Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  Forum  şuanda  

ziwier
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 3

Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi Empty Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi

26/07/10, 11:34 pm
Slm, hastane ile ilgili daha önce yatmış içerisi nasıldır, neye ihtiyaç olur bilgisi duyumu olan var mı .
Misafir
Misafir

Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi Empty Geri: Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi

12/10/10, 05:19 pm
Manisa Zeynep'in memleketi. Zeynep beni oraya kendisine tacizden yatırıyodu ama ben uyanınca olmadı Mutlu Ama tahminim hastaneler aynı hastane. Adaletsiz davranış olmaz. Hepsi hapishane. Tedeavi değil ceza merkezi. Demir parmaklık, içerde mahkumlar, birbirini yiyen kişiler.
Hala tedavi diye görünüyor. Neden bu cezaevi gerçeği görülemiyor sizce. Resmen ceza veriyosun sen adama. Örnek olarak Psikiyatri'ye saldırdınız yada bağırdınız, bu durumda nereye, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıklarında 40 gün hapse.

Psikiyatr hakim, psikiyatr savcı, psikiyatr avukat, psikiyatr devlet, psikiyatr doktor değil.

Medyumlarda aynı. Zaten bunlar farklı kulvarda da olsa aynı şeyi söylüyo, aynı şeyi yapıyo, aynı şeyi oynuyo....
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 225

Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi Empty Geri: Manisa Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi

19/11/10, 10:44 pm

YAZIK YA VALLA YAZIK..!!!
Ruddy
Ruddy
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 0

22/01/11, 05:13 pm
Bu Lanet Hastahaneye Kardeşimi yani Canımı Bırakalı 2 Gün Oluyor İçim içimi yiyior alahın adeletini BiLe sorgular oldum Ne Olur Bana Bu hastane hakında bilgi vericek daha önce yatmış yada yakınını bırakmış biri gözlemlerini yaşadıklarını anlatabilirmi
( hastahanenin şuanki en sonki halinden bahsediyorum ) Benim Kendi Gözümle Gördügüm ahım şahım bi kötü izlenim olmadı B1 bLoklarının diğer bloklarıdan farkı ne bu B1 C1 K wb Bloklar ne Anlama gelio biri Beni aydınlatsın Sad
Misafir
Misafir

22/01/11, 07:09 pm
Bakırköy olsaydı yazardım ama manisayı bilmiyorum Hepsi aynı aslında Allah kimseyi tımarhaneye düşürmesin Düşenin dostu olmuyor Bu hastaneler resmen esir kampı gibi hayvan gibi muamele ediyorlar.
MEHRİ
MEHRİ
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 132

11/02/11, 03:21 am
Sakın korkma kardeşin orda hasta olduğunun farkına varcak tedaviyi kabul etiyi an iyleşmenin yarısı olmuş bil hiç bir zaman hastane kötü deyildir ona çıkcağı zaman rahat edeceyi ortam hazırla bende hastande yatım benim yakınlarımda senin gibi düşünüyorlardı inan iyi olcak kardeşiniz için geçmiş olsun .
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

03/03/11, 04:46 pm
organik tarımla tedavi 03/03/2011
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin Ahmetli ilçesindeki ek ünitesinde, kronik şizofren hastaların rehabilitasyonunda, resim ve sporun yanı sıra organik tarım kullanılıyor.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ahmetli Ek Üniteden Sorumlu Başhekim Yardımcısı Hüseyin İlter, hastaneye ait 22 dönümlük arazide, tedavi gören hastaların da katılımıyla tarımsal faaliyet yürütüldüğünü, organik domates, biber, patlıcan yetiştirildiğini söyledi. İlter, arazide ayrıca 500'den fazla zeytin ağacının bulunduğu zeytinliklerinin, üzüm bağları ve meyve bahçelerinin de yer aldığını belirterek şu bilgileri verdi:

“Hastalarımız tarımla uğraşarak, hayata bağlanıyor. Bunlar tedavinin parçası olan faaliyetlerdir. Yetiştirilen meyve ve sebzelerin bir kısmı hastanede hastalar için kullanılırken, bir kısmı da pazarlanarak hastaların bir takım ihtiyaçları karşılanıyor. Arazide oluşturulan ağıldaki 30 adet koyun ve kuzunun bakımını da tamamen hastalarımız yapıyor.”

Tedavi sürecinde sanatsal ve sportif faaliyetlerden de yararlandıklarını dile getiren İlter, bunun için el işi atölyesi ve bahçede spor sahası kurduklarını söyledi. İlter, Ahmetli İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenledikleri resim kursuna 15-20 hastanın katıldığını belirterek, “Bu projede ressamlık yapabilecek kabiliyette hastalarımız ortaya çıktı. Hastalarımızın spor ihtiyacını karşılamak için de bahçemize 8 adet spor aletinden oluşan fitness sahası kurduk”dedi.

El işi atölyesinde hastalara resim eğitimi veren kurs öğretmeni Vesile Alsaç da ummadıkları kadar yetenekli hastalarla çalıştığını, burada hastaların rahatsızlıklarını unutturarak kendilerini el sanatlarına verdiklerini ifade etti. Hastanede, çoğunluğu kronik şizofren 135 hastanın bulunduğu bildirildi.hürriyet
hickimse
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 1

08/03/14, 09:34 pm
Manisa ruh hastaliklari hastanesi hakkinda Bilgi vermek istiyorum. Bir odada 8 hasta yatiyor. en hafif ve en agir vakalarin ayni odada bulundugu bir yerden bahsediyorum. Kendi gözlerimle gördüm.Insanlar hastaliklarinin derecesine göre ayrilmali bence. Esrar alkol intihar vakalari ile birlikte aynen koyun sürüsü gibi hepbirlikteydi hastalar.Hafif derecedeki bir hastayi düsünün oradan delirmeden cikabilecegi cok mechul. ben hala etkisindeyim. Fabrika gibi seri üretim hergelene verin elektrosoku. Ben böyle rezillik görmedim.... Bu duruma bir cözüm bulunmali. Bizler insaniz böyle bir duruma maruz kalmak hic hos degil. 5 kez hasta ziyareti yaptim ( Sene 2014 )Hayatimda hic unutamayacagim kötü günler...Dilerim birileri sesimi, sesimizi duyar ve önlemler alir. Bugün bize yarin size...Hastalik hepimiz icin. Hastalaniyorsak insanca davranilarak iyleselim.
erolm
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 61

27/12/15, 10:52 am
sarı bina
Similar topics