Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

ben_hakan
ben_hakan
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 9

risperdal konusunda sorularım var Empty risperdal konusunda sorularım var

27/10/11, 10:39 am
selam arkadaşlar, siteye yeni üye oldum ve böyle bir sitenin varlığı beni birazda olsa rahatlattı.

arkadaşlar bende a tipik psikoz var, fakat buna ek olarak hiperaktivitede mevcut. bu yüzden çok fazla ilaç kullanmam gerek. kullandığım ilaçlar risperdal 4mg, depakin, imovane ve gerekli olduğunda ritalin. risperdal ataklarımın tamamını gecirmedi ama azalttı. artık sesleri duymuyorum fakat duygu durum bozuklukları devam ediyor.
bunun yanında depakin epilepsi hastalarına verilen bir ilaç ve bu ilaçı bana doktorumun neden verdiğini anlamadım.. çünkü yapılan tahlillerde epilepsi hastası olmadığım çıktı. bu ilaçı kullandığımda kendimi daha kötü hissediyorum, asabileşiyorum.

bu yan etkiler depakinin mi etkileri yoksa risperdalin mi? bu mevzuda bana fikirlerinizi belirtirseniz, doktor görüşmelerimde kendimi daha iyi ifade ederim... yardımlarınız için teşekkürler.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

risperdal konusunda sorularım var Empty Geri: risperdal konusunda sorularım var

27/10/11, 02:16 pm
selam,geçmiş olsun,depakinin duygudurumu düzenlemede verildiğini duydum,fazla detaylı bilmiyorum.yan etkiler konusunda doktorunuzla görüşmeniz en sağlıklısı.
ben_hakan
ben_hakan
Yeni Üye
Yeni Üye

27/10/11, 04:53 pm
ilgin için teşekkürler Mutlu çalıştığım iş yerinde beni çok fazla yavaşlatıyor bu ilaçlar. bu sorunun üstesinden nasıl geliyor arkadaşlar. çok fazla soru soruyorsam kusura bakmayın..
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

27/10/11, 11:12 pm
o yavaslatmayi durdurmasin ben sana bunu soyliyim
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

28/10/11, 01:18 pm
...

En son edding tarafından 18/11/14, 07:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ben_hakan
ben_hakan
Yeni Üye
Yeni Üye

28/10/11, 02:00 pm
4 mg risperdal kullanıyorum bende fakat risperdal bende durgunluk yapmadı, depakin denen ilaç beni yavaşlatıyor. bunun üstesinden gelmek için b vitamini kullanıyorum. b vitamini işe yarıyor ama genede zihinde bi durgunluk oluyor. zamanla bünyem buna alışır diye düşünüyorum
Misafir
Misafir

28/10/11, 06:21 pm
sen_hakan bunun yanında depakin epilepsi hastalarına verilen bir ilaç ve bu ilaçı bana doktorumun neden verdiğini anlamadım.. diye yazmışsın Bana 2001 senesinde Bipolar teşhisi koydular ve Depakin kullandım. Bizim burda EPİLEPSİ hastası genç bir çocuk var. Onda da depakin chrono var
ben_hakan
ben_hakan
Yeni Üye
Yeni Üye

29/10/11, 01:56 pm
bu ılacları kullanmya başlayalı yedi kilo verdim normal olan kilo almam ama olmadı... bu durumu doktoramı anlattım şaşırdı, kilo alman gerek dedi...
eylul
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

30/10/11, 09:21 pm
bana yardımcı olursanız sevınırım.. Ben 33 yasında bır bayanım ve ben bundan bır yıl once evlı ve aılesıyle problemlerı olan 43 yasındakı bır adama asık oldum... kısıtlı zamanlarda gorusuyorduk...Ama 2 ay once yıgenınden farklı bır seyler duydum yıgenı bana amcasının 2 tane cını oldugunu ve gece bunları gordugunu bunlarla konustugunu soyledı ... fakat ben cınlerı oldugunu degıl de sızofren oldugunu dusunuyorum boyle seyler yasayan arkadaslar vermı aranızda lutfen bana yardımcı olun... bana anlattıgı o ıkı kısının onu aılesınden kopardıgını, onlarla bıryerlere gıttıgını, mezarlıklarara, olulerle konustugunu gecelerı ona kopek yutturuldugunu falan soyluyor hatta benım yanımda da oldu bana soyledıklerını hatırlamadıgını daha sonradan 5 dk. sonra yanı kendıne geldıgın de dedıgı hıcbırseyı hatılamadıgını soyledıııı boyle durumları yasayan arkadaslar varsa lutfen bana yazsın neyapacagımı bılemıyorumm [/b][/b]

Misafir
Misafir

04/11/11, 09:47 am
eylul demiş ki:yıgenı bana amcasının 2 tane cını oldugunu ve gece bunları gordugunu bunlarla konustugunu soyledı ... fakat ben cınlerı oldugunu degıl de sızofren oldugunu dusunuyorum
Şizofreni konusunda ne derece bilgi sahibisin ? Şizofreni öyle düşünmekle tahmin etmekle anlaşılmaz. Adama sor böyle bir rahatsızlığın var mı diye. Boşuna zaman kaybetmezsin.
mirasis
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 11

07/11/11, 01:01 pm
arkadaşlar ben psikoz hastasıyım. 2 sene ilaç kullandım, bıraktım tekrar nüksetti. bu hastalıktan iyileşen tanıyor musunuz?
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

08/11/11, 12:14 pm
...

En son edding tarafından 18/11/14, 07:19 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

23/01/12, 09:15 pm
risperdal ben de durgunluk yapmamıştı.kişiye göre değişiyor etkiler.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

04/11/14, 09:05 pm
mrb.hakan risperdal ı 2 mgr. olarak kullandım yıllar önce.o zaman şizofren değildim.sonradan hastalık ilerledi bitkiseller kullandığım için.kimyasal ilaçlara 6 sene ara verdim.o zaman hastalık ilerledi.eczane den solgar marka bitkiselleri alıyordum onlar da enerji veriyordu.bol bol yürüyordum o zamanlar.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye

17/11/14, 04:37 pm
2011 de yazılmış yazıyı yanıtlıyoruz.eylül hanım aşık olduğunuz adam şizofren tahminimce.cinlerle insan nasıl konuşur imkansız bir durum bu.doktorunuza açsanız konuyu iyi yaparsınız.o size bir yol gösterir.