Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

şuanda  Forum  dinliyorsunuz  

hangi ilaçları kullanıyorsunuz..?

+31
DundG
psikiyatrist
demir
demet
arif.konyali
şizo
edding
Caesarlll
üstün ezik insan
ibrahim uyanık
kül kedisi
risperdion
budakv
eflatun karga
bekirecr
ANDYBOGARO
Kenan10
MEHRİ
Kaim
nero
timuçin
iyikiben
Melankoli
ASUMAN
mehmet ziya kardaş
kanka
akama44
relaksss_23
aycammm
muhammed.c
çile
35 posters
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 10

hangi ilaçları kullanıyorsunuz..? - Sayfa 2 Empty ab

14/03/11, 12:43 am
hayat çok güzel.

En son budakv tarafından 12/02/12, 10:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : önemli)
Misafir
Misafir

hangi ilaçları kullanıyorsunuz..? - Sayfa 2 Empty Geri: hangi ilaçları kullanıyorsunuz..?

16/03/11, 08:17 pm
budakv okula devam etseydin düzelirdin. Çünkü o ortamda şizofrenin yaşaması zor. O kadar zeki insanların içinde senin yanılgıların ortaya çıkacaktı. Orda sana her zeki bir cümle kursa bu senin hayatının 5 senesini kazanman demek, o cümlelerin her kaybıda 5 senenin kaybı...
1999, psikotik bozukluk dedi doktor banada. Sonra sonra şizofreniye benziyo, paranoid şizofreni gibi cümleler kurulmaya başlandı. 7 yıl boyunca doktor hoca gezdim. Şizofreniyi tam kıvamında öldürdüm, insanları öldürecekken!
7-8-9 teşhisle geçen Psikiyatrik ömrün! Aynı şekilde değişik teşhisleride medyumlar koyar. (Çarpılmışsın, nazar değmiş, büyü yapmışlar ya da türlü türlü büyü çeşitlerinden bahseder "domuz büyüsü gibi", Allah'a bir kusur işlemişsin, ...gibi)
Psikiyatr ile medyum aynı modda çalışır. İkiside eşittir, biri tıbbi konuşur biri Din'i ama ikiside aynı noktaya gelir, aynı yerde birleşir hep. İkiside aynı oyunu oynar. İkiside maddi/manevi/hayati öldürür. İkiside düşman (Şizofreniyi çözen nokta!) gibi! davranır. ikiside psikolojiyi değil sesi, fikri, düşünceleri uykuyu vs. baz alır, yani ikiside psikolojiyi görmezden (Zaten onu görse kendisi olmazdı (Psikiyatr/Medyum olmazdı) bunu biliyo) gelir. İkiside zarar için vardır yarar değil! Dikkat edersen akla yönelirler hep. Sorun çıkaran noktaya! Akıl hastalığı/noksanlığı kavramlarını kullanırlar! Şizofren fikirlerinin eleştirilmesinden/üstüne gidilmesinden, akıl hastası denmesinden, gerçek emin fikirlerinin anlaşılamamasından/anlaşılmamasından sorun çıkarır! (Örnek olarak salak bir düzen/yasa/devlet yüzünden vergi vermek istemez, aileside/çevreside vereceksin diye baskı yapar bu hayır diye inat yapar Bakırköy'e gider!)

Dikkat et böyle şeylere, doğru insan Bakırköy'e yanlış insan hayata verilmiş! Ve her nedense ailelerde bu mantığı kabullenmiş, Psikiyatr/Medyum ilahlaşmış ne derse yapılıyo/oluyo/gerçekleşiyo! Yani afedersin herkes ..ilmeyi kabullenmiş! Biraz ağır olsada ifadem gerçek bu! Devlet ilahlaşmış, ordu ilahlaşmış onlar kaymak yiyo insanlar zehir!

Şizofren; devlet, ordu, doktor, hoca, felsefe, okul, öğretmen ilahlaşması ve fikirleri kavgası denebilir!
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye

hangi ilaçları kullanıyorsunuz..? - Sayfa 2 Empty Geri: hangi ilaçları kullanıyorsunuz..?

