Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

Misafir
Misafir

:D tecasbcops (...) Empty :D tecasbcops (...)

13/11/10, 06:24 pm
Bazı mesajlarını eleştirsem de tecasbcops forumu hareketlendirdi Ayrıca savunduğu fikirlerin arkasında ve inatla durması da güzel hareket O gelmeden önce forum ıssız bir vaha gibiydi. Kimse birşey yazmıyordu. tecasbcops bizi lütfen yalnız bırakma =)
king What a Face farao geek jocolor elephant

En son leponex tarafından 17/11/10, 08:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MEHRİ
MEHRİ
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 132

:D tecasbcops (...) Empty Geri: :D tecasbcops (...)

13/11/10, 08:51 pm
Çok Mutlu
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 152

15/11/10, 11:28 am
Süper, reyting için herşeye değer dermişim.... Çok Mutlu
Misafir
Misafir

15/11/10, 06:11 pm
Gökyüzü cidden öyle ama arkadaş bazen benim gibi saçma başlıklar açsa da foruma sirkülasyon kazandırdı Eskiden neydi öyle ya 3-4 gün boyunca tek bir mesaj bile yollanmazdı foruma sürekli yeni mesaj yok uyarısı almaktan uyuz olurdum Hem adam kimseye hakaret de etmiyor Hepimizin saçmaladığı zamanlar olabiliyor
Misafir
Misafir

17/11/10, 05:11 am
Gurur duymadım çünkü gurur iyi bişey değil yada gururun sebebi yanlış inanışlar yada kendin dememekten yada kendini bilmemekten. İkinci olarak leponexcim hakkaten iyi tespit hakaret yok, çünkü insanlara hakaret edecek bişey yok. Hee saçmalamak demişsin, öyle bir kavramda yok aslında. Gene kendime has oldu, napıyım ben böyleyim işte Mutlu Ama bak buda iyi bişey değil aslında, ama düzelebilir biliyorum o yüzden rahatım. Ha rahatlama da aslında yok oda bir tür inanç bozukluğundan. Oda düzelecek, onuda biliyom o yüzden ( bu kelimeyi uyduruyom çünkü böyle bir hal insanlıkta yok oluşmuyo oluşsa neler olur ama bi bilsen herşey başka olur, kendi adımdan türetiyim biraz havam olsun Mutlu ) azizotum. Mutlu

Azizot : Herhangi bi sıkıntı yada rahatlama yaşamayan, hayatta sıkıntı ve rahatlama oluşturan etkenleri ortadan kaldırmış gayet normal insan hali. Mutlu.....
Misafir
Misafir

17/11/10, 05:35 pm
tecasbcops şizofreniyi yenme adına sence ne yapmak lazım ? İlaçsız da iyileşir diyorsun bunun nasıl olacağını açıklar mısın ? Ama mümkünse lafı folandırmadan kısa ve öz bir şekilde açıklayıver.Bilmece gibi yazma yani What a Face
Misafir
Misafir

17/11/10, 06:07 pm
Yaw leponex heryere yazdım, blogdada anlattım. Bi sürü yol var. Var zannettiklerinizin olmadığını anlayarak.... Yaşadıklarınızın yanlış olduğunu anlayarak..... Çalışmayı kaldırarak.... Evliliği kaldırarak..... Bulunduğunuz yerden giderek..... Hasta olmadığınızı anlayarak..... Sürekli mantığı gözönünde bulundurarak..... İnsanların tüm dvranışlarının (gülmek, ağlamak, kızmak, aşık olmak gibi) anormal olduğunu bilmek..... Şüphelenecek yerde şüphelenmekten kaçmamak.... İnsanları yanlış anladığınızın farkına vararak..... İyi bir gelir sahibi olarak..... Doğal hayatı kurarak.... vs. vs.

