Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  Forum  şuanda  

iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu? Empty Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu?

21/05/10, 11:07 pm
Halk arasında 'şok tedavisi' diye bilinen elektro konvülsif terapi (EKT), düşük doz elektrik akımı ile hastaya bir tür sara nöbeti oluşturmaktan ibarettir. Bu tedavinin yan etkileri, adının ve çağrışımının ürkütücülüğüne karşın oldukça azdır. EKT, Şizofrenide ilk etapta düşünülen ya da her durumda uygulanan tedavi değildir
http://www.saglikbilgisi.com/makale/%C5%9Eizofrenide+ila%C3%A7+tedavisi
Misafir
Misafir

Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu? Empty Geri: Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu?

26/05/10, 04:22 pm
Elektroşok yaptılar bana da Faydasını gördüm diyebilirim ama uyanınca aptallaşıyorsun Yer zaman kavramı uçuyor
Misafir
Misafir

Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu? Empty Geri: Şizofrenide 'şok tedavisi' kullanılıyor mu?

12/10/10, 05:37 pm
Elektro şokun kullanılmadığı kişi yoktur herhalde. Yan etki pek olmayabilir ama düşmancıl tutumlar artıp cinayetlere kadar gidebiliyor. Benim komşum buna örnek. Ailesini kesmekten bahsediyor bu aralar.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

12/10/10, 06:07 pm
ne derece doğru konuşuyorsun orasını bilemem ama,bu ailesine zarar verme olayına sadece şizofren populasyonda rastlanmıyor,toplumun genelinde de olabiliyor ve istatistiklere göre de oranlar eşit,piskopatlara ne demeli ya da cinnet geçirenlere?ruhsal yönden sağlıklı ve hayat dolu insanlar da cinnet geçirebiliyor.her populasyonda iyi ya da kötüler vardır.her elektroşok tedavisi gören ailesini kesecek diye bir durum yok.

En son iyikiben tarafından 14/10/10, 06:04 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

12/10/10, 06:18 pm
Genel olarak herkes tehlikeli denebilir aslında. Dahada açarsak. Ama herkes tehlikeli oluyo, takdiri ilahi, kader denmez demi. Bu yapılanların bir anlamsızca hareket olduğu, anormal olduğu, işin içinde yanlış bilimin oturduğu kesin. Herkes tehlikeli diye şizofrenin yada başka insanların bende tehlikeli olsam nolur demesi normal değil demi.

Bu dünyada her tehlikenin altında hasta olduğunu zannetmek yatar. Şu insanalr hastalık diye bieşyin olmadığını anlasa tehlike kalkacak.
Similar topics