16/03/11, 11:49 pm
b

En son budakv tarafından 12/02/12, 10:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

17/03/11, 12:22 am
Senin doğum tarihin doğru mu, yani burcun oğlak mı? Sayısalın iyi ise sen oğlak değilsin. Ve eğer kovaysan bana benzeyen şeyler yaşıyacaksın. Msn ekle ben sana anlatıyım kendimi. Sonra sen anlat. Mit falan yok okulda. Sivilde yok. Sadece öyle bir söylenti olsada mit gelip okulda okuyacakta millet öğrencek o saçma. Sivil poliste öyle. Millet zaten gözönünde her gün biyerde fire veriyo, hatta öyle bşrşeye gerek yok halkın kendisi mit gibi zaten polis sorsa şakır şakır cevap veriyo dimi emniyetin böyle şeye gerek duyduğu yok. Onlar sırf kafa karıştırma insanda! Mantık ya mantık. Mutlu Milletin kanına kadar herşeyini bilmelerine gerekte yok. Böyle bir ajan Dünyasıda yok Mit Dünyası'da. Mit daha başka bişey. Mit gizlidir ama senin yanında yoktur! Mutlu Mit gerekirse istediği bilgiyi halktan alır sana gelmez seni takip etmez incelemez uğraşmaz uğraşılmaz uğraşamaz! Doğal yapısı uygund eğil insanın buna. Mümkün mü ya. Mutlu Öyle bir insan olsa oda fire verir illaki bir yerde! Mutlu Mit'i daha iyi anlaman için Mit'e git. Sor soruştur! Herşeyi söylemezler ama kabaca sana yetecek bilgiyi verirler. Emniyete git, böyle böyle de sizde böyle şeyler var mı de yoksa neden yok de! Açık açık konuş, bakın ben takıntılıyım de, daha kötü olmak istemiyorum de bana somut konuşun yanlız de açık/belgeli/net/görürcesine/gösterircesine konuşun de, ben size inanmak değil dediğiniz şeyi görmek istiyorum de! u Dünya'da sadece görmeye eğil inanmaya değil! O zaman tatlı gerçekleri görecen!
Sende ses var sanırım. Kafandakine mit falan diyosundur. Hatta sana canlı canlı söylemiştir ben Mit'im diye! KAfandakine inanma. Sıfır o. Hayatı yalan onun. Onlar yalan üzerine kurulu! Onlar sırf yalanla terör faaliyeti üzerine kurulu! Bak unutma bunları TERÖR! Sırf işi o onun. Senle muhabbete gelemdi o! Sana yalanla maddi/manevi/hayati zarar vermeye/verdirmeye geldi! Tahminim aşıksın ona. Ama şunuda unutma o da sana aşık değil. Düşman hiç değil! Onun aşkıda düşmanlığıda sahte! Ne diyorum bak % 100 yalan o!
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

17/03/11, 12:24 am
.

En son iyikiben tarafından 14/03/13, 07:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

17/03/11, 12:26 am
Kuşku kötü bişey mi sence? Kuşku mu kötü kuşkulu durmla karşı karşıya kalmak mı? Psikiyatr bu farkı anlamamış gibi kuşku oyunu oynar! Dikkat et! Kuşkuyu kaldırmak ister ki istediği olsun!
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye

17/03/11, 12:48 am
robot gibi yapan ilaçlar korku yok tepkisizleşiyosun bunu kastettim.heyecanlanma yok.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

17/03/11, 12:58 am
[.

En son iyikiben tarafından 14/03/13, 07:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

17/03/11, 01:01 am
Psikiuatri sana bunları anlatmaz, bir medyum anlatmaz, çevrendeki halk anlatmaya çalışır ama bildiği kadarıyla, pek net olamazsın böylece. Psikiyatri ilacı verir gönderir seni. Sana şu yok bu yok demez. Sana somut konuşmaz. Sana ilaç ve terapiden başka bişey demez. Terapiye gidersin abuk sabuk testler yaptırırlar, onlarda şu yok bu yok demez. Psikiyatr hasta der sana psikologda bunu kullanır. Dünya'daki durum bu. Bir insan aşık olur evlenir fikirler edinir birşeyler öğrenir birşeylere inanır. Bozukluk yanlış bilgiler/fikirler/inançlardan ibaret bir durumken doğru fikir/Bilgi/inanç ile düzelecekken kalkıp Psikiyatr bozulmayı kimyaya/dış güce psikolog ise abuk sabuk olmayacak fikirlere bağlar.
Bilimde yanlış inanışlar/yanlışlar varken kalkar bilimmiş gibi davranırlar oda düzelme sağlamaz. Durum bu!
Misafir
Misafir

17/03/11, 01:05 am
Sakın ha sakın uyuşturucu kullanmayı deneme, kullanma. Kullanırsanda bırakabilirsin ama bırakmayı bilirsen. Tıp sana uyuşturucuyu bıraktıramaz bunu unutma, çünkü tıp senin iradeni kullanamaz! Mutlu Tıpta para uğruna seni kullanır durur gel bana der! Adamlar para uğruna adam öldürüyo! Herşeyi yapar onlar! Bizim burada adam deniyorlar hiç düşünmeden, düşün! Tıppı iyi düşün tamamiyle!
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

17/03/11, 01:10 am
..

