Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  dinliyorsunuz  Forum  

yesill
yesill
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 13

Sosyal fobi Empty Sosyal fobi

16/05/15, 12:46 pm
merhaba arkadaşlar bende de sosyal fobi var sizin rahatsızlığınızın yanında hiç birşey tabi ama benimde uzun süre evden çıkmadığım zamanlar oldu lise yıllarım çok zor geçti üniversiteyi 1. sınıfta bıraktım arkadaş edinemedim odamın camını siyah kartonlarla kapatıp bütün gün odamdan çıkmıyordum dışarıya çıkınca sanki bütün gözler bana çevriliyordu sanki herkes benim hakkımda konuşuyormuş gibi hissediyordum bir mağazaya gidip alışveris yapmak benim için ölümdü heryerim kasılıyordu sanki dünyanı omuzlarıma yüklüyorlardı 5 yıl ilaç kullandım(antidepresan) bende, şuan herhangi bir ilaç kullanmıyorum bi ara acaba şizofren miyim diye düşünmedim değil ama o kadar doktora gittim hiçbiri öyle bir şeyden şüphelenmedi. Hezeyan ve halüsinasyonlarım yok şuan bile herhangi bir arkadaşım ve ya sosyal ortamım yok.
Tukel
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

Sosyal fobi Empty Geri: Sosyal fobi

17/05/15, 01:24 am
Sevgili Yesill,

Bana atipik psikoz teşhisi kondu. Daha sonra ben de Seninkine benzer sosyal fobik reaksiyonlar geliştirdim: Şu aralar sigara almak dışında evden çıkmıyorum. Bilgisayar tek sosyalleştiğim yer diyebiliririm. Defalarca bu konuyu hekimlere açtım. İlaç ve tavsiyelere rağmen hiç birşey değişmedi. Dışarı çıkınca korkuyorum, birileri konuşsa, hakkımda konuşuyorlar algısı oluşuyor/gibime geliyor. Fiziksel olarak da göğsüme iğneler batıyor ve özellikle sosyal ortamlarda sanki beynime iğneler batıyor.

Ama bunları Seni ümitsizleştirmek için yazmıyorum. Rahmetli Babam hekimdi, ve sanıyorum ki uygun tedavi ile ve Tanrı'nın izniyle bunu aşabiliriz. Psikiyatri son yıllardır yoğun bir biçimde üzerinde çalışılan bir alan diye duyuyoruz. Belki pek yakında yeni ve daha etkili tedaviler bulunur. Şimdiki tedaviler de iyi iş çıkarıyor gibi.

Umarım yalnızlığını biraz giderebildim.

Sağlıklar ve Ümidini yitirme, Tukel Wink