Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

televizyondan,gazeteden mesajlar almak.... Empty televizyondan,gazeteden mesajlar almak....

26/01/11, 05:36 pm
televizyondan,gazeteden mesajlar almak çoğu kişide ortak herhalde.hastalığımın ilk yılında bende, bana mesajlar gönderiyorlar zannediyordum,ataklarım başlıyordu.neyse artık hiç olmuyor Mutlu ,mutluyum.hatta eşyalar bile bana belli mesajlar veriyorlardı.
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

televizyondan,gazeteden mesajlar almak.... Empty Geri: televizyondan,gazeteden mesajlar almak....

27/01/11, 02:35 pm
.

En son edding tarafından 31/08/13, 07:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
eflatun karga
eflatun karga
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 30

televizyondan,gazeteden mesajlar almak.... Empty Geri: televizyondan,gazeteden mesajlar almak....

30/01/11, 02:09 am
kullandığınız ilaçları yazar mısınız benim ilaç konusunda bazı sıkıntılarım varda özellikle yan etkileri falan.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

30/01/11, 09:18 am
eflatun karga demiş ki:kullandığınız ilaçları yazar mısınız benim ilaç konusunda bazı sıkıntılarım varda özellikle yan etkileri falan.
ara ara yazmıştık kullandığımız ilaçları,sen kendininkini yazarsan yardımcı olabiliriz.
https://sizofreni.yetkinforum.com/t95-hangi-ilaclary-kullanyyorsunuz
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

30/01/11, 02:33 pm
.

En son edding tarafından 31/08/13, 07:36 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

30/01/11, 02:43 pm
HOŞGELDİN EFLATUN KARGA,ABİLİFY 15 MG VE SEROQUEL 200 MG KULLANIYORUM.İLAÇLAR İŞTAH AÇIYOR EPEYCE AMA BİZLERİN ANLADIĞI KADARIYLA HER İLAÇ HERKESTE AYNI ETKİLERİ YAPMIYOR.YAN ETKİLER İÇİN YAPABİLECEĞİN TEK ŞEY EN AZ YAN ETKİSİ OLAN İLACI BULANA KADAR İLAÇ DEĞİŞTİRMEK.
eflatun karga
eflatun karga
Acemi Üye
Acemi Üye

30/01/11, 04:22 pm
geçtim o konuya sağolun
aycammm
aycammm
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 93

30/01/11, 06:50 pm
abılıfy 15 mg
Misafir
Misafir

30/01/11, 08:13 pm
Bende böyle Tv'den mesaj alma olayı yok; halusünasyon veya gaipten ses duyma durumu da yok Veya kendimi mesih falan da zannetmiyorum Doktoruma soruyorum hocam neye dayanarak bana şizofreni tanısı koyuyorsunuz diye Diyor ki pozitif ve negatif belirtilerden bazılarının ve özellikle hezeyanların varlığı sana şizofren denilmesine yeterli diyor. Bundan şikayetçi değilim aslında sunny Hafif seyreden ve hayattan izole etmeyen şizofreniyi yaşamak güzel geliyor.
arif
Acemi Üye
Acemi Üye

13/06/11, 09:44 pm
ben abilify 0mg kullanıyorum
dozun yüksekliği beni korkutuyor
15 mg a inmekte korkutuyor,ya semptomlar yeniden başlarsa diye
şifacı61
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 12

04/03/15, 08:21 pm
iyikiben demiş ki:televizyondan,gazeteden mesajlar almak çoğu kişide ortak herhalde.hastalığımın ilk yılında bende, bana mesajlar gönderiyorlar zannediyordum,ataklarım başlıyordu.neyse artık hiç olmuyor Mutlu ,mutluyum.hatta eşyalar bile bana belli mesajlar veriyorlardı.
Bendede vardı aynısı filmde rol yapanlar, reklamdakiler, radyodan gelen ses, sokakta yürüken konuşan insanlar vs herşey kafamdaki düşüncelere cevap veriyordu. İnsanlar arasında telepatik bir iletişim şekli olduğunu düşünmeye başlamıştım. Sanki kaderin akışını yakalamıştım. Zihnimdeki her eksik olması gerektiği zamanda karşıma çıkıyordu. Aslında hepsi gerçeğin ta kendisiydi ve insanların hayat tecrübesini sömürdüm. Tecrübesizliğim ise egonun nasıl çalıştığını bilmemek oldu. İnsanlar arasında zihinlerine yüklenmiş bir program. Bilgi ve tecrübenin başkasına aktarılmasını zorunlu kılıyordu. Karşılığında saygı beğenilme dahada ileri gidersek yüceltilmeyi istiyordu. Benim diğer insanlardan çok farklı hissetmemi sağlayan bir program. Özel biri gibi.. Bulunmaz hint kumaşı gibi.. Gitgide bir tanrı parçacığı gibi hissetmemi sağlıyordu bu program. EGO.. (akbil gibi birşey heralde Mutlu. ) kendimle yüzleştiğimde şizofreniyi %70 halletmiştim. Gerisi zamanla avantaja döndü. Kurtulabilirseniz sizin için hayatın ta kendisidir şizofren.. bir lütuftur.. Ama herşeyin bir bedeli var değilmi Mutlu