Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

hülya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 7

dayanamıyorum galiba Empty dayanamıyorum galiba

10/11/10, 02:04 am
kardeşim bir şizofren 6 yıldır. kullandığı ilaçlar yüzünden ağzıdan salya geiyor, olmayan kokular, adamlar görüyor. üniversitede okuyor ve derse elinde sopayla gelen hocasının onu döveceğini düşünüyor. arada geçiyor ama yine başlıyor ve ben her gece gündüz onu düşünüyorum ailem, ben artık dayanamıyoruz bu üzüntüye ama çare yok biliyorum sadece beni anlayabilecek kişilerin olduğu bir yerde içimi dökek istedim.
telefonda bana abla dayanamıyorum , korkuyorum dedikçe sanki parçam kopuyor.
kına gecemin olduğu gün kadeşim hastahanede yatıyordu ne kadar zordu o saçma adetleri yerine getirmek ama ne kadar anlamlıydı 'kardeşlerim yollarımı bilsede gelse' türküsünü söylemek...
haytta en kötü şey çaresizlikmiş bunu çok ii anladım:( dayanamıyorum abla diyen kardeş karşısında öylece kalmak çok zormuş. dedimya her seferinde bir parçam yok oldu
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

dayanamıyorum galiba Empty Geri: dayanamıyorum galiba

10/11/10, 09:19 am
Sad ,çok üzgünüm geçmiş olsun.tedaviye cevap vermiyor mu?
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

10/11/10, 02:12 pm
GEÇMİŞOLSUN,ÇOK ÜZÜLDÜM KARDEŞİNİZE.SİZİN SEVGİNİZ ONU HAYATA BAĞLIYODUR,BAĞLIYACAKTIRDA.EN KÖTÜ GÜNLER UMUTTA İNAT ETMENİN TAM ZAMANIDIR.UMUDUNUZU KAYBETMEYİN.HER NE OLURSA OLSUN.
Misafir
Misafir

10/11/10, 09:12 pm
Size yardımcı olabilecek birşeyler yapabilsek keşke
hülya
Yeni Üye
Yeni Üye

13/11/10, 01:47 am
çok teşekkür ederim arkadaşlar hayat bir garip o kadar arkadaşın çevren varken onlara anlatamamak içindekileri anlatsanda anlamayacaklarını düşünmek ne acı... size çok teşekkür ederim. kardeşim hatay'da okuyo daha doğrusu okumaya çalışıyo:( şimdi çok rahatsızlığı arttı bugün yolda geliyor. beni aradı 2abla korkuyorum dedi ya oraya gelince beni döverlerse2 dedi ne diyeceğimi şaşırdım arkadaşlar. sonra dediki 'abla sanki bu hayat bi garip sanki rüyadayım' Sad onu o kadar seviyorum ki keşke keşke ben olsaydım onun yerine hasta ona cevap verememek derdine çözüm olamamak çok ağır geliyo bana. gerçekten bu derdi çeken anlar allah herkese sabır versin çare versin Sad tekrar teşekkür ederim
MEHRİ
MEHRİ
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 132

13/11/10, 02:08 am
HÜLYA iyleşme oluyor ben iyleştim diyebilirim ancak tedavı olması gerekıyor ilaçlarını düzenlı kulanan bır hasta da ıyleşme yüzde yüz olmsada oluyor buna örnek benim belı bır dönem yüksek dozda ilaç kullandım gıtıkce doz düşürüldü şu anda sureklı tedbır amaçlı düşük dozda ilaç kullanıyorum evlıyım evlılıyım de gayet güzel gıdıyor çocuğum var dersleri çok ıyı bazen care azmın artırılması da ola bılıyor ya care sizsiniz ya caresizsiniz acımakla ağlayıp sızlamakla hıcbışe düzelmez kardeşını dr a götur ilaçlarını içip içmdiyini takıpet Allah şifaversin
hülya
Yeni Üye
Yeni Üye

13/11/10, 03:15 am
tedavi görüyor ilaçlarını düzenli almasına rağmen arada atak dönemi oluyor şimdi ki gibi. sizde de korku ve hallisunasyon varmıydı? iyileşmenize çok sevindim bunları duymak bir umut benim için. ailem ve ben hastalığı karısında bilinçli yaklaşmaya çalışıyoruz ilaçlarını kendisi aksatmadan kullanıyor bu aralar dozunu çok yükselttiler sizin bu kadar ileri boyuttamıydı? düzelirmi sizce? kaç yıl ilaç kullanıdız hastahaneye yattınız mı? teşekkür ederim
Misafir
Misafir

19/11/10, 09:06 am
MEHRi'ye sormuşsun ama ben de cevaplayayım İlaçlarını düzenli kullanırsa iyileşir ama süresi kişiye göre değişir Misal tedaviye ilk başladığımda 4 sene kullan iyileşeceksin demişlerdi ama 10. seneye girdim ve ömür boyu kullanmam şart diyorlar Halusünasyon falan olmadı bende ama hezeyanlar paranoyalar hep vardı Kardeşin de iyileşir umarım Tekrar geçmiş olsun
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

21/11/10, 01:46 pm
çok geçmişolsun hülya hanım.