Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 14 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 14 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

almora92
almora92
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 71

Bir iş var bu işin içinde  Empty Bir iş var bu işin içinde

10/10/10, 10:05 am
delete Like a Star @ heaven

En son almora92 tarafından 15/03/11, 08:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

Bir iş var bu işin içinde  Empty Geri: Bir iş var bu işin içinde

10/10/10, 06:13 pm
teşekkürler ve tebrikler içini döktüğün için,herkes dökemez içini,başkalarını bilmem ama bende kendimden birşeyler buldum yazını okurken.sen elinden geleni yap üniversite için,ama olmazsa da dünyanın sonu değil,başka para kazanacağın meslekler de var.
Misafir
Misafir

10/10/10, 09:33 pm
Çok uzun olmuş okuyamadım.
Dost
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 92

11/10/10, 11:21 am
İlgiyle okudum guzel ve içten paylasımın için tesekkurler...
Ayrıca hastalıgına karsı gosterdigin metanetli ve aklı basında yaklasım için seni tebrik ediyorum...Cok zeki oldugun yazdıklarından zaten belli..
Universite için ugrasmanı da takdir ediyorum daha cok gencsin basaracagını dusunuyorum ama iyiki benin dediklerine de katılıyorum pek cok baska alternatifler de var hayatını kazanmak için gorusmek dilegyile sevgiler
almora92
almora92
Acemi Üye
Acemi Üye

15/10/10, 08:27 pm
delete Like a Star @ heaven

En son almora92 tarafından 15/03/11, 08:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 152

16/10/10, 10:14 am
Sevgili almora92 ;

birkere çok mantıklı sorular soruyorsun. Bana kalırsa sen biraz tembel bir insansın şöyle ki başarılı olmak istiyorsan ama zorluklarla uğraşmak istemiyorsun, dershaneye gitmek için kalkmaya üşeniyorsun. Bir yere gelmek birşeyler yapmak istiyorsun ama başkalarından destek öneri almak daha işine kolay geliyor, parka gidelim sinemaya gidelim gibi. Çağıran olmazsa tek başına kalıp can sıkıntısından sürekli kendi kendine sorular sorarak uğraş buluyorsun kendine. Devamsızlık yapan herkes başarısız olur oturupta ders çalışmazsa, sen hemen işin kolayına kaçıp başarısızım çünkü zaten hastayım gibi. Herkes şanslı olamayabiliyor aile seçimimiz yok malesef hastalığını kabullenmeye bilir, biliçsiz olabilirler vs. Önemli olan senin nekadar bilinçli olduğun çünkü direksiyon sende, geminin kaptanı sensin yardımcın değil...!!! Birde özellikle anneler çocuklarına toz konduramazlar, annenin davranışlarını doğal olarak kabul et. Çocuk doktoru olan annelere kendi çocuklarının normal rutin sağlık kontrollerini yapması tavsiye edilmez neden? çünkü kontroller sırasında herhangi birşey ortaya çıktığında kabullenmeyip tedavide geç kalınmasına sebep olabilirler diye, ayrıca doktorlar kendi reçetelerini yazamazlar vs vs ( iş insanın kendine başına çocuğuna gelince gerçekler görülmek istenmiyor yada görülemiyor)

Bu arada şizofren olmayan insanlarda herşeyden bıkar, hergün aynı şey dön dolaş çalış para kazan biriktir öl başkaları yesin senin paraları gibi düşünceler besleyip aman herşey boş nasıl olsa öleceğim ne gerek var çalışmaya zorluklarla mücadele etmeye otobüs çarpsada ölsem tabi intihar etmekte olmuyor durup dururken işin kolayı hem günaha girmeyecek hemde erken ölmek. Yeri gelir 10-12 saat uyursun tatil günleri tren çarpmış gini uyanırsın sersem sersem birşey yapmak gelmez içinden aman ne sıkıcı gün dersin, boşboş otursun birşey yapmazsın, bir bakmışsın üstündeki gecelik hala üzerindedir öğlen olmuş, hatta eve kimse gelmeyecekse çıkartmazsında gece tekrar yatana kadar vs.
Demek istediğim yaşadığın her duyguyu hastalığına bağlama, bu arada şizofrenmiyim diyorsun ya üzerime düşmez yorum yapmak ama yazdıklarına bakaraktan ben şizofren olduğunu düşünmüyorum, düşüncelerin söylemlerin heryerde tutarlı gidiyor.
Sevgiyle kal herşey gönlünce olsun Burak kardeşimmmm.
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 152

16/10/10, 10:21 am
Buarada birşey daha konuşurken insan bütün düşünceleri yazıdaki gibi aktaramaz için aklına gelmeye bilir bütün düşünceler ama yazarken tıkır tıkır aklına gelir, yazmak bir bakıma kolaylık herkes için tabi, bütün düşünceler araya biri girmeden yazılır, karşıdakinin mimik hareketlerine göre düşünceni değiştirmek gibi bir durum söz konusu değildir, yada sözünün kesilmesi vsss....

Yani yazmak bu yüzden istiyor olabilirsin, ben lise yıllarında günlük tutuyordum, içimi ona döküyordum mesala.
almora92
almora92
Acemi Üye
Acemi Üye

17/10/10, 07:37 am
z

En son almora92 tarafından 28/10/12, 10:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
almora92
almora92
Acemi Üye
Acemi Üye

15/03/11, 08:54 pm
[Delete] Like a Star @ heaven
Similar topics