Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

rainboww
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

Ne yapmalıyım? Empty Ne yapmalıyım?

09/07/10, 11:11 am
Merhaba. Evliliğimin henüz 9. ayı. Hergün kavga, hakaret. Eşim sürekli olarak onu aldattığımı ya da aldatacağımı düşünüyor. Evde perdeler hep kapalı, az bir açıklık olsa kavga çıkarıyor, eline ne geçerse bana fırlatıyor. Hergün tabak, bardak kırıyor. Bir arkadaşlarımla dertleştiğimi düşündüğü için dün telefonumu kırdı. Bütün erkeklerin kötü olduğunu hepsinin bana kötü gözle bakacağını düşünüyor. Her bayanın da kötü karakterli olduğunu düşünüyor. Ancak telefon yardımıyla bir uzmanla görüşebildim. tedavi şart şizofreni olabilir dedi. Kabul etmiyor bir doktora gitmeyi, hep güzellikle konuşuyorum halbuki. İşin tuhafı evlenmeden önce bu huylarının hepsini gizledi benden. Evlendikten 2 hafta sonra başladı. Ben boyleyim işine gelirse diyor. Kızınca bana zarar vermesinden korkuyorum. Bakkala gitsem farklı bir yere gittiğimi düşünüyor. daha anlatamadığım birçok şey var. Naıl davranmalıyım, ne yapmalıyım, lütfen yardım edin. şimdiden teşekkürler.
Misafir
Misafir

Ne yapmalıyım? Empty Geri: Ne yapmalıyım?

09/07/10, 12:47 pm
İşiniz gerçekten zor Eşinizi yeterince tanımadan evlilik kararı almanızın sonuçlarını yaşıyorsunuz sanırım. Kıskançlıktan öte paranoya yapıyor herhalde Çocuğunuz yoksa belki bir seçeneğiniz olabilir.Allah yardımcınız olsun
rainboww
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

09/07/10, 01:14 pm
Çocuğum yok, zaten bu şekilde düşünmekte anlamsız. Birde yazmayı unuttum her akşam alkol alıyor. Alkol alınca daha da beter oluyor. içinde biriktirdiklerini kusuyor bana. Acaba alkolü bıraksa bu tip davranışları kalkarmı? yoksa yine aynı mı davranır sizce?
Misafir
Misafir

09/07/10, 02:17 pm
rainboww demiş ki: Acaba alkolü bıraksa bu tip davranışları kalkarmı? yoksa yine aynı mı davranır sizce?

Ablacım sen hala bu adama düzelme şansı mı tanıyorsun ? İnsan yedisinde neyse yetmişinde de olur. Sana perde biraz açık diye eziyet çektiren adamdan bahsediyorsun.Sen eşine alkolü bırak desen sanki bırakacak mı ?Buna inanabiliyor musun?Farzedelim ki bıraktı; o güne gelene kadar sana kimbilir neler yaşatır. Felaket tellalığı gibi algılamayın ama ilk mesajında yazdıklarına bakınca herşey ortada zaten. Görünen köy kalvuz istemez. Ben böyleyim işine gelirse diyen birisinden nasıl bir anlayış bekliyorsun ? Bütün bunlara rağmen hala düzelir belki umudundaysan birşey diyemem. Hayırlısı neyse o olsun. Hoşçakalın.
drumslife
drumslife
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 37

12/07/10, 01:16 pm
bence eşinizin hasta olduğunu ona aile büyükleriyle toplanarak anlatmaya çalışın,en azından bir doktorla görüşmesi konusunda ikna etmeye çalışılsın..bence uygun tedavi ve özveriyle iyileşebileceğini düşünün.zor bir süreç ama umutsuz olmayın..
drumslife
drumslife
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 37

12/07/10, 01:21 pm
ayrıca rainbow ,neler yaptığı konusunu biraz açıp paylaşırsan sevinirim.işe gidiyormu?kötülük göreceği korkusu.vs..