Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

forest82
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 100

psikoz - Sayfa 2 Empty Geri: psikoz

26/03/17, 07:58 pm
deathstars demiş ki:şizofrenler Allah tarafından seçilmiş özel kullara verilen bir unvandır.insanlar bu yüzden korkuyordur belki bizden

Kendini özel olarak görmek bu hastalığın bir parçasıdır.grandoise delusion dur ingilizce ismi.türkçesi üstünlük sanrısıdır.diğer insanlardan daha üstün olduğunu düşünme daha zeki olduğunu düşünme daha ağır vakalarda peygamber mesih yada tanrı olduğunu düşünmektir.sana tavsiyem kendini özel yada seçilmiş olduğunu düşünmekten daha çok tedaviye ihtiyacı olan bir engelli olarak görmen.bu gerçeği kabullenirsen kendi yaşamını daha düzgün makul bir yaşama kavuşturabilirsin.evet özelsin fakat negatif anlamda özel birisin tıpkı down sendromlu birinin özel olması gibi.kendinden çok fazla şeyler bekleme.basit bir kasiyer yada temizlikçi yada kitchenhand işi senin için makul işler.bunlarda başarılı olmaya çalış.
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 66

26/03/17, 11:18 pm
hangi vasıfla bana bu denli annemin babamın bile vermeye cürret edemeyeceği hayat dersi veriyorsunuz??? benim derslerim çok iyi hastalıgı olmayıpta mal denecek çok insan gördüm ..üniversite okuyacagım.. ben buraya gelsem isayım desem bile bu ülkede beni ciddiye alıp tapınacak cok fazla cahil 'insan' mevcutken inan bana ben buraya gelipte istedigimi bırakta yazıyım ya mutlu olayım :DD:D:Çok Mutlu komik çünkü.... eğleniyorum anlatabildimmi???herşeyi ciddiye alan sizsiniz.. hz mehdiyim desem bana tapacak insanlar var bu memlekette .. salak adamı keklerler bu işin temeli burda!
forest82
Asil Üye
Asil Üye

27/03/17, 08:50 am
araştırma yapmayı seviyorum diyorsun ama daha kendi hastalığınla ilgili hiçbirşey bilmiyorsun.bilmeyenler için kısaca anlatayım.şizofreni hastalarında beyin aşırı dopamin hormonu üretir.bu hormonun fazla salgılanması beyin hücrelerinde zehir etkisi yapar ve hücreleri öldürür ve buda özellikle frontal kortexte ciddi hasarlar meydana getirir..bu da ilerde atropsiye ve zeka geriliğine neden olur.ilaçlar bu fazla dopaminin fazla salgılanmasını önleyerek beyni korusada oda belirli oranda zeka geriliği yapar.ayrıca bu nasihatları sadece sana değil senin durumunda olan herkese yazıyorum.eğer sadece sana nasihat vermek isteseydim özel mesaj atardım.ama yeter ben de yorulmaya başladım bu stresi yaşamak istemiyorum.sana söylediğim gibi kendinden fazla şeyler bekleme ilaçlarını kullan sosyalleş ve işe başla.güle güle

En son forest82 tarafından 27/03/17, 09:14 am tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
forest82
Asil Üye
Asil Üye

27/03/17, 08:58 am
Son olarak sana üniversite okuyamayacağı söylemedim üniversite okumuş pekçok şizofreni hastası var.(bende dahil)fakat üniversite okumak o işi yapabileceğine dair melekelerinin olduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki.bu melekelerin olmazsa zaten binlerce işsiz uni mezununun olduğu dünyada senin o işi kazanmanı daha da zorlaştırır.kendini olduğundan daha iyi olduğunu zannetmek bu hastalığın bir parçası ve belkide bu yüzden dünyadaki binlerce hastalık içinde en kötü Hastalık sıralamasında 10. Sırada
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