En son iyikiben tarafından 14/03/13, 07:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

17/03/11, 01:34 am
Şizofren yaşadığı parapsikolojinin hastalık olmadığını söyler psikolojisinin değil! Yani şizofren fikirlerinin değil psikolojisinin bozuk olduğunu söyler! Psikiyatr'da psikolojisinin bozukluğunu görmezden gelip psikolojik olmayan, psikolojiye girmeyen fikirlerinin bozukluğundan bahseder! Yani Psikiyatr ruh bilimiyim der ama nedense akılla uğraşır durur! Aklın ruhla bağlantısı ne anlamış değilim! Ya da akılla ruhu bir araya getirip (Biyolojiyi Kaldırmak Bu) neyi konuşuyo bunlar anlamış değilim! İnsan psikolojisi ve fikirleri biyolojik bilgiye dayanır! Psikiyatri misin biyoloji misin? Psikiyatri ne demek? Biyoloji nerde? Psikiyatri misin parapsikolog musun? Parapsikolog musun Biyolog musun? Gelde çık işin içinden anlayacan! Saçma bir alan olarak yer alıyo TIP'ta.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

17/03/11, 01:56 am
.

Misafir
Misafir

17/03/11, 03:02 am
İlaç etki yapar diye bişey yok ki zaten iyikiben. İnsan kendi kendine etki yapar. Her tıp dalı budur aslında. Ne kadar öyle demeselerde! Tansiyon da aynı şekerde. Kendini öyle rahatlatan insanda tansiyon şeker oluşmayan bir hal alıyo böylece. Ama bazen ilaçta olsa insan üzüldüğünde hemen fırlıyo! Hiç düzelmiyo bunlar çünkü insan kendi oluşturduğunun farkında değil! Tansiyonum düzeldi diyen birini gördün mü hiç? Ya da kalbin, ya da şekerin!
risperdion
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 33

18/03/11, 08:20 pm
bselam ben risperdal soligan ve akineton tablet ve risperdal iğne kullanıyorum bence solian rivodril norodol tolvon zypriksadan daha iyi yan etkiside fazla yok bence
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

18/03/11, 08:29 pm
[.

En son iyikiben tarafından 14/03/13, 07:38 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye

18/03/11, 11:43 pm
bi hastalar grubu var bide ağır hastalar.bu hastalardan bazı arkadaşlarımız çalışabiliyorsa bize öğüt verebilir mi.ilaç dahil.özellikle anksiyete için..ilaçla çalışanlar var mı.uyku sorununu nasıl hallediyorlar.çalışabiliyor musunuz....
risperdion
Acemi Üye
Acemi Üye

19/03/11, 04:40 pm
Ilaçlarıni gece yatmadan 3saat önce iç sabah zor olmaz ilaçlari ne kadar süredir kullanıyorsun oda önemli 6aydan sonra yan etkileri azalıyor ben çalışıyorum ama istediğim zaman bırakıp gidebiliyorum yani fabrika gibi biryerde zor olur tabiki çalışmak
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye

19/03/11, 07:15 pm
hayat çok güzel

En son budakv tarafından 12/02/12, 10:08 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

19/03/11, 10:05 pm
budakv demiş ki:bi hastalar grubu var bide ağır hastalar.bu hastalardan bazı arkadaşlarımız çalışabiliyorsa bize öğüt verebilir mi.ilaç dahil.özellikle anksiyete için..ilaçla çalışanlar var mı.uyku sorununu nasıl hallediyorlar.çalışabiliyor musunuz....

12 senedir ilaç kullanıyorum Memurluğu kazandıysan sakın vazgeçme En rahat edeceğin meslek devlet memurluğudur Ben de öğretmenim ama düz memurluğa geçeceğim İlaçlarını sakın aksatma Uyku vs zamanla hepsi düzene girer
budakv
Acemi Üye
Acemi Üye

24/03/11, 03:00 pm
ilaçlar değişti
1.invega 9
2.largactil 100
3.paxil 20
4.akineton
risperdion
Acemi Üye
Acemi Üye

24/03/11, 04:53 pm
Ben daha önce paxil kullandım o çok dozajı düşük bir depresyon ilacı yan etkisi kilo aldırma dışında pek yok akineton zaten tedavi amaçla değil ilaçlarin yan etkilerini azaltmak fiziksel kasılma ve haraket zorluğunu rahatlatmak amaçlı geçmiş olsun inşallah faydalı olur
kül kedisi
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 197

05/06/11, 09:54 pm
ben 10 mg abilify
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

hangi ilaçları kullanıyorsunuz..? - Sayfa 2 Empty bekirecr

28/06/11, 02:51 pm
bende gün de 6 mg. invega kullanıyorum.13 ay oldu.dışarı çıkmam da sorun var ev de sıkılıyorum.dışarı çıkmak gelmiyor içimden.
ibrahim uyanık
ibrahim uyanık
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 327

28/06/11, 05:15 pm
400 mg serqual ,3mg invega ,nervium ,risperdal consta 37.5 iğne
Similar topics