Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

noof
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 16

onun icin endiseleniyorum. Empty onun icin endiseleniyorum.

02/05/13, 05:25 am
Merhaba arkadaslar sorular ve sorunlar konusunda yaklasik 2 3 ay once bir arkadasimdan bahsetmistim size.Suphelerim oldugunu soylemistim.Sizofren oldugu anlasildi artik ve ilac tedavisi baslandi fakat cok bitkin.Cokmus resmen.Yuzu dudaklari bembeyaz.Sordugumu algilamiyor 5 sorumdan 2 sini yarim yamalak cevapliyor.Suruklenerek yuruyor bacagini kaldirmaya useniyor.Bosluklara dalip gitmeler zaten cok var.Bide kendi kendine gulumsuyor vs.Ama disaridan bakanlar bir yurumesinden bile onun hastaligini farkedebiliyor.Bu kadar belli olmasi normal mi anormal mi?acaba sizofreni degilde allah korusun beyin tumoru vb. Bi rahatsizlik olabilir mi?Allah korusun.Fiziksel olarak cok gerilemis durumda zekasida oyle.Bir de ilaclarin yan etkisi bunlarmidir ki? Ama hala halusinasyon ve hezeyanlar var gibi ben oyle hissediyorum yani.Bu konularda yardimci olursaniz sevinirim.Birde dost olarak onun icin yapabilecegim en iyi sey nedir?--- --- ariyorum ama donmuyor bana geri kacamak cevaplar veriyor fakat benle vakit gecirmekten hosnut .sadece goz temasi kurmuyor benimle.Birde hastalarda saldirganlik nasil olur?Yani saldirganmilardir bana saldirirsa ona zarar vermeden nasil durdurabilirim?Suana kadar siddete egilimi hic olmadi son zarar verecegi kiside benim cevresinde ailesinden sonra.Birde bana bahsetsin istiyorum hayal dunyasindan bahsetmiyor bunu nasil saglayabilirim.Eger dunyasindan bana bahsederse doktoru tedavisinin daha iyiye gidebilecegini soyluyor.Sorularimi yanitlarsaniz cok sevinirim.Simdiden tesekkurler..
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

onun icin endiseleniyorum. Empty Geri: onun icin endiseleniyorum.

02/05/13, 01:36 pm
.

En son edding tarafından 17/05/13, 11:42 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
noof
Acemi Üye
Acemi Üye

02/05/13, 06:46 pm
Evet hatirliyorum tahminleriniz dogru cikti.Tesekkur ederim oncelikle.Evet ic dunyasina yoneldi ve bana hic bahsetmiyor.Aslinda bana bahsetse halusinasyon ve hezeyanlarindan en azindan ilac tedavisinde degismeler yapilabilir.Hic bahsetmiyor ama bu kullandigi ilaclarin ona kotu geldigi sahsi kanaatim.Daha bitkin ruh gibi dolaniyor ve surekli bir bas agrisi durumu var.Parol agri kesici kullaniyor bu yuzden ilacinin yaninda ek olarak.Kullandigi ilacinin adini bilmiyorum ama bir ilac kullandigini biliyorum.Saldirganliga gelince, ailesi bizim aile dostumuz oldugundan annem arkasimin halasinin sizofrenisinden bahsetmisti.Cok durgun icine kapanik hatta hic hareket etmiyorken arkadasimin annesi ona ilac ve yemek vermek icin odaya girdiginde ona saldirmis hemde cok kuvvetle elinden zor almislar.Sonra pismanlik duymus.Boyle ani bi atak yasamasindan korkuyorum.Ona zarar vermeden onu nasil durdurabilecegim hakkinda doktordan yardim almak istiyorum ama umarim hastaligi bu kadar ilerlemez.Fakat gorunusu cok kotu ic dunyasi darmaduman oyle tahmin ediyorum.Ve ailesine birden anlatamadim ben burda yazdigim zamanlar anlatsaydim belki daha da onune gecilebilirdi bundan dolayi bir vicdan azabimda var...Birde son olarak onerebileceginiz doktor var mi?Turkiye disida olur hatta amerikada akrabalari var orada tedavi etmek istiyorlar ama hastalik ruhsal bir hastalik oldugu icin ortam degisimi kotu etkiler diye korkuyorlar.En iyi doktora goturebileceklerine eminim maddi acidan bi --- yok ailenin.Keske tum hastalarimiz icin oyle olanaklar olsa.Sosyal yasamdan soyutlanmasaniz keske hic.Keske herkes sizin kadar temiz kalabilse bu dunyada.Sizede cok gecmis olsun,bu hastaliga yakalanan herkesin allah yardimcisi olsun,aile ve tanidiklarinada yani bizede bol bol sabir,saygi,hosgoru.Ama en acisi rol yapmak.Ben rol yapamiyorum bu yuzden karsisinda aglayasim bile geliyor.Kendime hakim oluyorum ama.Ilginiz ve alakaniz icin tesekkur ederim.
Misafir
Misafir

03/05/13, 12:31 pm
...

En son leponex tarafından 31/05/13, 07:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
noof
Acemi Üye
Acemi Üye

03/05/13, 10:46 pm
Onerdiginiz doktora goturecegim arkadasimi.Ilginiz ve tavsiyeniz icin tesekkur ederim...
Misafir
Misafir

04/05/13, 11:36 am
Tavsiyemi dikkate aldığınız için ben de teşekkür ederim. Şimdiden geçmiş olsun.
noof
Acemi Üye
Acemi Üye

06/05/13, 04:56 pm
Merhaba,biraz once arkadasimin kullandigi ilaclara ona caktirmadan bakmaya calistim.4-5 tane ilac vardi fakat gizli gizli baktigim icin aceleden zyperax gibi bi ilac ile a harfiyle baslayan baska bi ilac gordum,o ilac hakkinda bilginiz varmidir acaba.
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye

06/05/13, 05:17 pm
.

En son edding tarafından 17/05/13, 11:42 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
noof
Acemi Üye
Acemi Üye

06/05/13, 07:50 pm
Evine gittigimde arkadas uyuyordu zaten zor kalkti yataktan.Kiloda aldirmis ve bu duruma cok takik surekli kilolu oldugunu dile getiriyor psikolojisinin daha cok bozulmasindan korkuyorum acaba baska ilaclar bu ilac gibi kilo yapar mi?
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye

06/05/13, 09:01 pm
.

En son edding tarafından 17/05/13, 11:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
noof
Acemi Üye
Acemi Üye

16/05/13, 09:08 pm
Bir sorum daha olacak acil yanit verirseniz cok cok sevinirim.Bu gece arkadasim alkol almak istedi saat 18.00 gibi ilac aldigini biliyorum ilac la alkol ters etki yapar mi? Sakincali mi? Arkadasima zarar verir mi?
Similar topics