Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 500

A tipik psikoz Empty A tipik psikoz

29/04/12, 01:00 am
Aranızda a tipik psikoz olan var mı?
borderline
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 26

A tipik psikoz Empty Geri: A tipik psikoz

15/05/12, 06:30 pm
ben. aynı zamanda borderline.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

15/05/12, 08:23 pm
slm borderline.hocam bu nasıl bi hastalık ya.yıksa da döksede diğer bütün hastalıklarım geçti bir bu kaldı.bu ne menem bişey ya.
borderline
Acemi Üye
Acemi Üye

16/05/12, 12:14 pm
hocam bunun bütün psikozların karışımı bi şey olduğunu söylüyolar. doktorlar psikoz olduğundan emin olup da hiçbir psikoz türüne uyduramadıklarında hastayı, atipik psikoz diyip bi tane de antipsikotik karalayıp geçiyorlar. ben bu tanıyı geçen yaz aldım ama hiçbi zaman doğruluğuna inanmadım. tabi psikozluların psikozlu olduklarını inkar etmeleri kadar doğal bir şey olamaz ama eminim sende de bir --- yok, yalnızca kafana göre yaşadığın için doktor sana antipsikotik yüklemede ısrar ediyor. belki de kontrole gelişinin devamlılığını dolayısıyla para akışını sağlama almak istiyordur.
psikoz durumu kişinin gerçeklikten kopmasıyla, kendi dünyası ile gerçeğin karışmasıyla karakterizedir. doktoruna gerçeklikten koptuğunuza dair örnekler vermesini isteyin bakalım neler zırvalayacak.
velhasıl takma. önlerine gelene atipik psikozu yapıştırıyolar zaten. sende de bir şey olmadığına eminim.
iyi günler dilerim.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

17/05/12, 02:54 pm
evet, her hastalığın hafif-orta-ağır biçimleri var.bi dönem psikozdayken aklımı kaybetmek üzereydim.köşeden döndüm.neyseki şuanda daha iyiyim..
borderline
Acemi Üye
Acemi Üye

17/05/12, 11:35 pm
kardeşim bu "aklımı kaybediyorum" olayı sağlıklı - hasta farketmeden insanlarda oluyor. bence senin hiçbir problemin yok. foruma yazdığın son birkaç şeyi okudum. bir tecasbcops değilsin. mesela.
sağlıklı adamlar dikkat çekmek için "aklımı kaybetmek üzereyim" diyor (ben de yaptım. haftasonu acilin kapısını aşındırdım "bana nörolog buluaaaan" diye. ben de delirdiğimi ya da nörolojik bir hastalığım olduğunu düşündüm. ama ne oldu? kıçıma bi tane diazem vurup yolladılar) velhasıl her "aklımı kaybetmek üzereyim" diyenin lafına bakmamak lazım. aklını asıl kaybedenler bunları söylemeyenler. olan olayın ne kadar kayıp olduğu da tartışılır! zira ben şizofreninin "hastalık"tan öte bir şey olduğuna inanıyorum. neyse. ne diyodum? yukarıya şöyle bi baktım da baya karıştırmışım. a-tipik psikoz diyoduk... arkadaşım psikozdatken aklımı kaybetmek üzereydim diyorsun. psikozda olduğunu nereden biliyorsun? psikozlu adam psikozlu olduğunun farkında olamaz ki! neyse bunu da geçtim, kendinizi çok kasmayın. yok psikozmuş yok anksiyeteymiş bıdıbıdı çok yormayın kendinizi. yaşamanıza bakın amk. hadi eyvallah.
not: işbu entry sarhoşayazarken girilmiştir.(tam sarhoş değil)

En son borderline tarafından 18/05/12, 05:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye

18/05/12, 01:38 pm
dur ben sana olayı anlatayım.geçen eylül ayıydı.evde sürekli kendimle hesaplaşmaya başlamıştım.garip davranışlar gösteriyordum.dinlediğim her şarkıda, pencerenin önünden geçen her insanla, giydiği kıyafetlerin rengiyle, attığı adımlarda, rüzgarla, düşen her yaprakla kendimle savaşıyordum.bir gün ruhuma(bedenime) bir japon yakuza gelip yerleşiyordu.bir gün bir samuray.bir gün yunus emre oluyordum.daha neler neler.herkesten intikam almaya söz vermiştim.çok farklı boyutlarda uçuyordum.evde anneme babama saldırmaya başladım.en son attığım tekmeyle hastaneyi aramışlar.beni zorla üzerimdeki pijamalarla bir ambulansa koydular.hastalık daha yeni başlıyordu.hastanede beni bir odaya kilitlediler şu kendine zarar veremiyeceğin cinsten.akşamda popomdan iki iğne yaptılar.hastanedekileri tanıdıkça yavaş yavaş düşmanlar ortaya çıkmaya başlıyordu.hala kendimle savaşıyordum.ilacın etkisiyle yürüyüşüm bile değişmişti.derken bigün öğle yemeğinden sonra bi tuhaflık oldu beynimde.baktığım herşey beni öldürüyordu.çıldırmak üzereydim.kendimi yatağa zor attım.gözlermi kapadım ve öylece hareketsiz biçimde nasıl akşam oldu bilmiyorum.ama uyuyamıyordum.o anlarda biri koridorda bağırsa, bişey söylese ben bitmiştim.o an ki psikolojimi anlatmam çok zor.ama aklımı kaybetmek üzereydim.ertesi gün kanımı aldılar.ben hala bir örgütün bunu yaptığını düşünüyordum.eğer o gece uyuyamasaydım çünkü uyanınca biraz normalleştim ne olacağını kestiremiyorum.bugün dönüp baktığımda ağır bir psikoz yaşadığımı görebiliyorum.kendimi toparlamam kolay olmadı.sonraki bir ay evde yatakta harketsiz günde iki paket sigara ve gidip gelmelerle geçti.bugün iyiyim sadece hastalığın bende bıraktığı tahribatla yaşıyorum.ama içimde hala bir korku var acaba ilerde aynı şeyleri tekrar yaşarmıyım diye.
gerçekten psikoza girmek dipsiz bir kuyu gibi çıkmak oldukça zor.
borderline
Acemi Üye
Acemi Üye

21/05/12, 10:28 am
şimdi anladım. kusura bakma.
Zac3531
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 1

28/09/17, 11:44 pm
Merhabalar,başlığın üzerinden baya zaman geçmiş ama olsun.Benim ablamda manisa ruh sağlığı hastanesinde yatmıştı 17 gün onada atipik psikoz teşhisi konuldu.Ablamın içinde ki ses sürekli ne derse onu yapıyordu,bardağı kır kırıyor,ilaçları tuvalete dök döküyor,birilerinden para iste istiyor sonra ona sorduğumuzda içimde ki ses söylüyor yapmayınca kötü oluyorum boğuyor beni diyor,çevremiz de ki bazı kişiler nazar veya göz değdiğini de soyluyor ama çaresiz kaldık bu durum da olan çevreniz de kişiler var mi varsa su anki durumları ve onerilebilecek psikoloj veya terapist bilen varsa bizimle paylaşırsa çok sevinirim,izmirde yaşıyoruz.