Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

şizofreni dostları forumu Empty şizofreni dostları forumu

18/10/12, 06:59 pm
bu forumun ismi yanlış,şizofreninin dostu olur mu ya?şizofreni bir hastalık,hastalığın dostu olur mu? confused Mutlu şizofreni hastaları ve yakınları dayanışma forumu olabilirdi mesela...
ama sadece hastalığın olumsuz yönlerini görmeyelim,hayatımıza olumlu etkileri de var diyenler varsa düşüncelerini yazabilirler...
hatta şizofreni hastalık değildir,bizim kendi gerçekliğimizdir diyenler de olabilir.
aytutkunu
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

şizofreni dostları forumu Empty Geri: şizofreni dostları forumu

29/10/12, 09:26 pm
Mutlu çok mantıklı.şizofreni dostu olur mu?şizofreni dostu ancak büyük acılar,yanlış tutumlu aileler,atalardan gelen genler vs olabilir.yada şöyle olabilirdi "şizofren dostları".
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

30/10/12, 06:21 pm
teşekkürler aytutkunu Mutlu "şizofren dostları" da iyi bir isim olabilirdi ,evet...

bu konuya iyimser bir bakış açısıyla yaklaşan bir yazı buldum:

şizofrenisi olanlar çoğu kez evlenmez ve çocuk sahibi olmazlar;ancak hastalık yüzyıllar boyunca aynı oranı koruyarak var olmayı sürdürmektedir.peki bu nasıl açıklanabilir?yanıt pekala,'şizofreni genleri evrimsel bir yarara sahip oldukları için varlıklarını sürdürüyor' olabilir,
insanlık için yararlı kimi yetiler onlar sayesinde devam ediyor olabilir.ruhsal niteliği taşımayan kimi hastalıklar söz konusu olduğunda doktorlar bu yoruma hiç de yabancı değillerdir;örneğin orak hücreli anemi Afrikada yerleşiktir çünkü sıtmayı önlemektedir.(orak hücreli anemide alyuvar orak şeklinde olduğu için sıtma etkeni plazmodyum yüzük şeklinde olduğundan alyuvarın içine yerleşememektedir.)

insanlık sizin için acı çekiyoruz bakın Mutlu
Nash'in biyografisinin girişindeki bir anektod şizofreni ve deha arasındaki olası ilişkiyi yeniden gündemlemiştir.1959'da psikiyatri hastanesine yatırıldığında bir arkadaşı Nash'e ,'senin gibi mantıklı ve akıllı bir adam nasıl olur da uzaylılardan mesaj aldığını söyler,buna inanır?'diye serzenişte bulunur.Arkadaşını süzen Nash yanıtlar;"matematikle ilgili düşüncelerimin kaynağı her neyse,bu düşüncelerimin kaynağı da o.dolayısıyla her ikisini de ciddiye alıyorum."
http://www.aymavisi.org/psikoloji/Sizofreni%20-%20Nancy%20C%20Andreasen.html

En son iyikiben tarafından 10/11/12, 06:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
aytutkunu
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

31/10/12, 10:16 pm
sevgili iyikiben,bikaç yere yazıpta hiç bir şekilde forumda hareketlenme görmeyince kendimi will smith'li ben efsaneyim(i am legend) filminde hissetmiştim.sağol beni yanıtladığınız için.diğer meseleye gelince;bu benimde aklıma geldi çok ilginç Mutlu ama epidemik hastalıklarda belki bu düşünülebilir,iyimser bir yaklaşım olabilir ama söz konusu hastalık şizofreni.dünyanın her yerinde bu rahatsızlığa sahip milyonlarca insan var.benim sadece inanç yönünden düşününce yüzüm gülüyor biraz.her ne kadar inançsız arkadaşlar kendi aralarında sosyal medyada çığırtkanlık yapsada bunun yaratıcının planı ile büyük bir ilgisi olduğundan eminim.ayrıca şizofreni hastaları toplum için de bir sınav.ne kadar eğitim alırlarsa alsınlar insan gerçek anlamda insan olamadığını bu ve bunun gibi hastalıklara bakışıyla yada bakmayışıyla gösteriyor.örneğin bizim komşumuz bir aidsli,komşumuz diyorum ama babamın kuzeni.aids nedeniyle gözleride kör oldu(demekki olabiliyormuş :s ),komşular ve diğer akrabaların onun yanına yaklaşırkenki davranışlarındaki trajikomikliğini görmenizi isterdim.hatta abartmıyorum evde dolaşan bir sinek onları sokacak-bu ifadeyi yanlış kullandıysam bağışlayın- diye bile ödleri patlıyor.herneyse durum böyle.dilerim hem hastalar hem yakınları hemde toplum açısından güzel gelişmeler olur.herşeye rağmen inanmak lazım Mutlu
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

02/11/12, 05:27 pm
aytutkunu demiş ki:sevgili iyikiben,bikaç yere yazıpta hiç bir şekilde forumda hareketlenme görmeyince kendimi will smith'li ben efsaneyim(i am legend) filminde hissetmiştim.sağol beni yanıtladığınız için.

forumun genel hali bu,seninle ilgili bir sorun değil...
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

08/11/14, 07:52 pm
bırakın form olduğu gibi kalsın alıştık böyle çünkü, chatbox da eski günlerinde olsa da arkadaşlar la sohbet etsek ne iyi olurdu.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

14/11/14, 08:58 pm
şizofrenler forumu ismi iyi ya ,niye değişsin ki, yalnız son günler de hiç arkadaşa rastlamadım form da ,chat box da birkaç arkadaş la karşılaşırdım hep şimdi hak getire kimse yok form da.ıssız form daha doğrusu.
erolm
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 61

27/12/15, 12:36 pm

bu forumda çoğu kişi Yönetici Yardımcısı ne iş ?
Similar topics