Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

ibrahim uyanık
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 327

acaba Empty acaba

27/01/12, 03:03 pm
raştırmacılar, aralarında Kuetiapin, Haloperidol ve Risperidon'un da bulunduğu yeni ilaçların eskileriyle kıyaslandığında şizofrenlerde ölüm olasılığını sırasıyla yüzde 41, 37 ve 34 oranında artırdığını söyledi
aycammm
aycammm
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 93

acaba Empty Geri: acaba

27/01/12, 03:32 pm
kader diyip geçmek istiorum düşündükçe korku basıor çünkü..
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

acaba Empty Geri: acaba

28/01/12, 03:58 pm
merhaba ibrahim nasılsın.yazını okudum.bir araştırma sonucu olan bir döküman senin yazdıkların.ketiyapin ,haloperidol ve risperidon un ,eski ilaçlara göre kişiyi ölüme ---ür fiyatı me oranları hiç de azımsanacak bir durum değil.ben bunlardan risperdal 2 mg. 6 sene kadar kullandım.o zaman daha yüksek dozajını kullanan arkadaşlarım hala hayattalar.mesela şu an da ikimizin de kullandığı invega var.bu ilaç da riperidondan esinlenerek üretilmiş bir antipsikotik.ben mesela paliperidon un iğnesi olan xeplion u ,yani bu da inveganın ayda bir olan iğnesi.ama içeriği oldukça farklı ve güçlü bir ilaç bu.avrupa birliği tarafından onaylanmış ve şu an da avrupa da kullanılıyor.türkiyede de ruhsat almış bir ilaç xeplion,fakat fiyatı çok fazla.en ucuzu 506 tl.en pahalısı yani 150 mgr. süspansiyon olanının 1.175 tl. fiyatlar konusun da ilacı bulan firma Türk Hükümeti ile daha anlaşmış değil.ama ruhsatını almış Türkiye için.yaza doğru belki çıkar bu iğne.risperdal consta yı kullananlar var.o 15 günde bir oluyor.invega iğne yani xeplion , ayda bir vurulacak.o zaman bu adlarını yazdığım iki ilacın insanı öldürme riski yüzde kaç acaba.ama bu ilaçlar piyasaya çıkana kadar bir çok daha ağır hastalar da deneniyor.daha önce de hayvanlar da denenip, öyle insanlara geçiliyor.zaten bir ilacın piyasaya çıkması 15 yıl kadar bir süre ve milyon dolar miktarın da bir araştırma ve geliştirme safhalarından da geçiyor.senin verdiğin ölüm oranları,baya abarılı rakamlar.ölüm oranları verdiğin rakamlar da olsaydı eğer ,ilaçlar piyasadan çekilir ve acilen toplatılırdı.böyle bir şey olmadığına göre rahatça doktor tarafından reçete edilince kullanılabilir.piyasa da var o isimlerini verdiğin ilaçlar,şimdiye kadar toplatılmaları diye bir şey söz konusu olmadı.selamlar.
Similar topics