Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

yalandünya28
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 3

lütfen bana yardım edin... Empty lütfen bana yardım edin...

07/10/09, 09:24 pm
21 yaşında kronik şizofreni hastası kardeşim var ve bu hastalıkla 7 yıldır mücadele ediyoruz ama ne yazıkki ilerleme yok dahada kötüye gidiyor.maddi manevi olarak çöküntüdeyiz.psikolojimiz alt üst durumda hastaneyede yatıramıuyoruz artık altını üstünü kaybettiği için bu yatışını zorlaştırdı evde 24 saat birlikteyiz çok çaresiziz ne ileri ne geri çıkış yolu arıyor ama bulamıyoruz .saldırganlığı bize çektirdleri bi yana altnı üstünü kaybetmesi artı oda eklendi evde huzurumuz yok diken üstündeyiz sürekli annme ve ben 24 saat uğraşıyoruz artık psikolojimiz alt üst durumda nereye kadar bende bilmiyorum.ilaçlar faydasız dr faydasız maddi durumumuz el vermediğinden daha iyi imknalarda daha iyi yerlerde bulunamıyoruz.lütfen bana yardım yönlendiriniz nerye kime başvurabilirim hastamı nasıl nerde tedavi ettirebilirim onla birlikte bizde günden güne eriyoruz ALLAH rızası için ilgilerinizi bekliyorum.Sad(
MyDyingBride
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 236

lütfen bana yardım edin... Empty Geri: lütfen bana yardım edin...

13/10/09, 10:43 pm
gerçekten çok üzüldüm kardeşiniz çok genç yaşta yakalanmış bu hastalığa, sanırım çok genç olmasından dolayı da direnci düşük olmuş olabilir. umarım en kısa sürede iyileşme yönünde yol alır kardeşiniz, kardeşinize ve sizlere çok kolaylıklar dilerim.
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 225

11/02/10, 11:10 pm
yalandünya28 demiş ki:21 yaşında kronik şizofreni hastası kardeşim var ve bu hastalıkla 7 yıldır mücadele ediyoruz ama ne yazıkki ilerleme yok dahada kötüye gidiyor.maddi manevi olarak çöküntüdeyiz.psikolojimiz alt üst durumda hastaneyede yatıramıuyoruz artık altını üstünü kaybettiği için bu yatışını zorlaştırdı evde 24 saat birlikteyiz çok çaresiziz ne ileri ne geri çıkış yolu arıyor ama bulamıyoruz .saldırganlığı bize çektirdleri bi yana altnı üstünü kaybetmesi artı oda eklendi evde huzurumuz yok diken üstündeyiz sürekli annme ve ben 24 saat uğraşıyoruz artık psikolojimiz alt üst durumda nereye kadar bende bilmiyorum.ilaçlar faydasız dr faydasız maddi durumumuz el vermediğinden daha iyi imknalarda daha iyi yerlerde bulunamıyoruz.lütfen bana yardım yönlendiriniz nerye kime başvurabilirim hastamı nasıl nerde tedavi ettirebilirim onla birlikte bizde günden güne eriyoruz ALLAH rızası için ilgilerinizi bekliyorum.Sad(

canım yaa.. offf KAHRETSİN!! HERŞEY MADDl, DURUMA DAYANIYO MAALESEF Sad durumu kötü diyorsun.. sizin evde onu kontrol altına alabilmeniz çok zordur yaa.. büyük bir sabır gerektirir.. işte ben burada sağlık yönetmelik sistemini onaylamıyorum..! çaresiz insanları sırf imkanları yok diye daha da çersiz bırakıyorlar!! BU ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUM..!!

