Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 13 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 13 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

RAUTKER
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 3

şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım Empty şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım

17/03/17, 10:37 am
Bir şizofreni hastası olarak şu anda aldığım desteklerle hayata bağlanmaya çalışıyorum.Saygılar.Bir TC vatandaşı olarak herkesin daha duyarlı olmassını bekliyorum ama herkes tın tın
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 66

şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım Empty Geri: şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım

17/03/17, 03:54 pm
belkide bizim iç dünyamızdır asıl hayat dedikleri...
Misafir
Misafir

şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım Empty Geri: şiforeni ile yaşamak ne kadar zor tanrım

18/03/17, 01:35 am
deathstars demiş ki:belkide bizim iç dünyamızdır asıl hayat dedikleri...

Güzel bir mecaz yapmışsın. Bizi herkes anlayamaz.
Misafir
Misafir

18/03/17, 01:37 am
RAUTKER demiş ki:Bir şizofreni hastası olarak şu anda aldığım desteklerle hayata bağlanmaya çalışıyorum.Saygılar.Bir TC vatandaşı olarak herkesin daha duyarlı olmassını bekliyorum ama herkes tın tın

İnsanların duyarlı olmasını bekleme Bir zamanlar ben de çok bekledim ama sonu hep hüsran oldu. Bizim toplum şizofreni konusunda bilinçsiz.
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

18/03/17, 01:01 pm
leponex demiş ki:
RAUTKER demiş ki:Bir şizofreni hastası olarak şu anda aldığım desteklerle hayata bağlanmaya çalışıyorum.Saygılar.Bir TC vatandaşı olarak herkesin daha duyarlı olmassını bekliyorum ama herkes tın tın

İnsanların duyarlı olmasını bekleme Bir zamanlar ben de çok bekledim ama sonu hep hüsran oldu. Bizim toplum şizofreni konusunda bilinçsiz.

maalesef haklısınız,bizim toplumumuzda şizofreni deyince akla direk katil,vahşi insanlar geliyor halbuki durum böyle degil...
Misafir
Misafir

18/03/17, 05:58 pm
deathstars demiş ki:
leponex demiş ki:

maalesef haklısınız,bizim toplumumuzda şizofreni deyince akla direk katil,vahşi insanlar geliyor halbuki durum böyle degil...

Senin yazdığın sebeplerden dolayı kimseye muhtaç olmadan meslek edinip çalışmamız lazım. Tabi bazı şizofrenler %70 ve üzeri özür derecesinde oldukları için çalışamıyorum. Ben bu yüzden %45 engelli olup çalışabildiğim için şükrediyorum. Darısı siizin başınıza...
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

21/03/17, 01:55 am
leponex demiş ki:
deathstars demiş ki:
leponex demiş ki:

Senin yazdığın sebeplerden dolayı kimseye muhtaç olmadan meslek edinip çalışmamız lazım. Tabi bazı şizofrenler %70 ve üzeri özür derecesinde oldukları için çalışamıyorum. Ben bu yüzden %45 engelli olup çalışabildiğim için şükrediyorum. Darısı siizin başınıza...

amin bakırköyde çoğu hastayı kendi ailesi bırakıyor burda sorun yok ama; bir daha ne arıyor ne soruyor nede ziyaret ediyor...çogu hasta inanılmaz ruhsal çöküntü içinde o yüzden bu tarz forumlar çok daha aktif olmalı ve hastalar birbirleriyle yardımlaşmalı birbirlerini motive etmeli..
Misafir
Misafir

21/03/17, 09:55 am
Valla benim artık şuna yardım edeyim falan derdim yok. Bana da kimse yardım etmedi. İşini gördükten sonra değerini unutan çok kişiyle karşılaştım. O yüzden artık çabalamıyorum. Mecbur da değilim.
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

21/03/17, 01:00 pm
leponex demiş ki:Valla benim artık şuna yardım edeyim falan derdim yok. Bana da kimse yardım etmedi. İşini gördükten sonra değerini unutan çok kişiyle karşılaştım. O yüzden artık çabalamıyorum. Mecbur da değilim.

sizde haklısınız tabi...
Misafir
Misafir

23/03/17, 09:43 am
deathstars senin şikayetlerin nedir ?
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

25/03/17, 02:30 am
17 yaşında psikoz teşhisi kondu doktor yatış dedi o dönemler ergen psikiyatristine gidiyodum yasımdan ötürü malum. ailem reddetti evde psikotik ilaç tedavisi görmeye başladım..ablam evde yokken onu evde görüyodum ve konusuyodum bi kaç saat sonra bi baktım dısardan eve girdi ben şoka girdim o an.. dünya ile baglantım yoktu,marsta yasadıgımı dusunuyordm..orada arastırmalar arkeolojik kazılar yaptıgımı ve cok yakında bunları kamuoyuna sunmayı planlıyordum..aşırı derecede bilime meraklı biriyim bir gün antartikadayım ertesi gün andromedayım...sürekli oralarda birşeyler arıyorum
Misafir
Misafir

27/03/17, 09:48 am
Bana da 17 yaşında şizofreni teşhisi konuldu. Aynı sene üniversite kazandım. İlaçlarla birlikte okumaya çalışmak çok zorlayıcı olsa da mezun olmayı başardım. Ablam evde yokken onu görüyordum ve konuşuyordum yazmışsın. Bu bir çeşit halusünasyon muydu ? Peki böyle kendini çok önemli birisi gibi hissettiğin oldu mu ? Veya başkalarından zarar göreceğim endişesi falan... ?
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

27/03/17, 07:00 pm
başkalarından zarar göreceğim endişesi kronik bir durum oldu artık bende.. evet halusunasyonda olabilir baska birseyde bunun mukayesesini ben yapamam.sizdede böyle bir durum mevcutmuydu?? birisini görüp konustugunuz oldumu?
Misafir
Misafir

27/03/17, 10:03 pm
Birisini görüp konuşma durumu olmadı fakat uykuya dalmaya yakın kendi kendime konuşuyorum. Cevap şeklinde sesler duymuyorum ama birileri beni dinliyor gibi geliyor. Bunu psikiyatriye anlatsam pek önemsemez...
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

28/03/17, 12:36 am
yalız ben karşılıklı konuşuyordum somut bir şekilde yanibi 10 saniye konustuk sonra ben uyudum uyandıgımda ablam eve geldi ben ona dedimki senle odada konusmustuk biz dedim hayır ben eve simdi geldim dedi ..peki sizde saldırganlık zaarar verme durumu mevcutmuydu erkek hastalarda daha yaygın oluyorda genelde
Misafir
Misafir

28/03/17, 09:41 am
Saldırganlık bende çok oldu. Daha çok evde babama patlardım Bu öfke kontrolünde yaşadığım zorlanmalar , bana ve çevreme çok zarar verdi. Burada izah edemeyeceğim çok büyük sıkıntılar yaşadım Bazı olayların pişmanlığını hala derinden hissediyorum Clopixol diye bir iğne vardı O biraz yatıştırıyordu ama iğne vurulmaktan nefret ettiğim için bıraktım. Son zamanlarda da sakinim. Sende durumlar nasıl ?
deathstars
deathstars
Asil Üye
Asil Üye

28/03/17, 05:19 pm
bende aşırı şüphecilik zarar görme durumu söz konusu oldugu için sokaga cıkarken mutlaka cebimde şok cihazı yada çakı bulunduruyordum..insanlara olan güvenim sıfır! bendede agresiflik vardı özelliklede dışardaki yabancı insanlara..
Similar topics