Bilinenlerin gerçek olmadığını anlayıp doğru olanı keşfederek kısaca. Kısaca Bilmek, Kısaca Doğruyu Bilmek. Kısaca Hayatı Bilmek. Mutlu

Misafir
Misafir

17/11/10, 06:20 pm
tecasbcops demiş ki:Yaşadıklarınızın yanlış olduğunu anlayarak..... İyi bir gelir sahibi olarak....

tecasbcops Bunları birleştirdim ama ikisini de sen yazmışsın Hani çelişkili değil mi ? Çalışmadan nasıl iyi gelirimiz olacak ? Hatta evliliği kaldırarak... yazmışsın Şizofreniye evlilik mi sebep oluyor ? Yoksa genlerle aktarımı engellemek için mi böyle yazdın ? İnsanların tüm dvranışlarının (gülmek, ağlamak, kızmak, aşık olmak gibi) anormal olduğunu bilmek... Bu kısmı da tam anlayamadım gülmek,ağlamak vs insana has doğal davranışlar değil midir ? Bilakis bunlar olmayınca anormal hale gelmez miyiz ? Bilinenlerin gerçek olmadığını anlayıp doğru olanı keşfederek kısaca Mesela hangi bilinmeyenler ? Senin keşfettiğin bilinmeyenlerden birisini yazsana
Misafir
Misafir

17/11/10, 07:08 pm
Gelir sahibi olmak için çalışman gerekir diye bişey yok. Otomatik kazanabilirsin. Borsa gibi forex gibi. Evlilik şizofreniyi dahada kötüleştirir, tüm insanları kötüleştirdiği gibi. Evlilik güzel görünsede aslında hiçte öyle değildir. İnsan davranışları anormal, çünkü temel bilgileri yanlış. Temelde hasta oldukları yada bir çeşit özürlü oldukları inancı var. Aslında temelde inanç var yani birşeylere inanmak var görmek yok, bu yüzdende davranışları bozuluyor.

Benim keşfettiğim bilinmeyenler/yanlış bilinenler çok. Kısa ve öz herşey yanlış, ama herşey. Ve hiçbişey bilinmiyo, ama hiç bişey. Bilinebilir mi bilinebilir. Nasıl? çok kolay, kainatın bilmeye engel olmadığını anlamalısın önce. A dan Z ye ne aklına geliyorsa. Bildiklerini kaldır doğrusu altında, gözünle gör herşeyi.

Ben bunu başka yerdede yazdım. İç güç sorununu çözmediğim için bu bilme kısmını toparlayamadım, dolayısıyla anlatamıyorum burayı. Yani bişeyi bilmek için uzman olmak gerekmediğini, uzmanlığın profesörlüğün doğal bişey olmadığını, bunların ortadan kalkabileceğini vs. İnanmak değil görmenin mümkünlüğünü anladım ama nasıl doğmuş bu sorun orasını toparlayamadım. Zaten toparlamış olsam buraya yazı yazmadım, yazacak olsam tehlikeli olur, zaten bunun bilinmesini örgüt (Psikiyatr ve Din) istemez....

İnsanlar kör edilmiş (kör olduğuna inandırılarak) ve bişeylere inanma doğmuş, yani insanlar inanarak yaşayacak, böyle gelmiş böyle gidecek. İnsan kör olmadığını anladığında ben ve benim gibiler doğar, yani söylenenlerin gerçek olmadığını görenler doğar.

İnanmak kumardır, insanlar inanarak kumar oynuyo, ya öyle değilse? Ama görmek nettir, belirgindir, anlamlıdır, öyle mi böyle mi acaba tartışması yoktur bilgi açık ve net
Misafir
Misafir

