Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 13 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 13 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

TALES
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 3

Zorla tedavi ??? Empty Zorla tedavi ???

16/04/11, 04:28 pm
Merhaba, ben bir hasta yakınıyım ve zorla hastaneye yatırmak zorunda kaldım... gerçi incinmeyeceği ve rencide olmayacağı bir senaryo ile ---ürdüm. fakat yine de gücüne gittiğini söyledi... ve yatarken ilaçlarını kullanacağı sözünü vererek taburcu oldu ancak kullanmadı... şu an hastalığını kabul etmemektedir ve ben nasıl bir yol takip edeceğim konusunda bilgisizim...
arzubasoglu34
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 12

Zorla tedavi ??? Empty Geri: Zorla tedavi ???

04/09/11, 12:16 am
[b]tales bu konuyu doktoru ile konuş.bende bi hasta yakınıyım ve 17 yıldır aynı dertden müsdaribim sorun hastalıklarını kabul etmemeleri zaten.doktoru ile konuş nasıl bir yolizlemen gerektiğin sana anlatır.
Nisa_
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 1

Zorla tedavi ??? Empty Geri: Zorla tedavi ???

04/09/11, 12:40 am
Ben de bir hasta yakınıyım abim yaklaşık 15 yıldır bu hastalığın pençesinde... Hiçbir zaman hasta olduğunu kabul etmedi... Bazen bir şekilde ilaç veremediğimiz olsa 2 gün içinde olumsuz değişiklikleri hissedebiliyoruz... Daha sonra düzelme görüldüğünde yaptığı anormallikleri hatırlasa da sinir, gerginlik, bunalım diyor asla hasta olduğunu kabul etmiyor...
İlaç tedavisini başaramıyorsanız doktor kontrolünde zorla iğne uygulamalısınız... Başka türlü önüne geçemezsiniz... Ama bir şekilde tedavi şart... Tedavi olmadan rehabilite olmaları imkansız... İlaç ve terapi tedavisi devam ettikçe eğer hastanızı bir şekilde insanlarla iç içe olmaya razı ederseniz zaten sosyalleşicektir ve belki zamanla ilacının dozajını düşürücektir doktoru... Maalesef biz abimi evden çıkaramıyoruz... Çok zor :/