Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

Misafir
Misafir

Kötüleştirme Yöntemleri Empty Kötüleştirme Yöntemleri

12/10/10, 05:29 pm
Hasta olduğuna inanıp dışarda düzelme aramak iyileşme değil kötüleşme olur. Hagi tedavinin siz iyileşme olduğunu gördünüz. Siz hiç NLP ile düzelen birini yada NLP ile düzeldiğini iddia eden birini veya NLP ile düzelirken düzelmeyi gözünüzle gördünüz mü?

Benim komşum kaçkere elektro şok gördü ama hala düzelme yok. Daha fazla bozuldu. Gittikçe arttı nefreti insanlara, doktorlara, ailesine...
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 152

Kötüleştirme Yöntemleri Empty Geri: Kötüleştirme Yöntemleri

22/10/10, 08:53 am
Burda önemli olan elektroı şokun tedavi edici olmadığını bilmek çok önemli. Konuyu saptırmayalım, sadece alevlenme dönemini rahatlatır. Kişinin o anki durumunu yatışmak için bu önemli, zaten elektro şok da tartışılan bir konu tıpta yapılsın mı yapılmasın mı diye.
Öyle bir konuşuyorsun ki; elektro şok aldı kişi iyice fenalaştı anlamı yaratıyorsun. Bu yanlış insanları yanlış yönlendirmeye hakkın yok. Bilmediğin konular üzerine doğruymuş gibi yorumlar yapmaya hakkın yok, insanları yanlış bilgilendiriyorsun.
Durumun kötüğye gitmesinde;
1. Hasta olduğunu kabullenmemek,
2. Hasta olduğuna inanmadığı için ilaç kullanmamak
3. İlaca başlanınca artık iyileştim diyerek ilacın kesilmesi
4. İlaç kullanılsada olumsuz stres faktörlerinin devam ediyor olması
5. Düzensiz ilaç kullanımı
6. Kişiye uygun olan ilacın kullanılmaması
7. Bilinçsiz çevrenin hastalığı kabullenmeyip kişiyi yanlış yolda yönlendirmesi vss

O kadar çok etmen var ki dahada sayabilirim... İnsanalrı yanlış yönlendirme, bunun vicdan azabını nerde vereceksin.
Bence kendine dikkat et, iyi gözükmüyorsun, çevrendekilerin düşüncelerini al bu konuda sana ne dyecekler, olumsuz olursa gideceğin yeri biliyorsun. Bizim için değil, kendin için yapmalısın.

Misafir
Misafir

22/10/10, 01:32 pm
Ben komşumu anlatıyorum orda. Gözümle gördüm adamı elektroşoktan sonra. Ve ben gayet kendimden emin şekilde biliyorum, hiç kuşkum yok yazdıklarımda. Biri inanırken ben görüyorum farkı iyi düşünün. Bu benim bi yeteneğimde değil, sizde görebilirsinizi.
İnsanları yanlış yönlendiren doktorlar, medyumlar. Onlara sorun vijdan azabını. O kadar can gitti Dünya'da onlara sorun bunları. Psikiyatri ve medyumluk yıllardan beri var. Var ama hala bişey yapamamış ki canlar gidiyo, yıllar gidiyo, yada yanlış yapmış ki bunlar oluyo. Şimdi ben yazıcam herşeyi saniye saniye dedim daha hazırlayamadım. Ordan anlıyacaksınız ama işin aslını kısaca şöyle diyim, tedavi yöntemleri, kitaplar, hastalık hakkında bilgiler, hastalıklar, tv lerde psikiyatrların açıklamarını okuyan, uygulayan, uygulanan şizofreni daha kötü olup cinayetlere kadar gidiyor. Şizofreni ile ilgili bir video yapmışlar sanki şizofreni bir beceri, bi özellik, ndir yüce insanalrdan biriymiş gibi bişey, onu yansıtıyo. Şizofrenin tehlikesinden cinayetlerinden ölümlerinden bahsettiği yok. Neden sizce? Psikiyatri ve medyum gerçeği uzun, dünya gerçeği uzun ben bunları uzun uzun yazmam lazım.

