Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  


Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Mesaj Sayısı : 213
Yaş : 44
Şehir : eskişehir
Puan : 1
Puanlar : 327
Kayıt tarihi : 22/07/10

dini meraklar

Bir 22/07/10, 10:04 pm
eskişehirden merhaba,KURANDA akıl hastalarının dini vecibelerini yerine getiremeyeceği bildiriliyor yani namaz kılmaz , kurban kesemez , zekat veremez gibi . benim merak ettiğim şizofreni nedeniyle akıl hastasımıyız yoksa olağandan fazlasıyla zekimiyiz? sizlerinde bildiği gibi bu hastalık zeki insanlarda orta çıkar.
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Mesaj Sayısı : 230
Yaş : 37
Puan : 0
Puanlar : 533
Kayıt tarihi : 06/07/10

Geri: dini meraklar

Bir 23/07/10, 11:40 am
............


En son edding tarafından 26/05/15, 05:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
avatar
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye
Mesaj Sayısı : 80
Yaş : 42
Şehir : Ankara
Puan : 0
Puanlar : 136
Kayıt tarihi : 22/06/10

Geri: dini meraklar

Bir 23/07/10, 12:07 pm
Selam ibrahim bey, ben işin dini yönünü bilmiyorum.yanlız şunu söylemek istiyorum hastalığın zekayla değilde hayal gücüyle bir bağlantısı olabilir.ama bu konuda net yapılmış bir araştırma bilmiyorum.
Misafir
Misafir

Geri: dini meraklar

Bir 26/09/10, 01:42 pm
Sizi bilemem fakat kendimi aşağıdaki alıntıda yazdığı şekilde namazdan vs. muaf gibi görmüyorum Hatta ibadet yapmadığım için yoğun suçluluk duygusu içindeyim fakat yine de nefsime hakim olamıyorum. Kur'anda bahsedilen bu muafiyet durumu gerçekten kafayı yemiş diye tabir edeceğimiz kadar ağır durumda olanlar için geçerlidir ama benim buraya böyle cümleler yazabilmem bile tek başına aklı selim olduğumun ispatıdır. Emniyetin cezai ehliyeti yoktur ibaresiyle dini anlamdaki mesuliyeti birbirine karıştırmamak gerekir. Saygılarımla...

ibrahim uyanık demiş ki:eskişehirden merhaba,KURANDA akıl hastalarının dini vecibelerini yerine getiremeyeceği bildiriliyor yani namaz kılmaz , kurban kesemez , zekat veremez gibi . .
Misafir
Misafir

Geri: dini meraklar

Bir 19/10/10, 06:34 pm
Akıl hastası ne demek? Birinin yada bir bilimin tersi fikrine konuşmak hastalık sayılır mı ya. Birinin yalan söylediğini doğrunun bu olduğunu söylemek, benim telepatik yeteneğim var demek, benim aşkım benle zihinsel konuşuyo demek, biber bilmem kırmızı değil pembe demek, ben Allah ile konuşuyorum demek hastalık olurmu hiç. Nasıl birisi birisinin hakkında bişey söylüyoda bu normal bi söylem olarak görünüyorsa bunlarda normal bi söylem. Adamı hastaneye tıkmanın, işkence yamanın, şoklara bağlamanın ne anlamı var?
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz