Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

erdal ışık
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin" Empty ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin"

22/01/14, 10:35 am
Roche'un negatif belirtilerle ilgili ilacı "Bitopertin" faz 3 çalışmalarının 2'si başarısızlıkla sonuçlandı.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin" Empty Geri: ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin"

04/11/14, 08:59 pm
bitopertin i umutla bekliyorduk .bu haber üzdü bizleri. siteden çıkıp tekrardaan girmek zorunda kaldım.herifin biri günde 600 dolar kazanmaktan bahsediyordu çıktım o yüzden siteden.başka şizfreni ilaçları da araştırılıyor bu arada deneme safhasındalar sanırım onlar.7 yıldan beri bir ilaç çıkmadı bu konu da.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin" Empty Geri: ROCHE'un deneysel ilacı "Bitopertin"

05/11/14, 08:21 pm
iyi akşamlar Erdal bey,bitopertin adlı şizofreni ilacı ile ilgili faz 3 çalışmaları hakkında bir bilgiye rastlamadım internette.ama belki fazla dikkat edememişimdir.çünkü roche nin ilacından 2008 tarihinde falan bahsediyor o zamandan bu yana çok vakit geçti faz 3 çalışmaları nın ikisi başarısızlıkla sonuçlanmış olabilir.ama 7 yıldan beri de hiç bir ilaç çıkmadı ben doktora bu konuyu sorduğum da durdu ilaç çıkması demişti.yakında belki de kök hücre tedavisi çıkacak ilaca gerek kalmıyacak hiç.hayırlısı.2015 yılın da ilaç çıkar tahmin ediyorum belki bu yıl da çıkar ilaç daha aralık ayı var bitmemiş..
erdal ışık
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

09/11/14, 08:24 pm
merhabalar,Bitopertin adlı şizofren ilacı ROCHE firması tarafından klinik çalışmaları tamamen sonlandırılmıştır.2015de çıkması beklenen ilaç Otsuka-Lundbeck tarafından geliştirilen Brexpiprazole isimli moleküldür.FDA onayını müteakip piyasaya sürülecektir.Brexpiprazole ABİLİFY(Aripiprazole) ilacından türetilmiştir.Ancak daha fazla kilo alımına yol açtığı bildirilmektedir.Maalesef sürekli yaşanan başarısızlıklar nedeniyle büyük ilaç firmaları sinirbilim alanına gün geçtikçe daha az yatırım yapmaktadırlar.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

13/11/14, 08:47 pm
erdal bey tekrardan merhabalar.bitopertin isimli ilaç piyasaya çıkacak galiba ,faz 3 deki başarısızlığına rağmen.abilify dan türetilmiş olduğunu belirtiyorsun bildiğim kadarıyla bitopertin glisin geri alım inhibitörü bir ilaç yani dopamin kısmına hitap etmiyor beynimizin.otsuka japon, lundbeck ise finlandiya firması yanılmıyorsam .keşke çıksa da bizlere yarasa FDA onayını alabilirse tabi.invega da risperdalın yani risperidonun bir ileri versiyonu yani ondan türetilmiş bir şizofren ilacıdır.ama iyi ilaçtır invega.o da türkiye ye 2007 yılın da girmiş , o tarihden bu yana bir şizofren ilacı girmedi türkiye ye.beyin çok karmaşık bir yapı ,psikiyatri ise son zamanlar da geri kalmış ,ilaç ların deneysel başarısızlılkları yüzünden.
Similar topics