ALLAHIM YA BÖYLE ŞEYLER DUYUNCA VE OKUYUNCA KIZIYORUM KENDİME.. BİZ NE BOŞ ŞEYLERİ DERT EDİYORUZ.. İNSANLAR NELERLE UĞRAŞIYO.. Sad
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

12/02/10, 08:29 pm
lütfen bana yardım edin... Icon_sad aileye bol sabırlar diliyorum.halimize şükretmemiz lazım.
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye

12/02/10, 10:18 pm
yalandünya28

Seni tanımıyorum.. ancak yazmış olduğun şu yazı varya 2 gündür aklımdan çıkmıyo Sad
dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

20/07/10, 12:27 am
Arkadaşlar tüm yazılarınızı okudum ve şu anda ağlayarak yazıyorum.Umarım hasta arkadaşlara ve yakınlarına bir faydam olur.Ablamın eşi mükemmel ötesi tam bir aile babasıydı (hastalığı çıkana kadar)İlk iki yıl hepimiz gerçekten düşmanları olduğuna onu sürekli takip ettiklerine inandık ve hepimiz tetikte yaşadık.Ta ki evde ses cihazı olduğunu söyleyip ablamdan bile şüphelenip onu dışarı atana kadar.Maddi hiçbirşey esirgenmeden araştırdığımız tüm dr.a götürüldü.Ayrı 4 uzmanın da koyduğu teşhis aynıydı. Paranoid şizofren.Mümkün değildi bu kadar mükemmel,kibar,ince fikirli birisi şizofren olamazdı.Bizler kabullenemedik doğal olarak kendisi de.İğnelerini her 15 günde bir tüm aile biraraya gelerek zorla ellerini kollarını bağlayarak vurduruyorduk.6 yıl sabırla böyle geçti.her yıl mevsim dönüşlerinde elimiz yüreğimizde ağlayarak üzülerek sabrederek bazen de öfkelenerek geçti.3 tane dünya güzeli kızları var ve kızlar babalarının aşırı kıskançlıklarına dayanamayıp evden gitmesini istediler.ablam tükendi yıllarca dizinin dibinden ayrılmadı ama herkes o sağlıklı dönemindeki babayı eşi enişteyi oğulu abiyi bekledi.Lütfen sabırlı olun.Lütfen Allah'a sığının.Onlardan iş performansı ,aile sorumluluğu beklemeyin.Biliyorum çok zor ama lütfen bizim gibi acı çekmeyin.Bayram sabahı herkesle helalleşti ve beynindeki sesi dinleyip 5.kattan kendini attı.Mahvoluyoruz onu çok özlüyoruz gözümüz de yaş kalmadı6.5 aydır.ama onu getiremiyoruz.Keşke olsaydı da hergün dinleseydik kimselerle görüşmeseydik onun istediklerini daha sabırlı yerine getirebilseydik.Daha fazla yazamıyorum herkese Allah'tan sabır ve acil şifalar diliyorum.sormak istediklerinize seve seve cevap veririm yeter ki yardımım dokunsun.
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye

19/11/10, 11:11 pm

başınız saolsun dünya, Allah geride kalanlarına uzun ömür versin... başka ne denebilir ki...
Misafir
Misafir

20/11/10, 01:16 pm
aynı dilekleri paylaşıyorum Size maddi destek lazım Umarım bulursunuz
iyikiben demiş ki:Sad aileye bol sabırlar diliyorum.halimize şükretmemiz lazım.
dünya nikli arkadaş senin de başın sağolsun
hülya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 7

25/11/10, 04:01 am
benimde kardeşim 25 yaşında şizofreni onu düşünmekten geceleri uyuyamıyorum eşim gece uyurken sürekli sayıkladığımı kabus gördüğümü söylüyor. bu dayanması çok zor bir acı her an aklımda maalsef onun yaşadıklarını düşündükçe içim gidiyor. yeterki iyileşsin canımı vermeye hazırım ama anlıyorum ki hiç birşey bizi eski halimize geri getirmiycek. kardeşimin bize zararı yok fakat ölmek istedğini bu acıyı böylece bitireceğini söylüyor. 2 defa teşebbüs etti fakat kurtardık. ailece çaresiz kaldık allah dayanma gücü versin hepimize
Misafir
Misafir