17/11/10, 08:54 pm
tecasbcops Temelde hasta oldukları yada bir çeşit özürlü oldukları inancı var. Bunu neye dayanarak söylüyorsun ? Şizofreni için mi yoksa bütün insanları kapsayan bir genelleme midir ? Ona bakarsan akut psikoz vakalarının çoğunda senin yazdığının aksine hastalığını inkar etme durumu vardır Hatta yakınımda bazı kişiler de var Yani bişeyi bilmek için uzman olmak gerekmediğini, uzmanlığın profesörlüğün doğal bişey olmadığını, bunların ortadan kalkabileceğini vs O zaman master,doktora vs. akademik kariyer yapanlar boşa çabalamış mı oluyorlar ? İyi de sen uzmanlık vasfını gereksiz görüyorsun ama medeniyetlerin gelişiminde farklı alanlarda farklı tecrübe seviyelerinin olması da doğaldır Misal Hindistan'da kast sistemini bilirsin Brahmanlar, vaysiyalar, südralar, paryalar vs. bir sürü hiyerarşik sınıflar vardır Basit bir örnekle adama piyangodan 3 trilyon çıksa sosyal sınıfı da değişmiş olur yazacak olsam tehlikeli olur, zaten bunun bilinmesini örgüt (Psikiyatr ve Din) istemez... Bu istenmeyen şeyler neler senin çıkarımların neler ? Hani MIT'de Yalede gizli deneyler yapılıyor vs gibisinden ise anlarım Bunu pekçok insan bilir Belki de kanser vs. pekçok ölümcül hastalığın şifası bulundu veya DNA şifreleri çözüldü; insan klonlamanın ötesinde inanılmaz keşifler de yapılıyordur ama elde edilen herşeyi dünya kamuoyuyla paylaşmazlar sanırım Yakın zamanda domuz gribi salgını diye dünyayı ayağa kaldırdılar;ölümcümdür diyip aşı stoğu yaptırdılar ama sonradan fos çıktı ve bazı ilaç şirketlerinin küresel zenginliklerinin artmasından başka pek de işe yaramadı İnsan kör olmadığını anladığında ben ve benim gibiler doğar, yani söylenenlerin gerçek olmadığını görenler doğar. arkadaşım kendini dahil ettiğin bu kör olmayanlar neyi keşfetmiştir veya görmüştür Açıkça şudur diye yaz da anlayalım Sahte gerçekler nelermiş Lafı uzatmadan açıkca yaz bakalım
Misafir
Misafir

17/11/10, 09:24 pm
Genel insan inancı bu. Tüm Dünya. Ben hastalık kabullenmelten bahsetmiyorum, hastalık diye bişeye inanmaktan bahsediyorum, hani astrolojiye fala inanmak gibi, adı ne olursa olsun etki ne olursa olsun hiç birşey hastalık değil herşey kendinden. Bilgi zor değil, bilmek zor değil, bilgi gizli yada gizemli yada görünmez yada karışık vs. değil, yani dopamin seni bozuyomu bozmuyomu görebilirsin, Zeynep seni bozuyo mu bozmuyo mu görebilirsin, bilgiye inanılma ve birine sormak gibi bi durum birinden öğrenme ilim öğrenme gibi şeyler kalkıyo işte o zaman burda.

Benim çıkarım mıkarım yok. Veya çkar denebilirse örgüt çeksin elini ayağını yazmıyım bişey burda. Zeynep'e psikyatr'a medyumlara kızdım başka bişey yok. Bu Psikiyatr, Medyum ve bilinmeyen başka insanalrın bir terör örgütü olduğunu ispatlamaya çalışacam. Bunun için düşünüyor ve araştırıyorum. Etiketlenmek, damgalanmak savaşı veren Psikiyatr sizi hasta olarak damgalıyo kimsenin haberi yok. Terör burada başlıyo zaten.

Bu domuz gribi vb. senaryoalrın altında başka bişey olduğunu tahnin ediyorum. Bu işte para mara değil amaç.

