyorsun olaylar gorundugu Gibi deildi belki.. Hem olsada hicbisey tatli canindan degerli deil unutma.gencim guzellim ezer gecerim mantigiyla hareket et .. Olumsuzluklarda...yanliz deilsin...saglam kal
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

22/05/12, 06:22 pm
ilacı kullanmıorum zaten bikaç gün kullanıp bıraktım.sistemin parçası olamam kimse beni uyuşturup istediği gibi bir insan olmaya zorlayamaz. külkedisi bu arada tatlı canım umrumda bile deil zaten mesele ölmek değil intihar edebilmek.ben hiç bi şeyden korkmuorum.bu şekilde olmasındaki tek pişmanlığım da kalıcı hasar oluşturması.kimse umrumda olmasa yine ederim intihar ve bu sefer şans payı bırakmam sanırım
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

23/05/12, 08:21 pm
kendini sev !!! kendini sevmeyi ogrenmelisin..Allah inancin yoksada bilmiyorum.... bu savasi insanlik adina kazanmalisin....sen sanirim ogretmenlik okuyorsun...bir ogretmen olabilirsin...ogrencilerin onunde guzel bir ornek ... insanlik ...insan olabilmk....goster su insanlara nasil insan olunurmus....inadina kazan su savasi bu carpik duzenin carpik insanlarina karsi....guclusun...pes etme yeter ki....
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

02/11/12, 10:41 am
bu savaşın bu şekilde kazanılabileceğini sanmıorum.Sistemin içinde dönmesine yarayan çarklardan birisi olmıycam.Bu ülkeden nefret ediorum izmire geçiş yapmak istedim.Raporlar aldım tedavi görücek yalnız yaşaması uygun değil die ama olmadı geçemedim.Aileme evlenmek istediğimi söledim kabul etmedi sonuçta evi terkettim.Hazirandan beri nişanlımla yaşıyorum.Okula da gitmiorum bi ara bakıcam zaten bir senem kaldı.Sorunlar ara ara oluyo ama çok değiştim artık.Tek kurtuluşumun yurtdışı olduğunu düşünmeye başladım.Zamanı gelince bir dakika bile durmıycaz nişanlımla terkedicez bu ülkeyi
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

03/07/13, 11:16 pm
önce geçmiş olsun diyorum ve herkese acil şifalar diliyorum.ilaçların hepsini içip intihara teşebbüs,gerçekten korkutucu durum,düşmez kalkmaz bir ALLAH ...korusun.sizi de ALLAH korumuş.sonra üç dört kez daha yazmışsınız.ilaçları düzenli kullanmıyorsunuz anladığım kadarı ile zyprexa vermiş doktorunuz,uyduysa devam edin ona.hem uyku veren bir ilaç gece alındığın da.saygılar ,sevgiler.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

19/11/14, 09:04 pm
diabolika şimdi nasılsın.ümidederim düzlmişsindir.hepimizin dertleri ayrı ayrı ,tam düzelme ise olmuyor dışarı çıkamıyorum gene.bunu yazmaktan dilimde tüy bitti.ama ne yapayım insan durumunu anlatmak gereksinimi hissediyor bir yer de.