Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 32

selam - Sayfa 2 Empty Geri: selam

02/02/12, 06:55 pm
yeter artık kendini başka yerde ispatlamaya çalış yok öyle bi derdim diyosan da yap ibadetini söylemekle olmaz kendine tut sakla biz burda bunları okumak bilmek değiliz zorunda
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

02/02/12, 08:39 pm
ben kendimi ispatlamaya ihtiyacim yok... ben Allahin buyuklugunu ispatlamaya calisiyorum anliyana ... Allah herkese hidayet nasip etsin insallah banada herkesede.... ben onu soyluyorum ki Allah insani bos cevirmiyo.... burdan bir kisi ibadette baslasa Allaha yonelsin diye soyluyorum ... suizan etmeyelim dimi
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye

02/02/12, 08:55 pm
tasvavvufu anlasan anladrdin benlikten kurtulmak icindir hicliktir.yani bi insanin kendini kanitlamaya ihtiyac geregi duymaz ornek vermem gerekirse psiologum butun istedigin bolumleri yapabilirsin artik diyor ama ben bunu yapmiyorum kendimi toplumda kanitlamak icin deil...Allaha sukurler olsun bi cevrem var . benim tek isteyim Allahin raziligi burda bi kac kisi beni iyi gormus kotu gormus ne onemi var.....nefsim yenilip illeri geri konusabilirdim ama bunu yapmadim ... yanlis anliyosun yada anlamak istemiyosun...sadece bunu diyebilirim
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

02/02/12, 09:23 pm
sen anlamazsın anlatılanları burda sen kendi ibadetini yap da gerisi düşmez bence sana, sen yapıyosun resmen burda propaganda.allahıın büyüklüğü başka herkese, herkes zorunda değil senin gibi düşünmek, uzatma o yüzden bence
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye

02/02/12, 09:30 pm
propagandami guldum Mutlu sizinle tartismaya girmeyecem...cunku peygamber efendimizin sav bunu istememis.... ve bende bundan dolayi yapmiyacam....ben bunu soylemekle hukumluyum her musluman dinini anlatmakla hukumlu ... ama bunu tartismaya dokmekle deil biraz kitap karisirsaniz gorursunuz...suan size hicbisey soyleyemem... hatta kotu biseyde soyleyemem... cunku bir gun sizinde anliniz seccedeye degebilir.... iste ozaman anlaiyabilirsinizz... rabbim size ve bana hidayet nasip etsin... ben daha sizinle muhatap olmak istemiyorum zaten
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

02/02/12, 09:34 pm
bekledim susarsın diye ama iki kere mesaj tek cevaba.giremezsin zaten tartışmaya ben hiç girmem sığ bir insanla tartışmaya, niyetim değildi kötülük sayfa başından beri sen yapıosun bunun konusunu.olma muhatap da kurtulayım
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

02/02/12, 10:06 pm
arkadaşlar,kimseye cevap olarak yazmıyorum,sadece içimden geçenleri,düşüncelerimi,sizinle,hepinizle paylaşmak istiyorum.

nasıl ki hepimizin yüzünün,hepimizin parmak izlerinin,hepimizin yüz ifadesinin,kıscası hepimizin dna yapısının farklı olması,normal karşılanıyorsa.doğal olarak kabul ediliyorsa farklı fiziklerde yaratılmış olmamız eğer.iç dünyamızın,duygu ve düşüncelerimizin farklı olmasıda,normal ve doğal karşılanmalı diye düşünüyorum.

evet,bazı yüzler çirkin,bazı bedenler kusurlu yaratılmış olabilir,aynı şekilde bazı duygular,bazı düşüncelerde kusurlu olabilir.ama bu farklılıkların sonucu birbirimizi dışlamak,hakaret etmek,kavga etmek,inkar etmek olmamalı bence.

allah a inanan biri içinde,inanmayan biri içinde,hepimizin farklı olmasında,bi anlam,bi ibret yok mudur sizce.allah kullarını kusurlu yaratmakla büyük bi hata mı yapmıştır yoksa yoksa sadece inancını sınama amaçlı olarak mı,kullarına bu kusurları vermiştir.

peki nedeni ne olursa olsun,sonuç olarak,inanan bi kişi farklılıkların allah ın isteği,iradesi,takdiri ile varolduğunu neden kavrayamamaktadır.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

02/02/12, 10:09 pm
inanmayan biri niçin,hayata,dünyaya,farklı açılardan bakmanın tadını alamaz veya bizi biz yapanın farklılıklarımız olduğunu,farklılıklar olmasa dünyanın ne kadar anlamsız,ne kadar sıkıcı bi yer olacağını anlıyamaz.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

02/02/12, 10:14 pm
ben ne kadar farklı olursak olalım,konuşabilecek ortak noktalar bulabileceğimize ve bi gün farklı oluşumuzun güzelliğini görebileceğimiz günler olacağına inanıyorum.

hepinizi seviyor ve saygı duyuyorum.niçin hepinizi sevdiğimi,saydığımı sizlere açıklamak istedim.

belki yine de kiminiz beni ikiyüzlülükle,kiminiz politik olmakla,kiminizse bilmiyorum başka nelerle suçlayabilirsiniz.buna rağmen hepinizi sevmeye,saygı duymaya devam edeceğim.

yolu sevgiden geçen herkesle bi gün bi yerde buluşuruz.
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

03/02/12, 03:44 pm
bugün gittim doktora, izmirde gittiğim ve muğlaya gideceğim için pazar günü takibe alınamayacak.sorunları anlattım net bi teşhis koymadan elynza 10mg ve venegis 37.5mg ilaçlarını verdi bitirmemi söyledi, sonra muğlada uzmana gidip tekrar aynı sorunlarımı anlatmamı söyledi. ilaçlar azaltacakmış halüsinasyon ve sesler.ialçlar hakkında bi fikrin var mı? sabah birini gece birini almamı söyledi birer tane
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

03/02/12, 04:06 pm
diabolica,nihayet doktora gitmiş olmana çok sevindim.netten baktım,elynza ve venegis ilaçlarına ama hiç kullanmadım o ilaçları,etkileri nasıl olur bilmiyorum.forumda bu ilaçları kullanan biri yok sanırım,bildiğim kadarıyla öyle.ilaçlarını düzenli kullan,ihmal etme,ii olacaksın inş. arkadaşım.
diabolica
diabolica
Acemi Üye
Acemi Üye

03/02/12, 04:11 pm
ben de bakıyorum netten muğlada gidicem başka bi psikiyatriste orda testler yapılacak ve muhtemelen tomografi isticekler dedi durumun ordan kontrol edilir gideceğin için ben bişey yapamam dedi doktor. nette elynzanın şizofreni yada bipolar bozukluğu olan hastalar, venegisin de anksiyete bozukluğu sosyal fobi ve depresyon için kullanıldığı yazıyo.yine net bişey yok elimde