Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

ölüyümben
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

Ben şizofren değilim !! Empty Ben şizofren değilim !!

19/05/14, 03:03 am
Arkadaşlar benim yaklaşık dört buçuk yıldır devam eden bir sorunum var halüsinasyonlarim ve sesler duyma gibi sıkıntım. Başlarda çok korkuyordum. Sokak lambasının altında bekleyen adam odanin kapisindan bana bakan küçük kız çocuğu yani başımda duran kapkara kediler sadece bir anlık uçtuğunu sandığım cisimler. Doktora gitmeye korkuyorum. Ya daha cogalirsa bunlar anlatinca. Anneme biraz anlattim ama herşeyi söyleyemiyorum asla. Şu an bile size bunları yazarken kulağımda cigliklar ismimi fisildamalar yapma demeler. Yolda yururken kimin gerçek kim halüsinasyon olduğunu anlayamiyorum. Korkuyorum sanki birileri.beni takip ediyormuş gibi hissediyorum. Bazen birilerine birşeyler anlaticam cumleye başlıyorum bi anda herşey silinip gidiyor aklımdan. Koskoca bir boşluk kalıyor geriye. Araştırma yapmayı seven birisiyim belirtileri araştırınca şizofreni olabileceğini düşündüm. Zamanında prozac kullanıyordum ama stres için vermişti ve yine aynı --- gitmistim. Bana o gorduklerimin duyduklarimin gerçek olmadığını soylemeleri beni daha çok korkutuyor. Ben onların gerçek olduklarını idda ediyorum onlar hayal ürünü diyorlar. Olmayan şeyi nasıl görebiliriz peki ? İnanın artık çok korkuyorum ve çok yoruldum bu durumdan. Yardım edin ne olur ne yapmam gerek şimdi benim ?
Misafir
Misafir

Ben şizofren değilim !! Empty Geri: Ben şizofren değilim !!

19/05/14, 10:46 am
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Şimdi halusünasyon ve ses duyma varsa bunlar şizofreni belirtisi Veya en azından psikoz olduğunun garantisi. Ailenle konuş ve düzenli tedaviye başla Ne kadar erken yol alırsan o kadar çok mesafe katedersin. Profilinde 17 yaş yazıyor Ben de aynı yaşlarda tedaviye başladım. Tekrar geçmiş olsun
ölüyümben
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

19/05/14, 08:09 pm
Cok tesekkur ederim leponex. Dedigim gibu korkuyorum. Sizofren kelimesinin uzerimde uyguladigi bi agirlik var. Kabullenmek istemiyorum sanki. Yarin doktora gitmeye karar verdim. Randevumu aldim ama Nevşehirdeki doktorlar ne kadar dogru teshis koyarlar ondan supheliyim gercekten. İlac tedavisinin yani sira hastanede tedavi falan cikar mi ? Hangi durumlarda ona basvuruluyor ?
Misafir
Misafir

21/05/14, 12:47 pm
Önemli değil kardeşim. Korkmana gerek yok. Şİzofren olduğun ne malum ? Belki de sadece psikozsundur. Evet kabullenmesi zordur ama başa gelen çekilir. Doktora gitmekle iyi yapmışsın. Yanına anneni de ---ür. Nevşehirdeki doktorlar da eğitimlidir Öyle olmasa hastanede çalıştırmazlar. Hastanede tedavi çıkacağını sanmam. Ama durumun çok ağırsa da bilemem. Halusünasyon falan diyorsun Belki bu yüzden yatırabilirler Tekrar geçmiş olsun
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

08/11/14, 08:22 pm
ölüyümben mrb.anlattıkların baya ciddi konular ,ailene olduğu gibi anlat ve doktora git ama iyi bir doktor olmalı bu.şizofrenik belirtiler anlattıkların.ama her şizofren de bunlar olacak diye bir şey de yok.şifalar dilerim acilen.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

13/11/14, 08:14 pm
mrb.iyi akşamlar ölüyümben ben de 18 yaşları civarın da hastalandım üniversite de okurken, ama şizofren değildim o zaman basit bir psikoz du hastalığım.senin dört buçuk yıldır halüsünasyon görmen ve ses duyman şizofreniyi çağrıştırıyor hemen.ama doktor kontrolün de hastalık kontrol altına alınabilir.
Similar topics