Bir terörü düşünün 30 senedir çözülemedi. Çözülemezmiydi sizce. Ne varda bu kadar çözülemeyen sizce. Halkın ve devletin milliyetçilik inancı. Genel tıpta ne var hastalık inancı.
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye

22/10/10, 01:39 pm
Peki tecasbcops, sen kendi kendini iyileştirdin ve herhangi bir vukuatım yok diyorsun çok güzel ve büyük bir başarı tebrik etmek lazım seni. Peki burda doktor kontrolünde olan sevgili şizofren hastalarımızda gayet iyiler, buna ne diyeceksin.
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye

22/10/10, 01:43 pm
Teröre bende karşıyım yeryüzünde insanlara toprak alanları çizilip burası Türkiye burası Amerika vizen var vizen yok. Sınırları aştın kaldır elleri havaya. Bende hoşlanmıyorum bundan sınırlar olmasın Avrupa birliği gibi tüm Dünyada elimizi kolumuzu bağlayıp gezelim Dünyayı ama olmuyor işte, herkes benim senin gibi düşünmek zorunda değil. Bu tamanen başka birşey konumuzla alakası olmadığını düşünüyorum.
Misafir
Misafir

22/10/10, 01:56 pm
Onlar şimdilik iyiler, ama sonra başlıyor esas şizofren. Şimdi bişey yok. İlk 3-4 yıl hafif geçiyor. 5 ve 6 dan sonra hazırlık başlıyor vukuatlara. Tam o anda noktayı koyarsan ne mutlu.
Koyamazsan kötü sonuç ve acı yıkılmalardan sonra bir ara sakinleşiliyor yine ondan sonra bi hız daha artık ölmezseniz iyi. Şizofren basit bişey değil. Basit bişeymiş gibi anlatılıyo. Normal hafif geçecek bi süreçmiş gibi anlatılıyo. Şizofren ölüme kadar yolculuğun başlangıcı şu zamanlarda. Hani cin ilminde kökünü kurutmak vardır, hedef o şu an. Ailleleri katletmek bir bir ve en son katledeni katletmek. Dikkatli olun.

Milliyetçilik başka bişey değil, oda bir hastalık inancına benzer bişey. Oda sorun yaratan vukuat çıkaran bişey. Demi.

Psikiyatri milliyetçilik inancına bir teşhis koyup tedavi etmesi lazım. Terörde bir ruh hastalığı olamazmı. Oda psikolojiyi bozuyor. Bir sürü sıkıntı. Ölenlerin ailelerinde teröistlerin ailelelerinde.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

22/10/10, 02:32 pm
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 02:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

22/10/10, 02:41 pm
iyikiben Dünya gözümün önünde. görünüyo herşey.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

22/10/10, 03:06 pm
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 02:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

22/10/10, 03:07 pm
hastalık diye bişey yok diyorum sen hala tedaviden bahsediyorsun. Çözüm hasta olmadığını anlamak. Kendini kendinin bozduğunu anlamak.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

22/10/10, 03:17 pm
.

En son iyikiben tarafından 10/01/12, 02:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

22/10/10, 03:23 pm
iyikiben msn ne ekle beni anlatıyım. hasta diyosun hala. hasta yok.
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye

24/10/10, 03:55 pm
Güzelim kardeşim

hastalıklar ayrılır iç hastalıkları göz hastalıkları ortpedi hastalıkları nöroloji hastlaıkları vs vs vs birde psikiyatrik rahatsızlıklar vardır şizofren mesala. yani hastalı var güzelim kardeşim var işte. burda anlat hrkes öğrensin msn dir tutturmuşun.
bu arada kansere ne diyeceksin?
tabiki hastalık yok herşey gözünüzün önünde.
bazı şeylerikabullenme zaman.
Misafir
Misafir

