Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  


Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Mesaj Sayısı : 213
Yaş : 44
Şehir : eskişehir
Puan : 1
Puanlar : 327
Kayıt tarihi : 22/07/10

EKPSS başvuru şartları

Bir 04/08/17, 10:52 pm
EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar. "

Ama eğer sınavla bir yere yerleştirilirseniz ve;
İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya
sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz.

Sınavla bir yere yerleştirilirseniz yerleştirildiğiniz Kurum'a "çalışabilir" durumda olduğunuzu belgeleyen bir sağlık kurulu vermek zorundasınız. Eğer bu şekilde bir rapor veremezseniz yerleştirildiğiniz Kurum tarafından atamanız yapılmaz.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz