Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

Siz de acı sonu yaşamayın Empty Siz de acı sonu yaşamayın

20/07/10, 12:31 am
Arkadaşlar tüm yazılarınızı okudum ve şu anda ağlayarak yazıyorum.Umarım hasta arkadaşlara ve yakınlarına bir faydam olur.Ablamın eşi mükemmel ötesi tam bir aile babasıydı (hastalığı çıkana kadar)İlk iki yıl hepimiz gerçekten düşmanları olduğuna onu sürekli takip ettiklerine inandık ve hepimiz tetikte yaşadık.Ta ki evde ses cihazı olduğunu söyleyip ablamdan bile şüphelenip onu dışarı atana kadar.Maddi hiçbirşey esirgenmeden araştırdığımız tüm dr.a götürüldü.Ayrı 4 uzmanın da koyduğu teşhis aynıydı. Paranoid şizofren.Mümkün değildi bu kadar mükemmel,kibar,ince fikirli birisi şizofren olamazdı.Bizler kabullenemedik doğal olarak kendisi de.İğnelerini her 15 günde bir tüm aile biraraya gelerek zorla ellerini kollarını bağlayarak vurduruyorduk.6 yıl sabırla böyle geçti.her yıl mevsim dönüşlerinde elimiz yüreğimizde ağlayarak üzülerek sabrederek bazen de öfkelenerek geçti.3 tane dünya güzeli kızları var ve kızlar babalarının aşırı kıskançlıklarına dayanamayıp evden gitmesini istediler.ablam tükendi yıllarca dizinin dibinden ayrılmadı ama herkes o sağlıklı dönemindeki babayı eşi enişteyi oğulu abiyi bekledi.Lütfen sabırlı olun.Lütfen Allah'a sığının.Onlardan iş performansı ,aile sorumluluğu beklemeyin.Biliyorum çok zor ama lütfen bizim gibi acı çekmeyin.Bayram sabahı herkesle helalleşti ve beynindeki sesi dinleyip 5.kattan kendini attı.Mahvoluyoruz onu çok özlüyoruz gözümüz de yaş kalmadı6.5 aydır.ama onu getiremiyoruz.Keşke olsaydı da hergün dinleseydik kimselerle görüşmeseydik onun istediklerini daha sabırlı yerine getirebilseydik.Daha fazla yazamıyorum herkese Allah'tan sabır ve acil şifalar diliyorum.sormak istediklerinize seve seve cevap veririm yeter ki yardımım dokunsun.
edding
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 533

Siz de acı sonu yaşamayın Empty Geri: Siz de acı sonu yaşamayın

20/07/10, 11:41 am
Zor Günler geçirmişssiniz başınız sağ olsun.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

20/07/10, 04:29 pm
BAŞINIZ SAĞOLSUN ARKADAŞIM.BU DÜNYADA SADECE ŞİZOFRENLER ACI SONLAR YAŞAMIYOR.İİ DİLEĞİN İÇİN TŞKLR AMA UMARIM SENDE ACI BİR SON YAŞAMAZSIN.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

20/07/10, 09:12 pm
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 03:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BurakAcikgoz
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 4

13/10/11, 04:16 pm
keşke benim ağabeyim kendini atsaydı, Çektiklerim yeter. bıktımm hayattan
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

13/10/11, 05:10 pm
bence cok hazin son !!!Allaha siginiyorum ve sukurler olsun rabbime beni iyilestiriyor yavas yvas....umutlu olalim arkadaslar .... kursumu bitirdim sinavlarin tekini aldim ... evime gelip temizligimi yapiyorum kendime bakiyorum...namazlarimi kiliyorum sukurler olsun rabbime...yeni bir is gorunuyo bana allahin izniyle...bu son gibi olmamak kendi elimizde... ben umutluyum hayattan
Yakamoz
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 20

27/01/12, 09:21 pm
Allah herkesin yardımcısı olsun.. Hayat böyle bişey işte başa gelen çekiliyor.. Başka başka rahatsızlığı olanlarda başka rahatsızlıklardan mudarip..
44_hulya
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 2

05/02/12, 09:13 pm
gerçekten zor bir durum Allah bütün hasta yakınlarına sonsuz sabır versin çünkü sabrederek aşılacak bir durum annemde paranoid şizofreni ve onu bu haliyle görmek bana hayatın yaşattığı en büyük acılardan biri
Misafir
Misafir

06/02/12, 02:54 pm
allah rahmet eylesin Bu olayla bağlantılı yazmıyorum ama şahsen artık başka şizofrenlerin hayatıyla ilgilenme veya yardımcı olma gibi şeyleri bıraktım Taksimdeki derneğe bile gitmiyorum Çünkü iyileşmeye başladım ve şizofren biriyle iletişim kurunca unutmak istediğim şeyler çağrışım yapıyor Ayrıyetene ben de başkalarından beklediğim yardımı pek göremedim Bu hastalıktan kurtulmanın bir yolu da zihni sürekli meşgul eden bazı şeyleri umursamamak Hepinize acil şifalar dilerim