Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 19 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 19 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

Misafir
Misafir

Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu ! Empty Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu !

11/07/10, 12:25 am
Hadi kendi adıma yazayım da uzun süre kendimi böyle hayallerle avutmaya çalıştım Şizofren olmasaydım şöyle birisi olurdum; böyle başarılar yaşardım vs. ama artık bunu bırakmaya başladım Bizi bizden başka kimse anlamaz Bazen ailemin de anlayamadığını düşünürüm Ömür boyu ilaç kullanmak ve şizofreninin getirdiği hezeyan vs. şeylerin etkisiyle medcezirler yaşamak Hani işin saçmalığı şurda ki hem paranoya yapıyorsun hem de bunun mantıksızlığını kabulleniyorsun Yani saçma sapan bir ikilem Hissettiklerimi gerçek olarak düşünüyorum Varsın adına hezeyan vs. desinler Yoruyor artık beni İmkanım olsa orman evi gibi birşeyde yaşardım Yaşlanıyoruz arkadaşlar; gençliği tüketmede birşeylerin tadını çıkartalım Saçmaladıysam mazur görün Hadi sen de yaz bakalım.
Dost
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 92

Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu ! Empty Geri: Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu !

11/07/10, 09:06 am
Ne yazık ki cok haklısın..ama son bağlama cümleni cok takdir ettim ''gencliği tuketmeden birseylerin tadını cıkaralım'' enguzeli bu... ne olursa olsun hızla gecen hayatı tuketmeden ne kadar tadını cıkarabilirsek o kadar basarılıyız demektir.sevgiler..
Misafir
Misafir

Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu ! Empty Geri: Şizofren olmasaydım (...) hüsn-ü kuruntusu !

11/07/10, 11:55 am
Dost abla sağoalsın ama hayatın faniliğini düşününce birşeyler yapmalı kanaatindeyim Yani harama günaha fazla bulaşmadan; zaten çocukluğumu hatırlamıyorum Gençliğin ilk zamanları da hep travmalarla geçti Bari bundan sonrası güzel olsun İleride ihtiyarlayıp yatağa düşünce başımızı yastığa koyunca anımsayacağımız güzel hatıralarımız olsun. Bu forumda da şizofren arkadaşlarla birleşip birşeyler yapalım dedim ama elimde kaldı Beklediğim ilgiyi desteği göremedim Herkes kendi kabuğuna çekilmiş.
Dost
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 92

11/07/10, 02:13 pm
kesinlikle cok haklısı gecmişte ne kadar guzel anı bırakabilirsek o kadar iyi Mutlu
Misafir
Misafir

11/07/10, 03:56 pm
Mutlu Peki senin geçmişinde bıraktığın güzel anı/hatıralar nelerdir ?
ibrahim uyanık
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 327

28/07/10, 07:10 pm
şizofren olmasaydım , normal insanlar gibi hayat dolu neşeli olurduk. meydana gelen sıkıntıları göğüs germemiz zor olmazdı. ömür boyu yüzümüzde maske ile dolaşmazdık,aklımıza çılgınca fikirler gelmezdi .beynimiz bize türlü oyunlar oynayamazdı, günümüzü intiharla yaşam arasında düşüncelerle geçirmezdik.içimizde ıssız adam yaşamasına izin vermezdik...
şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 136

29/07/10, 12:30 pm
Çok doğru.

Aristo, ünlü felsefeci diyorki; Hayat üç şey üzerinde durur.Biri para, biri hayattan aldığın zevk ve eğlence, biride dini inanç.

Eğer şizofreni olmasaydım bir işim olurdu, bir ailem olurdu, çocuklarım olurdu, sağlam bir dini inancım olurdu ve en önemlisi hayatta bir amacım olurdu.

Şimdi herşey o kadar boşki.Bunların hiçbirisi yok.

Niye yaşadığımı bile bilmiyorum.Yaşamak zorunda olduğum için yaşıyorum.Ama ne yaşamak acı içinde..hergünüm ayrı bir işkence.işin bu tarafını anlatmaya bile gerek yok.

Amaçsızca bir yaşam işte!..
Misafir
Misafir

31/07/10, 04:24 pm
şizoaffektif demiş ki:Aristo, ünlü felsefeci diyorki; Hayat üç şey üzerinde durur.Biri para, biri hayattan aldığın zevk ve eğlence, biride dini inanç.

Günümüz şartlarına da uygun bir söz.
Similar topics