Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

Misafir
Misafir

yardıma ihtiyacım var... Empty yardıma ihtiyacım var...

17/02/15, 04:51 pm
mrb arkadaşlar , bana yardımcı olursanız sevınırım. ben asosyal biriyim hiçkimseyle konuşmam cok içime kapanığım takip edildiğimi düşüncelerimin okunduğunu herkesin beni tanıdığını düşünüyorum.kimsenin beni sevmediğini ve evde kameralarla izlendiğimi düşünüyorum . musallat olmuş cinlerim var onları goruyorum hergece bunları 15 yıldır yasıyorum hıc gecmedı daha fazlası var bukadarını yazdım.. ben sizofrenimiym tek bilmek istediğim bu eger oyleyse gidip tedavi olmak istiyorum daha once gttım doktora ama ılaclar aşırı yan etkı yaptığı ıcın bıraktım sureklı evde odamdayım cok bunalımdayım ıntıharı düşünüyorum sık sık bana yardımcı olun lütfen  Sad
Misafir
Misafir

yardıma ihtiyacım var... Empty Geri: yardıma ihtiyacım var...

19/02/15, 10:08 pm
bana hiç kimse yardımcı olmicakmi???
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

24/02/15, 06:51 pm
mrb.sonbahar doktora gitmişsin ilaçlarını kullan anlattıkların düzelir.
şifacı61
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 12

04/03/15, 07:05 pm
Şizofreninin tek tedavisi sensin maalesef. Önünde uzun bir yol var katetmen gereken. Öncelikle tek çıkış yolun değer yargılarından kurtulmak onu söyleyeyim. İnsan egosunun nasıl çalıştığını öğrenmen lazım. Bunu en iyi yapabilecek insanlardan birisin emin ol. Mutlu Ben senin durumundakilere negatif egolu diyorum. Olumsuz durumları etrafındakilere anlatarak saygı bekliyorsun. Başta ego konusunda araştırmalar yapmanı ve arkasından çekirdek inanç kavramına yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Son günlerde NLP kavramı yaygınlaştı. Bu konudada kısa bir araştırma yapabilirsin. Emin ol kendini bilmenin ilmini öğrenene kadar şizofreni seni bırakmayacak.
babyface
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

05/03/15, 06:55 pm
kardesım sonbahar bu her sızofrenının yaşadıgı bır klasık olay bızde senelerdır bunları yaşadık çaresı önce ılaclar sonra sensın gerısı hıkaye
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

05/03/15, 07:37 pm
şifacı61 demiş ki:Şizofreninin tek tedavisi sensin maalesef. Önünde uzun bir yol var katetmen gereken. Öncelikle tek çıkış yolun değer yargılarından kurtulmak onu söyleyeyim. İnsan egosunun nasıl çalıştığını öğrenmen lazım. Bunu en iyi yapabilecek insanlardan birisin emin ol. Mutlu Ben senin durumundakilere negatif egolu diyorum. Olumsuz durumları etrafındakilere anlatarak saygı bekliyorsun. Başta ego konusunda araştırmalar yapmanı ve arkasından çekirdek inanç kavramına yoğunlaşmanı tavsiye ederim. Son günlerde NLP kavramı yaygınlaştı. Bu konudada kısa bir araştırma yapabilirsin. Emin ol kendini bilmenin ilmini öğrenene kadar şizofreni seni bırakmayacak.  
merhaba şifacı61,foruma hoşgeldin.şizofreniyi ilaçsız mı yendin?hiçbir sorunun yok mu şu anda?
şifacı61
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 12

05/03/15, 08:38 pm
ilaç kullanmadım. hastalık olduğunu düşünmedim hiç. söylese biri inkar ederdim herkes gibi. bir düşünce girdabının içinde kilitli kalmak gibi birşeydi. ancak zihnimdeki eksik taşların yerine oturması için çok çaba harcadım. sürekli araştırırdım. örneğin haftasonu sabahın erken saatlerinde başlar gece yarısına kadar sürekli birşeyler araştırırdım. (bilimsel, felsefik, dini konular genelde) düşüncelerimi durduramıyordum. bir kitap yazmıştım 150 sayfa kadar. saçma sapan yerlere gönderip dünyayı değiştirebileceğimi düşünüyordum. inançlı bir insandım. illüminati çılgınlığına takmıştım. bu örgütü araştırmaya başladım bir süre. önce sırasıyla kendimi mehdi mesih ve tanrı olarak görmeye başladım. ama 1 senelik araştırmayla oluşturduğum altyapı sayesinde eksik taşları yerli yerine yerleştirdim. ve tüm düşüncelerimden kurtuldum. (sonradan tanıştığım bir arkadaşın yardımını gözardı edemem). şizofreni sayesinde öğrendiklerim hayatımda çok büyük kolaylıklar getirdi. duygularımı ve yaşantımı kontrol etmeye başladım. bir yönetici olduğum için şizofreni sayesinde personelimi yönlendirmek için çok pratik teknikler keşfettim mesela. Mutlu ama düşünce altyapısını oluşturmadan çıkılamaz bence bu labirent.. darısı başınıza
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

03/06/15, 10:46 pm
merhaba misafir. anlattıkların ve hissettiklerin baya zor konular.seni herkes tanıyamaz, evin de kamera mı var ki seni izlesinler.kimse kimse yi takip etmez ve düşünceleriniz okunamaz bunlar olanaksız şeyler. ev den dışarı pek çıkamadığınızdan bahsediyorsunuz.ben de bu günler de dışarı pek çıkamıyorum.ama ilaçlarımı düzenli kullanıyorum. sen de doktora git ve ilaçlarını kullan. doktor sana uygun ilacı en sonun da bulacaktır.hastalığın şizofreniyi çağrıştırıyor. unutma ki şizofren de olsan Türkiye de 700 bin bu hastalığa muzdarip insan var.evden biraz biraz çıkabilsen diğer insanlar la yerine göre selamlaşsan çok rahatlarsın bir de bazı kişiler le konuşsan daha da rahatlarsın.geçmiş olsun dileklerim le en güzel günler senin olsun.
Similar topics