Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

Misafir
Misafir

Hayat "Kendi ve kendin" Felsefesi/Biyolojisi Üzerine Kurulu Empty Hayat "Kendi ve kendin" Felsefesi/Biyolojisi Üzerine Kurulu

01/11/10, 02:34 am
Dünya ve canlıların Biyolojisinde irade (Kendin) diye birşey var ama, nedense insanalar o yok deyip dış etkenlere, güçlere inanıyor. Ve bu bağlamda bir hayat kuruluyor. Zaten sorunların temeli bu ya.

Hastalık Diye Birşeyin Olmadığını birde şöle anlatmaya çalışayım;

Dünya'da birşeyin birşeye etki etmesi, müdahale etmesi, edebilmesi sözkonusu değildir. Yani herşey kendi yönetir kendini ve kendisiyle uyum sağlar.

Daha açık olarak;

İnsan kendi yönetir kendini, dış güç (Başka bir insan, cin, uzaylı, kimya) onu bozamaz düzeltemez yönlendiremez.
Hayvan kendi yönetir kendini, dış güç (İnsan, cin, başka bir hayvan, kimya) onu bozamaz düzeltemez yönlendiremez.
Dünya kendi döndürür kendini, hiç kimse durduramaz bozamaz.
Her varlık kendi burcuyla uyum sağlar. (İnsan,hayvan) (Şiddetlemi derler se işte, bunu şiddetle öneriyorum)
Yağmur, kar kendi yağdırır kendini.
Tüm varlıklar kendi burçlarıyla uyum sağlar. (Örneğin kediniz, köpeğiniz sizinle aynı burçta olmalı)

Aklıma geldikçe buraya ilave yapıcam. Ama sanırım ne demek istediğimi anladınız. "Kendin ve kendi" felsefesini düşünün bi.
Misafir
Misafir

Hayat "Kendi ve kendin" Felsefesi/Biyolojisi Üzerine Kurulu Empty Geri: Hayat "Kendi ve kendin" Felsefesi/Biyolojisi Üzerine Kurulu

01/11/10, 04:56 pm
Böyle teorik balonlar çabuk sönüyor
--------------------
Dünya'da birşeyin birşeye etki etmesi, müdahale etmesi, edebilmesi sözkonusu değildir. Yani herşey kendi yönetir kendini ve kendisiyle uyum sağlar.
--------------------
Sağlam birisini getir bana Ona bazı ilaçlardan vereyim Etki edip etmediğini görürsünüz
Similar topics