Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  dinliyorsunuz  şuanda  

iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

kelebek etkisi filmi Empty kelebek etkisi filmi

13/03/10, 06:11 pm
bugün 'kelebek etkisi 'nin 1. filmini izledim.kaos teorisi ile ilgili bir filmdi.Bu teoriye göre, Afrika'da kanat çırpan kelebek, Amerika'da fırtına yaratır, her şey birbirine zincirleme olarak etki eder ve hayatı var eden bu döngüdür. Yani bize önemli görünmeyen küçücük bir şey ondan bağımsız olduğunu sandığımız pek çok şeye hatta her şeye etki eder.
değişik,sıradışı bir filmdi.çok beğenmedim ama izlenebilir.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

kelebek etkisi filmi Empty Geri: kelebek etkisi filmi

13/03/10, 08:07 pm
KELEBEK ETKİSİ FİLMİNİN 3 SERİSİ VAR SANIRIM. BEN HEPSİNİ İZLEDİM.BAHSETTİĞİN TEORİYE HOLİZM YANİ BÜTÜNCÜLÜKTE DENİYOR.DÜNYADAKİ HER OLAY BİRBİRİNİ ETKİLER VE ANLAMADIĞIMIZ BİR BİÇİMDE HER OLAY BİRBİRİYLE İLGİLİDİR.TEORİYE KATILIYORUM BEN.
FİLMDEKİ AŞK HİKAYESİ BENİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ.FİLMİ BEĞENMİŞTİM.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

13/03/10, 09:36 pm
filmseversin sen.. kelebek etkisi filmi Icon_smile çoğu filmi izlemişsin.teoriye katılmamla ilgisi yok ama güzel bir yazı buldum.
kelebek etkisi filmi 23683287_w300KELEBEK ETKİSİ
Her şey birbirine etki eder zincirleme olarak ve hayatı var eden bu döngüdür. İnsan hayatının ne kadar hassas dengeler üzerine kurulu olduğunu; minik bir kartopunun nasıl bir çığa dönüşebileceğini, hayatımızda önemsiz görünen her şeyin aslında hayatımızın akışını etkilediğini anlatır.

Aslında hayatın içindeki mükemmel sisteme en yakın örnek insandır. İnsanoğlunun geçmişi her ne kadar milyonlarca yıl öncesine dayansa da, bilim her geçen gün "insan" hakkında yeni bilgilere ulaşmaktadır. Beynimizin ne kadar sistematik ve mükemmel olduğunu anlamaktayız. Belki de tüm yaradılışın arkasındaki gizem, beynimizde saklı, onu keşfetmemizi bekliyor.

Vücudumuz bir sistemler bütününden oluşur. Beynimiz, vücudumuzu ve hayatımızı yönetir. Düşüncelerimiz ve ruh halimiz sağlığımızdan tutun hayatımızın akışını etkiler. Amerika'daki ölümlerin %90'ı kötü beslenmeden kaynaklanmaktadır. Öncelikle kendimizi ve vücudumuzu, yaşam tarzımızı değerlendirip işe başlamak gerekmektedir. Doğru beslenmenin, egzersizin, hobilerin yaşam tarzı haline gelmesi için minik adımlar atmak yeterlidir.

Hayat kalitemizi yükseltmek için atacağımız adımlar tahminimizin üzerinde sonuçlar oluşturacaktır. Yeni yılda insanlar daha mutlu, daha formda, daha sağlıklı olmayı isterler.

Örneğin 3-4 kilo fazlanız var, yediğiniz ekmeklerden bir dilimini diyetinizden çıkarsanız,

bu bir haftada 500 kkal,
bir ayda 2000 kalori,
bir yılda ise 1200 k.kal

sonuç olarak 3.5 kg vermiş olursunuz. Fazladan bir dilim ekmeğin yaptıklarına bakın.

Veya amacınız hayatınızdaki stres düzeyinizi azaltmak ise her öğle tatilinde kısa bir tur atabilir veya sizi motive eden müzikleri dinleyebilirsiniz.

Bu yaşam süresinde size bakmanız için verilmiş tek bir değerli armağan vardır o da sizsiniz. İnsan vücudu mükemmel bir işleyişe sahiptir, yeter ki vücudumuza iyi bakalım. Thomas Edison bundan yıllar önce; "Geleceğin doktorları ilaç vermeyecekler; hastaların kendi vücutlarıyla, diyetleriyle, ve hastalığın nedenleri ve önlenmesiyle ilgilenmelerini sağlayacaklar" demiş.

Hayat kalitemizi yükseltmenin tek yolu bilgili olmaktan geçmektedir. Hayatımızda KELEBEK ETKİSİNİ yakalamak için bilinçlenmeli ve harekete geçmeliyiz.kaynak:gonca gül.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

13/03/10, 09:43 pm
KAYNAK HATIRLAMIYORUM AMA GAZETEDE OKUMUŞUMDUR SANIRIM DÜZENLİ VE SAĞLIKLI BESLENME İLE GENETİK DEĞİŞİKLİK BİLE SAĞLANABİLİYORMUŞ.
BİLİNÇLİ BİR BESLENME TARZIYLA ŞİZOFRENİ BİLE İYİLEŞEBİLİR BELKİ DE.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

13/03/10, 10:03 pm
doktorlar hastaların muskacıya,cinci hocalara gitmesine 'kelebek etkisi teorisiyle' yaklaşıyorlarmış.ayrıntılı haber:
http://www.aktuelpsikoloji.com/haber.php?haber_id=590
adrsinde.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye

14/03/10, 07:58 pm
HOCAYA GİTMEK VE BİLİME İNANMAK YALNIZ BAĞIMSIZ DEĞİL,ZIT KAVRAMLAR BENCE.PSİKOLOJİK OLARAK RAHAT HİSSETMEK,HASTALIKLARA İYİ GELEBİLİR AMA BU DA SONUÇTA BİLİMSEL BİR GERÇEK.
STRES VE ÜZÜNTÜNÜN BİR ÇOK HASTALIĞIN OLUŞMASINDA PAYI OLDUĞU BİLİM ÇEVRELERİNCE DE KABUL EDİLİYOR.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

13/07/10, 09:00 pm
bugün fox da 23:00da kelebek etkisi filmi varmış.izlemeyenler ve ilgilenenler için.
Similar topics