Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  Forum  şuanda  

sizofren
sizofren
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 138

Mavi At Kafe Empty Mavi At Kafe

27/04/10, 04:52 pm
beşevler civarında bulunan, down cafe benzeri bir misyon üstlenmiş olan kafe. bu kafe şizofreni hastaları çalışanlarına tedavi ve rehabilitasyon sürecinde destek olabilmek amacıyla açılmış. geleceğin ankarasında bu ve benzeri yeryeri daha fazla göreceğimizi umuyorum. şu anda kafede 18 şizofreni hastası 4’er saatlik 3 vardiyayla çalışıyor. başlarında ise bir şizofreni hastası yakını var.

biofarma’nın maddi desteğiyle açılmış. imza günleri, resim ve fotoğraf sergileri, şiir dinletileri de yapılacağı belirtiliyor. ayrıca ikinci el kitap satışı da olacakmış. fiyatların da çok uygun olduğu söylenmiş. espressodan, aromalı kahvelere, italyan usülü makarnalardan, cheese cake’e kadar birçok yiyecek ve içecek ve internet de mevcutmuş mekanda.

detayları için;

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/11812714.asp

sorulma üzerine edit:
adres: mareşal fevzi çakmak caddesi no:31/8 beşevler/ankara
telefon: 0 312 212 00 06
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

Mavi At Kafe Empty Geri: Mavi At Kafe

10/05/10, 08:18 pm
bugün ankaradaki derneğe gittim.hastalığı daha 13 yaşında başlayan varmış. Mavi At Kafe Icon_sad .çoğu yorgun argın kendi dünyasında gibiydi.odtü psikoloji öğrencileri eşliğinde çeşitli etkinlikler yapıyorlarmış.bugün de koro çalışmaları varmış.
mavi at kafeye'de uğradım.orda da şizofreni hastaları çalışıyor.iyi hizmet sunuyorlar, Mavi At Kafe Icon_smile tavsiye ederim.ben şizofren hastasıyım deyince tam yerine düşmüşsün biz de dediler. Mavi At Kafe Icon_smile
Misafir
Misafir

10/05/10, 08:52 pm
Ne güzel Ankarada güzel işler yapılıyor Taksimdeki dernekte yönetici bile gelmiyor Ordaki insanları kendi hallerine veya kaderine terketmişler Birlik olup birşeyler yapmak lazım
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

29/01/11, 08:19 pm
bu başlığı tekrar gündeme getiriyorum,soran arkadaşlar var,ankara şizofreni derneği nerede diye.
Misafir
Misafir

30/01/11, 09:35 pm
Ankarada olsaydım giderdim
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

15/09/11, 11:07 pm
başkentte mavi at eylemi

http://www.cihan.com.tr/video/Baskent-te-mavi-at-li-eylem-CHNjk1NDg2LzAvMi8w;jsessionid=E4DFEA175B413D5451CF1A5A11CB826E

ANKARA (CİHAN)- Şizofreni Dernekleri Federasyonu üyeleri, şizofreni hastalığına dikkat çekmek için 'Mavi At Hep Koşsun' yürüyüşü düzenledi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi önünde toplanan grup üyeleri, 'Ruh sağlığı yasası hemen şimdi', 'Şizofreni tedavi edilebilir' dövizleri taşıdı. Grup daha sonra yanlarında taşıdıkları özgürlüğü temsil eden mavi renkli maket at ile Kuğulu Park'a yürüdü. Yürüyüşe, şizofreni hastalarının yanı sıra, aileleri, doktorlar, tıp fakültesi öğrencileri ve gönüllüler destek verdi.

Şizofreni Dernekleri Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Haldun Soygür, burada yaptığı açıklamada, şizofreninin, duygularda ve düşüncelerde bozukluklara sebep olan önemli bir ruh hastalığı olduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın şizofreni hastalarına yönelik çalışması olduğunu ifade eden Soygür, ancak bu çalışmaların yetersiz olduğunu belirtti. Ruhsal sağlığı bozuk olanların sesinin duyulmasını isteyen Soyür, "Dünyada yaklaşık 51 milyon, Türkiye'de ise 700 bin şizofreni hastası bulunmakta. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre bu hastalık dünyada yeti yitimine yol açan 10 hastalık arasında yer alıyor." şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından göstericiler ellerinde taşıdıkları balonları havaya uçurdu. CİHAN
arif.konyali
arif.konyali
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 90

12/08/12, 07:37 am
mavi at kafe güzel bi uygulama. fikir sahibini ve açılmasına destek olanları tebrik etmek lazım.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 500

22/08/12, 04:28 pm
Kapanıyormuş diye duydum.Doğrumu?

Bi gitmek nasip olmadı.
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

23/08/12, 10:49 am
........

En son edding tarafından 25/12/14, 02:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
aytutkunu
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

25/10/12, 03:35 am
kapanacak mı bilmiyorum ama dün oradaydım.bikaç çalışan ve benle birlikte iki müşteri vardı.mekan gerçekten güzel,çalışanlar ilgili ve sıcak.hikayelerini anlatmaya ve hikayeleri dinlemeye paylaşmaya açık insanlar.umarım kapanmaz.ikinci el kitaplar,dernek için biblolar el yapımı eşyalar vs satılıyor.bende Haldun Soygür'ün kitaplarının olduğu bir köşeden sesler,yüzler,öyküler kitabını satın aldım Mutlu aslında bana o kadar zaman ayırmalarına karşın kendilerinin bile duruma umutsuz ve önyargılı yaklaşmaları beni şaşırttı;onlar bile böyle yaklaşıyorsa hastalık hakkında bilgisi olmayan kişilerin bu kadar ağır yaftalamalarda bulunması çok çok normal diye düşündüm.durumdan kastım şizofreni elbette.
benim konuştuğum kişiler bir hasta yakını ve kendiside hasta olan bir kafe çalışanıydı.beni çok sıcak karşıladılar,oturup zaman ayırıp sohbet ettiler uzun uzun.birde bipolar bir bayan.onlara minnettarım.evde hissetmek için,paylaşmak için,katkıda bulunmak için mutlaka uğramalısınız mavi at kafeye.üstelik adreside gayet kolay bulunabilecek bir yerde.sevgilerimle...
erolm
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 61

27/12/15, 10:54 am
mavi ata destek olalım
Similar topics