29/03/17, 12:38 am
dediğiniz gibi şizofreni tıpkı ms gibi bir beyin hastalıgıdır.. ne yaparsak yapalım genede biz toplum içinde her daim geri adımda durmayı kendimize farz etmişiz..psikolojim bu yönde değil beynim bana bunu emrediyor...her ne kadar ilaçlarınızı kullanın desenizde bu hastalık tamamen geçmez bunuda kabul etmeliyiz ... burda benden çok büyük yaşta insanlar var daha deneyimli bu konuda onlarda eminim buna katılıyorlardır tıpkı bilgili deneyimli üye olan leponex arkadasımız gibi..
Misafir
Misafir

29/03/17, 01:30 pm
Sağol deathstar .. kendimi pek bilgili ve deneyimli görmesem de.. Bir kitapta okumuştum GABBARD isminde bir bilimadamı şizofrenideki pozitif belirtiler tamamen geçmez diye bir yorum yapmış. Senin yazdıklarını doğruluyor...
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

29/03/17, 02:16 pm
Tesekkur ederim beni kanitlar nitelikteki mesajiniz icin
Misafir
Misafir

30/03/17, 01:13 pm
deathstars senin gibi psikoz & şizofren birisi olarak merak ettim. Düşünce yapın nasıl ? Ne tür hezeyanların var ? Bende olduğu gibi psikiyatrist temelsiz inanış dese de gerçek gibi hissettiğin şeyler neler ? İkimizin arasındaki benzerlikleri merak ettiğim için soruyorum. Umarım yanlış anlamazsın. Bende göz teması kurduğum kişi aklımdan geçenleri okuyor tarzında yanılsamalar var. Psikiyatrist hezeyan diyor ama bana gerçek gibi geliyor. Onun dediğini alıp bu hisleri bastırma yoluna gidersem semptomların şiddeti artıyor. Yani daha kötü oluyorum. Bundan başka kendi arasında konuşan ve gördüğüm kişiler , mutlaka benden bahsediyor. Bunu böyle sıradışı birisiyim gibi narsistik bir nedenden dolayı yaşamıyorum ama gerçekliğine inanınca kendimi daha rahat hissediyorum. Şuna emin oldum ki etrafına saldırganlık yapmayıp zarar vermediğin sürece, davranışlarını kontrol edebildiğin sürece istediğin şekilde hezeyan , paranoya vs. yaşa. Hele bir de düzgün bir işin gelirin varsa hayat o zaman çok tatlı geliyor Mutlu Ne mutlu şizofrenim diyene ! diyesim geldi...
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

30/03/17, 01:47 pm
Bendede soyle durumlar var bazen anlamadigim dilde sesler isitiyorum cok eski bir lisanda oldugunu tahmin ediyorum aramice gibi yada ibranice.sonra insanlarin surekli benim arkamdan biseyler cevirdigini dusunuyorum sokaga cikarken yanimda mutlaka sok cihazi yada caki bulunduruyordum insanlarin bana gore civisi cikmis,uzun sure birisi bana baktiginda bunu tehdit olarak algiliyorum daha once sokakta basima gelmisti adama kufurler yagdirmistim ....goz temasindan nefret ediyorum kuramiyorumda zaten birisi bana goz temasi kurdugu an asiri derecede fiziksel boyutta artik saldirganlasiyordum,cunku insanlara guvenemiyorum ama benim gibi olan hastalara guvenip icimi rahatca dokebiliyorum suan bu forumda yaptigim gibi..
Misafir
Misafir

30/03/17, 01:51 pm
deathstars demiş ki:goz temasindan nefret ediyorum kuramiyorumda zaten birisi bana goz temasi kurdugu an asiri derecede fiziksel boyutta artik saldirganlasiyordum,cunku insanlara guvenemiyorum ama benim gibi olan hastalara guvenip icimi rahatca dokebiliyorum suan bu forumda yaptigim gibi..

deathstars Öfke kontrol problemin varsa buna çok iyi gelen iğneler var. Clopixol mesela, yanlış ilaç yönlendirmesi yapmayayım ama doktoruna danış istersen. Bana çok iyi geldi. Belki sana da fayda sağlar... İstanbul'da isen Taksim şizofreni dostları derneğini tavsiye ederim Senin benim gibi çok insan var.

En son leponex tarafından 30/03/17, 02:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

30/03/17, 01:58 pm
forest82 demiş ki:
deathstars demiş ki:şizofrenler Allah tarafından seçilmiş özel kullara verilen bir unvandır.insanlar bu yüzden korkuyordur belki bizden

Kendini özel olarak görmek bu hastalığın bir parçasıdır.grandoise delusion dur ingilizce ismi.türkçesi üstünlük sanrısıdır.diğer insanlardan daha üstün olduğunu düşünme daha zeki olduğunu düşünme daha ağır vakalarda peygamber mesih yada tanrı olduğunu düşünmektir.sana tavsiyem kendini özel yada seçilmiş olduğunu düşünmekten daha çok tedaviye ihtiyacı olan bir engelli olarak görmen.

Forest82 burada doğru analizler yapmış Grandiyözü benden daha iyi biliyor HASAN MEZARCI (guguldan bu isimle arattır) buna bariz bir örnek Adam eskiden muhafazakar bir şiyasetçiydi Sonra motoru yaktı, saçlarını sarıya boyatıp kendini MESİH ilan etti. Demek ki bu üstünlük sanrıları hemen herkeste görülebilecek şeyler. Dindarlık, ibadet vs. tek başına iyileştirir gibi varsayımlara zıt bir durum.
Misafir
Misafir

30/03/17, 02:02 pm
forest82 demiş ki:Son olarak sana üniversite okuyamayacağı söylemedim üniversite okumuş pekçok şizofreni hastası var.(bende dahil)fakat üniversite okumak o işi yapabileceğine dair melekelerinin olduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki.

forest82 doğru yazmış. Buna bariz örnek olarak kendimi gösterebilirim 21 yaşında öğretmenlik lisans diplomamı aldım ama şimdi masa başı memurluk yapıyorum. Ünvanımız diplomada yazılı haliyle kaldı.
Misafir
Misafir

30/03/17, 02:14 pm
[img]psikoz - Sayfa 2 BrLY0b[/img]
Misafir
Misafir

30/03/17, 02:16 pm
psikoz - Sayfa 2 NRJ2dV

DEMİN BAHSETTİĞİM ESKİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ VE SONRADAN KENDİNİ MESİH İLAN EDİP AKLİ DENGESİNİ YİTREN ADAM...PARANOİD ŞİZOFRENİDE NİRVANAYA ULAŞMIŞ
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

30/03/17, 02:24 pm
Ailem bende cin musallati oldugunu dusunuyordu.cunku aramice yada ibranice sesler kulagima fisildaniyordu ve cok sert bir tonla...sara krizleride geciriyordum fakat epilepsi hastasi falan degilim..buda cin musallati belirtilerine uyuyordu
Misafir
Misafir

30/03/17, 02:43 pm
Doğrudur Yengemin erkek kardeşine de birden bir şeyler oldu Onlar da cin musallatından şüphelendiler. Adam böyle yüzüne boynuna sigara ateşi basmış gibi bağırıyordu. İki kişi koluna girip kendine zarar vermesin diye zaptetmeye çalışıyordu O zamanlar ufaktım Hayal meyal anımsıyorum Hocası, muskası vs herşeyi denediler ama olmadı. Sonra Bakırköy'e ---ürdüler Şizoafektif bozukluk tanısı koyuldu Risperdal ve depakine başlayınca düzeliverdi. Sendeki işitsel halusünasyon değil ama cin musallatı Böyle mi düşünüyorsun.
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

30/03/17, 03:39 pm
Isitselde var gorsel olarak soyle bisi uykuyla uyaniklik animda bi adam gozumun onune geliyor altindan upuzun taci var bana bakiyo surekli komutan,hukumdar gibi goruntusu ses hemen akabinlede anlasilmayan dilde biseyler duymaya basliyorum...
forest82
Asil Üye
Asil Üye

31/03/17, 12:36 am
Evet sende bayağı bir pozitif semptom varmış deathstar.acilen bir doktora görünmelisin.eğer mümkünse de bir kliniğe yatmanda fayda var.iyi geceler herkese