Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  Forum  şuanda  

özkanpolat
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım Empty herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım

29/01/10, 11:38 pm
arkadaşlar herkese merhabalar.
2 gün önce kardeşimin şizofren olduğunu öğrendik şu anda hastanede tedavi görüyor 2 hafta sonra çıkacakmış.
psikoloğu ve psikiyatri doktoruyla yaptığımız görüşmede hayatını rutine bağlamamız gerektiğini söylediler.bununla ilgili burdan hasta yakını ve hastalığıyla mücadele eden , onunla yaşamayı becerebilmiş arkadaşların yardımına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.çok tecrübesisiz.paranoid şizofren dediler.

*gördüğüm kadarıyla vek aktif bir site değil ama yinede herkese yararı olduğu kanısındayım,lakin burda hastalığıyla yaşayabilen arkadaşların yazdıklarını görünce çok duygulandım ve kendimce onlarla gurur duydum.inşallah bizlerde o kadarını başarabiliriz.

*bursada yaşıyoruz, bursada bu durumda olan hasta yakınlarıylada görüşmeyi ayrıca isterim.

saygılar.
aysnmrtzgl
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım Empty Geri: herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım

01/02/10, 05:18 pm
merhaba..bende bundan yaklaşık 8 yıl önce aynı durumu yaşadım..ablam içine kapanmaya başladı ve doktora gittigimizde şizofreni oldugunu söylediler başlangıçta yaşım küçük oldugu için pek kafaya takmamıştım..ama son 4 yıldır bu konu üzerinde okumadıgım kitap bakmadıgım site kalmadı ama şizofreinin tedavisi yok malesef kesin çözümü yok yani..en korktugum şey ise genlerinde rolü oldugundan ilerde çocuklarıma geçebilme ihtimalı.. inanın geceleri bunları düşünmekten uyuyamıyorum..çok çaresizim..aynı durumda olanlar varsa lütfen paylaşsın..
özkanpolat
Yeni Üye
Yeni Üye

herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım Empty Geri: herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım

01/02/10, 05:40 pm
merhaba, sizede geçmiş olsun , umarım hasta dahi olsa iyi bir hayat sürer ablanız.
bize psikoloğun söylediği , ona ne kadar programlı ,kaliteli bir hayat çizmeye çalışırsak kabul edebildiği kadar iyi bir hayatı olabileceğiydi.bu yüzden şimdi nasıl bir günlük vrogram yapabilirim ona onları araştırıyorum onu sıkmıcak şekilde.kesin çözümü olmadığını malesef bizde biliyoruz kabıullenmeye çalışıyoruz.çaresizlik değilde bizimde en az onlar kadar mücadele etmemiz gerekiyo buna adapte olmaya çalışıyorum bu sıralar.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

01/02/10, 05:48 pm
merhaba,öncelikle geçmiş olsun diyorum.aramıza hoşgeldiniz herkese selam lütfen birbirimize yardımcı olalım Icon_smile .Bu hastalık ender değil her yüz kişiden birinde olan bir hastalık.Klasik olacak ama düzenli ilaç kullanımı çok önemli.istatistiklere göre de yüzde yirmisi büyük oranda iyileşebiliyor.hayata tutunmak önemli.tekrar geçmiş olsun.aktif katılımlarınızı bekliyoruz.deneyimlerinizi bizimle paylaşın.
özkanpolat
Yeni Üye
Yeni Üye

01/02/10, 05:53 pm
ilaç kullanımında bir problemimiz olmadı şu ana kadar ama alkol problemimiz var.ne yaptıysak uzaklaştıramadık.tavsiyesi olan varmı acaba?
mine wish
mine wish
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 167

01/02/10, 06:03 pm
ilaç kullanımında problem olmaması doğru olamaz bence alkol de olunca işin içinde! sıkıntı olabiliyor! hem ilaç hemde alkol! tehlikeli arkadaşım! sıkıntı yaratabilir!

En son mine wish tarafından 01/02/10, 06:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
özkanpolat
Yeni Üye
Yeni Üye

01/02/10, 06:06 pm
sıkıntı var zaten , normalde ağır olmamasına rağmen alkol kullanımına bağlı kendi durumunu biraz ağırlaştırıyo.şu an hastanede 3. kez tedavi görüyor.bakalım çıkınca ne yapıcaz tekrardan?
mine wish
mine wish
Gedikli Üye
Gedikli Üye

01/02/10, 06:08 pm
doktorların tavsiye ettikleri şeyleri uygulamanız doğru olucaktır!
geçmiş olsun!
aysnmrtzgl
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

01/02/10, 06:22 pm
malesef düzenli bi program çizmek imkansız gibi evden imkanı yok dışarı çıkmıyor..sürekli sigara televizyon ve müzik hayatı bu iç şey arasında geçiyor..elektro şok die bişeyler duydum bunun hakkında bi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..
mine wish
mine wish
Gedikli Üye
Gedikli Üye

01/02/10, 06:27 pm
aslında deneyimli bi üye mevcut formda! kendisi elektro şok tedavisini 4 seans zor koşullarda atlattı! duygu ve düçüncelerini yazmak isterse ki büyük ihtimalle istemiycektir, kendisinden bilgi alabilirsin! çünki şok tedavisini uzman hekimlerden daha iyi bilmesi olanaklı sonuçta yaşamış! ismi timuçin!
Similar topics