Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

parasch_relative
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 5

paranoidşizofreni hasta sosyalliği Empty paranoidşizofreni hasta sosyalliği

04/04/10, 12:35 pm
paranoid şizofreni hasta yakınıyım hastam kendisinin amansız bir hastalığa yakalandığını yakın bir zamanda öleceğine inanmış.2 senedir tedavi görüyor. Hiçbir sosyal aktivitede bulunmuyor , sürekli uyumak istiyor uyuduğu zaman rahatsızlığını hissetmediğini söylüyor.
Hastayı ne şekilde yönlendirerek sosyal hayata uyum sağlamasını sağlayabiliriz.

Bu konuda yardımınızı bekliyorum.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

paranoidşizofreni hasta sosyalliği Empty Geri: paranoidşizofreni hasta sosyalliği

04/04/10, 12:38 pm
geçmiş olsun.kendisini bizimle iletişim kurmasına teşvik edin en azından
parasch_relative
Yeni Üye
Yeni Üye

paranoidşizofreni hasta sosyalliği Empty Geri: paranoidşizofreni hasta sosyalliği

04/04/10, 01:31 pm
Maalesef eskişehirde ikamet ediyoruz. Derneğe gelme imkanımız yok. Ben belediyenin açmış olduğu kurslara yönlendirdim fakat sonuç alamadım. Başka önerilere açığım. En azından sosyalleşerek aklı başka şeylerle meşgul olursa hastalıklı düşünceler aklına gelmez ve iyileşmesinde önemli bir gelişme olur diye düşünüyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

04/04/10, 02:37 pm
internetten en azından demek istedim.
miya
miya
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 157

04/04/10, 10:07 pm
zevk aldığı şeyleri gözlemleyin ona eşlik edin... onunla ilgilendiğinizi hissettirin derim ben
sonrası sosyal yaşamı tercih edicektir...
parasch_relative
Yeni Üye
Yeni Üye

05/04/10, 02:52 am
Doktorumuzun yönlendirmesiyle hastamıza hastalığını söylemedik. Hastahaneye yatışı ve tedavi başlangıcı intihar teşebbüsüyle başladı.
Sizinle bağlantıya geçebilmesi için önce hastalığını açıklamamız ve bunu kabullenmesi gerekir. Kullandığı ilaçların yan etkilerinden şikayetçi özellikle görme bulanıklığı nedeniyle ilaçlarını da kullanmak istemiyor.Ancak doktorunun haberi olmadan bırakmaması konusunda hastamızla hemfikiriz. 2 yıla yakın bir süredir ilaç tedavisi görmesine rağmen hala ilaçlarını kendisi hazırlamayarak ve de ısrarlar üstüne kullanıyor. Tedavi sürecinde unutkanlık şikayeti de ortaya çıktı. Ev işlerini kesinlikle yapmıyor , kişisel bakımı dahi yapmıyor. İhtiyaçları haricinde yataktan çıkmıyor.
İlgi konusunda , sürekli ilgileniyoruz ve sosyalleşmesine teşvik ediyoruz fakat kalabalık ortamlara girdiği zaman fenalaşıyor. Aynı zamanda esansiyel hipertansiyon hastası (oynak tansiyon) olduğu için girdiği sosyal ortamlarda bunalmayla birlikte tansiyon şikayeti baş gösteriyor. Bu sebeple sosyalleşmesi için daha fazla talepkar olamıyoruz.
Derneği şans eseri internetten bulmamla hastamızın normal yaşama adapte olması konusunda içimde bir umut doğdu.
Herkesin önerilerine açığım. Bu tip belirtileri taşıyan hasta ve hasta yakınları deneyimlerini paylaşırlarsa bize bu yolda ışık tutmuş olurlar. İlginize teşekkür ederim. Bütün hastalara acil şifalar yakınlarına sabır dilerim.
Misafir
Misafir

18/04/10, 09:23 pm
Yakın bir zamanda öleceğini düşünerek belki de kendisini uykuya vermiştir...Birlikte dışarı çıkıp gezin mesela parklara falan gidin Ya da internette gezinip ortak birşeyler yapın Sürekli yatağındaysa onun yanına gidin birlikte müzik dinleyin. İstiyorsa banyoda sırtını keseleyin Şizofreni derneği gibi yerlere götürün veya hastanelerde grup terapilerine katılmasını sağlayın. Aklıma gelenleri yazdım. Geçmiş olsun...

parasch_relative demiş ki:paranoid şizofreni hasta yakınıyım hastam kendisinin amansız bir hastalığa yakalandığını yakın bir zamanda öleceğine inanmış.2 senedir tedavi görüyor. Hiçbir sosyal aktivitede bulunmuyor , sürekli uyumak istiyor uyuduğu zaman rahatsızlığını hissetmediğini söylüyor.
Hastayı ne şekilde yönlendirerek sosyal hayata uyum sağlamasını sağlayabiliriz.

Bu konuda yardımınızı bekliyorum.
Similar topics