25/11/10, 06:06 am
Hülya bişey sorabilir miyim? Kardeşinde ne yönden bir iyileşme bekliyorsun. Yani sence iyileşmek nedir? Nasıl olur? İlaçla, hocayla mı yoksa bazı şeyleri anlama meselesimi? Bunlar hakkında ne düşünüyosun. Kardeşine bakışın nasıl? Onunla aran nasıl? Herşeyini bilir misin? Annen baban ne diyo bu işe? Onun beyninde biyolojik bir bozulma görüyor musun? Sen ona neler anlattın, nelar yaptın iyileşsin diye?
hülya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 7

26/11/10, 02:30 am
iyileşme şu yönden bekliyorum; ilaçlarının azaltılması ve ataklarının bu kadar uzun sürmemesini istiyorum. kendisine zarar verme ihtimlinin ortadan kalkmasını, aklının ona oyunlar oynamamsını kısaca hayatına benim gibi devam edebilmesini istiyorum.
iyileşme tabiyki ilaçla ve terapi yöntemleriyle olur. hacı hoca işleri bize göre değil. onunla aram bana göre iyi ben onu karşılıksız hep sevdim ama o atak dönemlerinin çoğunda benden nefret eder normal zamanarında beni çok sever. annem babam ve ailemde kim varsa herkes onun yanında hastalığının geçmesi için elele... ben sosyoloji meznuyum 6 yılıdr okulda psikolojik danışmanlık yapıyorum bu nedenle dinlemeti çok iy bilirim. onu dinleyip anladığımı belli edebilirim. fakat biliyosun insanın yakını canı oluca her aman mantıklı olamıyor.
Misafir
Misafir

26/11/10, 02:36 am
Beyninde biyolojik bir hasar görüyor musun soruma cevap vermemişsin.
Temujin...
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 296

28/11/10, 10:27 pm
açıklamaları anlıyamıycak derecede hastasın

gereken cevap verilmiş sana...
Misafir
Misafir

29/11/10, 07:49 am
Hülya ve laila; İkiside şüpheli rumuz. Ne şizofren yakını, ne de toplumdan herhangi biri gelip buraya üye olmaz. Olsada bu ikisinin dediklerini yazmaz, size bişeyiniz yok diye bağırıp durur..... Nedense bu forumda benden başka bişeyiniz yok diyen yok....... İyikiben yada lepoenex hala şüpheli. Bu ikisinden biri laila ve hülya rumuzu ile kayıtlı olabilir. Ya da bu Hülya rumuzunda bizim aile ve akrabalara karşı bir plan var. Katliam planı hala çalışıyo malum. Bizde örgütten bir "Hülya" varda Zeynep olduğu gibi. Bu konuyu yazarım buraya örgüt, boş durmam, üşenmem, adamın canını sıkma....
Misafir
Misafir

29/11/10, 07:55 am
Hülya rumuzu bize ithafen ise, ve eğer Hülya bizzat o Hülya ise;

Hülya, Zeynep'i nasıl bitirdiysem senide bitirecem. İki iki 4......
Misafir
Misafir

29/11/10, 08:09 am
Bu rumuzu arada Zeynep'te kullanabilir.

26/11/10, 02:30 Hülya'nın mesaj saati.
26/11/10, 02:36 Benim mesaj saatim.

Hülya neden gece yazıyor ki, şüpheli dimi.

Ben geceleri ayaktayım, Zeynep'te malum bana uyuyo. Hatta bazen 40 saat uyumadığım oldu, kız çıldırıyo uyuyamıyo diye. Kızım uyu uyu. Benden sana hayır yok.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

29/11/10, 11:54 am
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 03:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

29/11/10, 12:22 pm
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 03:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MEHRİ
MEHRİ
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 132

11/02/11, 03:53 am
Dünya başınız sağolsun Allah sizlere sabırlar versin yazarken ağlıyorum diycek hiçbişe bulmdım sözün bitiyi an .
Similar topics