Neyi gördüğümü yazıp duruyom forumda ya. Herşeyin kendinden olduğunu, dinin bir amaç için çıkarıldığını, Dünya'nın sanıldığı gibi eşit/dengeli/düzgün/problemsiz bir şekilde olmadığını, Cinsellikten çocuk yapmaya, etten tırnağa, saçtan ayak parmağına kadar herşey bilindiği gibi değil kısaca. Neye inanıyorsanız yok. Neye inanmıyorsanız hemen hemen var.
Ben bilimi görebilirim/görmeliyim de ve başla. Eğer burayı çözdüysen gerisi gelir zaten.

ilim ilim bilmektir... ilim çindede olsa.... Bana bir harf öğretenin...... Bunlar ilimi yanlış tanımaktan/anlamaktan/anlatmalarından doğan sözler. Bu sözlerin gerçekçi yanı yok. İlim bilindiği gibi bişey değil.
Misafir
Misafir

18/11/10, 04:35 pm
Somut örnekler vermeden sürekli teorik yuvarlak anlatımlarla yazıyorsun ve bu yüzden anlamakta zorlanıyorum İnsan kör olmadığını anladığında ben ve benim gibiler doğar, yani söylenenlerin gerçek olmadığını görenler doğar Önceki mesajında böyle yazmıştın ama sorumu cevaplamadın Söylenenler gerçek değilse asıl gerçekler nelerdir ? Somut örneklerle açıkla lütfen mümkünse.
Misafir
Misafir

19/11/10, 10:06 am
Tamam bu konuya bakalım iyice. Derin Derin. Bilimsel bilimsel başlayalım her konuya. Ben başlık açıcam, herkes önce yorumunu yazacak, sorular sorucam cevaplar alıcam, konuyu derinlemesine ele alcaz. okey?
Misafir
Misafir

20/11/10, 01:12 pm
Gerek kalmadı boşver cevabı aldım zaten
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

21/11/10, 02:05 pm
tecasbcops... fikirlerimi söyledim ayrıntılı tekrara gerek yok. ben tavırlarının foruma zarar vereceğini düşünüyorum ve veriyor da. buradaki birkaç üyenin -senin tavrın hakkındaki- rahatsızlıklarını biraz olsun sadece biraz olsun dikkate almanı beklerdim. bu her üye için geçerlidir. mesela fikirlerini birkaç başlık altında toplama... aslında çok aktif forumlarda bunu yapsan sorun olmayabilir, ama burası genele göre hareketsiz olduğu için sorun olabiliyor. birinin o kadar düşünerek attığı mesaj, senin üst üste açtığın yirmi, otuz vb başlık karşısında geride kalabiliyor. sadece başlık açmak için mesaj atıyorsun gibime geliyor artık. ben bu konuda iyikiben nikli arkadaşımla aynı fikirdeyim. en büyük kaygım, tavırların yüzünden, forumu dinamikleştiren birkaç üyenin rahatsız olmalarından dolayı forumu bırakabilecekleri ve bu beni üzer. sana tekrar rica ediyorum, buradaki insanların eleştirilerini gözönünde bulundur, sonuçta burası ortak bir alan.
Misafir
Misafir

21/11/10, 07:11 pm
MyDyingBride o kadar emin olma....
Misafir
Misafir

21/11/10, 07:31 pm
Psikiyatrik eleştirilerimden kimse rahatsız olmasın. Gerçekleri yazıyorum. Psikiyatr'ları dost görüyorsunuz bana düşman oluyorsunuz. Psikiyatr'ları iyi birileri/melek gibi insanlar olarak biliyorsunuz beni kötü biri/şeytan gibi görüyorsunuz. Kimseyi dost düşman görmeden konuyu ele alın, karlı çıkarsınız.
eflatun karga
eflatun karga
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 30

30/01/11, 02:04 am
mesaj yazarken birşeyi farkettim.Kendim dahil buradaki insanların hasta olduklarını unutmuşum ve boşuna yazmışım özürdilerim kırdıysam.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

30/01/11, 02:28 pm
eflatun karga,yok hayır kimseyi kırmadın ya,tecasbcops arkadaş hasta ve hasta olduğunu kabul etmiyor ve de ilaç kullanmıyor,ilaca ve doktora karşı.onu ikna etmeye çalıştık ama nafile.ona karşı olan tavırlarımızı baz alma,onun yazılarını da fazla ciddiye alma.yaz içinden geleni...
eflatun karga
eflatun karga
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 30

30/01/11, 04:20 pm
anladım teşekkür ederim.
Similar topics