Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

Misafir
Misafir

Sanmıyorum Empty Sanmıyorum

15/05/10, 10:26 pm
Şizofreni hastalarına özel iş imkanı sağlayan özel kurum veya kuruluşlara hiç rastlamadım. Yanılıyorsam düzeltin ama gerçekten var mı ?
honey28
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

Sanmıyorum Empty Geri: Sanmıyorum

21/05/10, 04:24 pm
Merhaba,benimde bildiğim kadarıyla yok,benim ablam şizofren ama kendi ihtiyaçlarını bile karşılıyamıyorken bir işte çalışması nasıl mümkün olabilir ki? birde malulen emeklilikle ilgili bilgisi olan var mı?bununla ilgili başvuran oldu mu? ablam hem epilepsi hemde şizofren ileride kendi güvencesi olması için biz başvurduk ama çok uğraştırıyolar...
Misafir
Misafir

21/05/10, 06:48 pm
Doğrudur malulen emeklilikte epey yasal prosedür varmış. Ablanın hem epilepsi hem de şizo olmasına üzüldüm Sara nöbeti geçiren birini görmüştüm zor hastalık yani. Malulen emeklilik için en az 5 sene çalışmış olma şartı aranıyor diye biliyorum. Zaten bu koşul da ablan gibi kendine bakamayacak durumda olanlar için geçerli. Özür derecesi %70 ve üzeriyse ilaçlarını bedava alabilir. Hiç çalışmadan da malulen emekli yapabilirler ama o zaman aylık 200-300 lira civarı bir maaşı olur. Devlet bu işi inceleyerek yapmak zorunda Çünkü Türkiye'de 600 bin şizofren olduğu söyleniyor. Epilepsi gibi farklı hastalıkları da katarak 500 bin kişiye malullük maaşı bağlandığını düşünürsek epey büyük bir meblağ ortaya çıkar. Ablanıza geçmiş olsun ve Allah devletimize zeval vermesin...
honey28
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

22/05/10, 02:05 am
Tşk ler,Allah tüm hastalara şifa versin,30 yıldır epilepsi hastası,15 yıldır şizofreni,hastalığı daha hafif geçtiği zamanlarda çalışmışlığı vardı daha sonra başvuru yapabilmek için geri kalan sigorta zamanını isteğe bağlı olarak ödedik,özür oranının %60 olması gerekiyormuş,iki hastalığınıda toplayınca belki şansımız olabilir ama sigorta hastaneye 15 gün yatış yaptırmak istiyor ama bunuda ablam istemiyor,bir sürü hastaneye sevk yaptılar biri oranı tespit edemeyip diğerine gönderiyor,saçma olan yıllardır ilaç raporları,hastane kayıtları ve içilen ilaçların belli olmasına rağmen bu kadar zorluk çıkartmaları yaklaşık bir senedir uğraşıyoruz,aramızda daha önce başvuran oldumu acaba...
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

22/05/10, 04:28 pm
malülen emeklilikte toplam değil ,tek bir hastalığın % 60 olması gerekiyormuş.