Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

berat
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 3

çaresızım Empty çaresızım

18/05/10, 02:10 pm
merhaba.eşim şızofren hastası ama hastalığını kabul etmiyor.ilaçları almak istemiyor,doktorlarla işim yok diyor,fakat durumu kütü olmayan misaferlere hizmet ediyor duş almıyor kendi kendine sohbet ediyor,hafif zararlar kendine veriyor,bazen hanımını ve çoçuğu kabul etmiyor evden kovuyor.Hasteneye yatırmak istedım,ama doktor raporu olmadan ambulans gelemiyor.ne yapmalıyım lütfen akıl verin.
Misafir
Misafir

çaresızım Empty Geri: çaresızım

18/05/10, 03:41 pm
Polis zoruyla hastaneya yatırın.
miya
miya
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 157

19/05/10, 08:47 pm
çok kabaca bi değim olmuş leponex arkadaş!
bahsettiğiniz hasta eşinizmi yoksa bi başkasımı 2 farklı kişiden bahsetmişsiniz,
ambulansın gelmesi için rapor gerektirdiğini sanmıyorum ücretli ambulanslar mevcut
diyebiliyorum en iyi yöntem hastalığını bilmesi ve kendi rızasıyla bi hastaneye gitmesidir.
son çarede polis zoruyla değilde bi ambulans olması gerekir diye düşünüyorum,
geçmiş olsun!
Misafir
Misafir

19/05/10, 09:54 pm
Kabaca falan değil Kendisine veya çevresine zararı dokunuyorsa son çare olarak böyle yapılmalıdır Zaten evden polis alınca hastaneye ambulansla götürüyorlar. Bu konularda bilgin olmadığı belli Polis eve gelmeden önce kaymakalmlıktan onay yazısı vs. almak gerekiyor. Başka birşey yazmayacağım sen istediğini yaz arkadaşım.
drumslife
drumslife
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 37

01/06/10, 01:15 am
ben eşinize katılıyorum,ilaç konusunda ve hastaneye yatmak istememesi çok normal.ben ilaçlara kuşkulu bakıyorum,adana ruh sağlığından 2 hafta önce çıktım.ilaçların iyi geldiği beni tatmin etmiyor.herhangi düzelme göremedim, sadece uyukulu gibi izole edilmiş bir hayat bana sundukları.bende direniyorum hayata,tüm çıplaklığıyla,nevarsa üstüme gelen siper etmişim göğsümü,düzelmekte istemiyorum,vakit kaybı...
nehirr
nehirr
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 22

16/06/10, 09:30 pm
keşke bir an önce hayatın ta kendisini kaçırdığını, durumunun bir hastalık olduğu gerçeğini görebilse..onun buna çok ihtiyacı var, ve elbette sizin de..
Psch
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 8

08/07/10, 01:00 pm
onu kırmadan hastalığını anlatmayı deneyin bence etkili olur diye düşünüyorum
drumslife
drumslife
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 37

12/07/10, 01:29 pm
ben hasta olduğumun bilincindeyim,ilaçlarım işe bence yaramıyor.
Misafir
Misafir

12/07/10, 08:01 pm
drumslife demiş ki:ben eşinize katılıyorum,ilaç konusunda ve hastaneye yatmak istememesi çok normal.ben ilaçlara kuşkulu bakıyorum,adana ruh sağlığından 2 hafta önce çıktım.ilaçların iyi geldiği beni tatmin etmiyor.herhangi düzelme göremedim, sadece uyukulu gibi izole edilmiş bir hayat bana sundukları.bende direniyorum hayata,tüm çıplaklığıyla,nevarsa üstüme gelen siper etmişim göğsümü,düzelmekte istemiyorum,vakit kaybı...

ilaçlardan başka seni iyileştirecek ne var ?
koalcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 1

27/07/10, 12:00 am
ben kaymakamlığa dilekçe verdim polis ve doktor gözetiminde hastaneye ---ürülmesi için,annem kapıyı açmamış 3 girişimde de.doktor arkadaş da bu yüzden sağlam yazıp dosyaya koymuş.Ben kendi imkanlarımla ---ürdüm,inşallah siz de ---ürebilirsiniz ve tedavisi olumlu sonuçlar verir.Benim hastaneye ---ürme çabalarım yaklaşık 6 ay sürdü.Bugün hastanede 3. günüydü.