Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  


Paylaş
Aşağa gitmek
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Mesaj Sayısı : 991
Yaş : 42
Puan : 0
Puanlar : 1810
Kayıt tarihi : 03/11/09

Akıl hastanesi, boş yatak olmadığı için hasta kabul edemiyor

Bir 12/09/12, 11:47 am

Hastayı psikolojik tedaviden çıkarttıklarını belirten Ayer, "Ahmetli ilçesindeki hastanemizi bu amaçla kullanıyoruz. Manisa'da bir de hamamımız var. Valilik bize hamam tahsis etti. Şizofren hastalar için çok yararlı. Sivil bir ekiple, belirlediğimiz evlere gidiyoruz. 3 tepkiyle karşılaşıyoruz. 'Buyurun girin, biz hastaneyle iletişim içinde bulunmak istemiyoruz, giremezsiniz bizim hastamız yok.' Biz 'buyurun' diyenden giriyoruz içeri. Hamamımızı, yapılandırılmış bir tedaviyle hastalarımıza sunduk. Hamamda ikramlarda bulunuyoruz. Etkinlikler düzenliyoruz. Hastalar, önce izliyorlar. O anlamda biz de onları tanıyoruz. Ardından yönlendirmeler başlıyor. Aynı zamanda hastalara müzikle tedavi uyguluyoruz. Arabesk, pop ve rock hastayı bozuyor. Klasik müzik dinletiyoruz. Çello dinletileri, çiçek dikimleri, akvaryumlar her biri olumlu etki yaptı." diye konuştu.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde genelde boş yatak olmadığını belirten Ayer, "Hasta yoğunluğu var. Yoğunluk, giderek artıyor. Biz hastalarımızın toplum içinde var olmalarını sağlamalıyız. Buna mecburuz. Göreve geldiğimde ortalama hastaların yatış süreleri 51 gündü, ben bunu 24 güne indirdim. Bunu da dışarıda tedavi imkanlarıyla gerçekleştirdik. Ahmetli Hastanesi'ne talip olduk. Orasını farklı bir üs haline getirdik. Manisa'da tedavisini tamamlayan hastaların Ahmetli'ye geçişini sağlıyoruz. Eğitim temelli bir üretim başlatıyoruz. Oradaki tarlaların ekimini ve hayvancılık seçeneğini getirdik. İsteyen hasta bahçede çalışıyor, isteyen hayvancılıkla uğraşıyor. Bir şekilde üretime katılmalarını sağlıyoruz. Hastaların yaşam şekline müdahale ediyoruz. Hastayı bir şekilde restore ediyoruz. Bizler toplum temelli tedavilerle bu insanları topluma kazandırmaya çalışıyoruz." dedi. (CİHAN)http://www.habergalerisi.com/haber/akil-hastanesi-bos-yatak-olmadigi-icin-hasta-kabul-edemiyor-750175.html

Misafir
Misafir

Geri: Akıl hastanesi, boş yatak olmadığı için hasta kabul edemiyor

Bir 13/09/12, 03:50 pm
Güzel bir paylaşım olmuş Manisa tıp fak.de sadece 15 tane psik yatak varmış Koca şehir için çok yetersiz ama üstte yapılanlar da umut verici.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz