Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

keçi
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 19

şizofreni Empty şizofreni

07/07/10, 01:23 pm
arkadaşlar bu hastalık toplumun %1-2 etkileyen bir hastalık aileleride katarsak küçümsenmeyecek azımsanmayacak bir topluluk olur artık birlik olalım şizofrenlerin haklarını savunalım bazı edinimler kazanmak için mücadele etmemiz lazım bu toplum şizofrenleri kendi haline bırakmıştır bir gün bi sokakta şizofrenin birisi baltayla birisne saldırırsa öldürürse keser ancak o zaman hatırlanıyor şizofrenler en azından koskoca türkiyed ebirkaç merkez kurulamazmı bu hastaların sosyalleşmesi için tedavilerinin takibi için sosyal hayata entegre olmaları için çareler düşünülemezmi herkez hastasına baksın mantığı bugüne kadar geldi ve böyle gitmekte sorun hasta ya bakmakta değil o hastaların birbaşkalarına zarar vermemesinde bunu sağlamak içinde hasta olan kişilere insanca çalışmalar yapılması şarttır ...daha nereye kadar şizofrenler gözardı edilecek hiçbir girişimde bulunulmayacak ülkemizin çok büyük ayıplarından birisidir yetkili kurumlar ayakta uyumaya devam etmemeliler bişeyler yapılması şart
Dost
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 92

şizofreni Empty Geri: şizofreni

10/07/10, 11:18 pm
Ne yapabiliriz??
Misafir
Misafir

şizofreni Empty Geri: şizofreni

11/07/10, 12:10 am
Keçi bir zamanlar ben de idealisttim Senin yazdıklarına benzer çözüm fikirlerim vardı Güzel şeyler yazmışsın ama çoğunun gerçekleşmesi bugünün şartlarında imkansız gibi Ne kadar birlikten vs. bahsetsen de bugünün Türkiyesinde çoook zor. İstanbuldaki şizofren dostları derneğinin yöneticisine dernek aidatlarını zimmetine geçirmekten dava açılmış. Dikkatli okuyun bu bir iftira falan değil Resmi evraklardaki vs. usulsüzlüklerle kanıtlanmış bir suçlama Şizofren derneğinin yöneticisi bile bunu yaptıysa böylesine yozlaşmış bir ahlak yapısını nasıl düzelteceksin Buradan da cacık çıkmaz Bazı konularda beklentilerimi sıfırladım artık. Devletin hükümeti muhalefeti gerekeni yapmıyorsa bizim gibi insanlar neyi nasıl başaracak ? Güzel şeyler yazmışsın ama pratikte gerçekleşme ihtimali zayıf. Hele böyle bir toplumun şizofreniye bakış açısını vs. değiştirmek falan çok ütopik şeyler gibi geliyor bana. Sana şimdiden kolay gelsin. Başarılar.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

şizofreni Empty zor

13/12/10, 09:25 pm
gerçekten çok zor konu inşallah iyi şeyler olur.
Similar topics