24/10/10, 10:07 pm
şixofren, bipolar, kanser, felç, tansiyon, şeker, kalp, bi hastalık değil, kendiniz yapıyosunuz.
Misafir
Misafir

24/10/10, 10:20 pm
Tansiyon psikoloijk. Kalp psikolojik. Nasıl psikolojik. Kemal Sunal, Barış Manço, Ahmet Kaya neden öldü. Psikolojik. Kemal Sunal korktu öldü, Barış Manço taktı öldü, Ahmet Kaya taktı öldü, Yusuf Hayaloğlu taktı öldü. vs. vs. Bunlar ilaç kullandımı bilmiyorum kullandıysa düzeldi mi yok, zaten düzelselerdi ölmezlerdi. Doktor size tansiyon, kalp için ilaç verir tansiyonuzu düzeltir der yada tansiyonu engeller der. Siz ilacı o niyetle alırsınız psikolojik olarak kendinizi inandırdığınızdan kendinizi iyi hisseder stresten, üzüntüden, arınmış olursunuz bi kaç dakikalığına. Sonra çocuğunuz veya biri gelir sizi üzer, az üzerse tansiyonunuz az yükselir gider, eğer çok üzerse komaya girebilirsiniz. İlaç düzelti mi yok engelledi mi yok. İlaç boş mu boş. Peki sizin bünyenizi bozdu mu evet. Uzun dönem kullanınca öldürücü mü sanmam. Ama size çok başka başka bozukluklar çıkaracaktır.
Dünya'daki ölümlerin % 99 u psikolojik.
Misafir
Misafir

24/10/10, 10:32 pm
Ve Dünya'daki bozuklukların % 100'ü psikolojik. Herhangi bir kimyasal bozulma eksiklik fazlalık vs. varda tansiyon, şeker, olmuyosunuz. Tamamen kendiniz olşturuyorsunuz. Üzüntünüz, derdiniz, sıkıntınız (Ki bunlar bişeylere kendinizi inandırmaktan çıkar) varsa yada üzülmeyi, sıkıntıyı, derdi normal görüyorsanız siz tansiyona, şekere, kalbe, kansere, bir kurşunla ölmeye, intihara, cinayete, cinayete kurban gitmeye adaysınız demektir.
Misafir
Misafir

24/10/10, 10:48 pm
Sonuç olarak kendin demeyen, kendin yok diyen, kendin yapamazsın diyen (Hastalığa, çalışmaya, evliliğe, aşka vs. bu Dünya düzeninde çıkanlara ve yaşananlara inanıyorsanız) bozuksunuz demektir. Dolayısıyla tansiyona, şekere, kalbe, kansere, bir kurşunla ölmeye, intihara, cinayete, cinayete kurban gitmeye adaysınız demektir. Dünyayı değiştirmiyceksiniz kendinizi değiştireceksiniz, daha doğrusu kendinizin farkına varacaksınız, % 100 düzgün hayat yaşayacaksınız. Tansiyonsuz, şekersiz, kalpsiz , intiharsız.... 4*4 lük hayat vardır....
Gökyüzü
Gökyüzü
Gedikli Üye
Gedikli Üye

25/10/10, 01:33 pm
Senin demek istediğini anlıyorum tecasbcops ancak bu dediklerini yapmak okadarda basit değil. Hergün uykum varken işe geliyorum eksik uyuyorum, yediğim yiyecekler ne kadar doğal kansere yaklaşıyorum, bulunduğum dünya ortamında radyasyon var kansere yaklaşıyorum, işimi yetiştirmem lazım strese giriyorum, çocuğun ateşi çıktı moralim bozuldu psikolojim etkilendi. vss hadi hani düzelteyim bana yardımcı olur musun?
Misafir
Misafir

25/10/10, 02:18 pm
zor bişey yok orda. E söylüyorum ya işte. İnandıklarınız değişecek o kadar. O inandıkalrınızın olmadığını göreceksiniz. Kendinizi kendinizin yönettiğini, bozduğunu, düzeltmesi gerekeceğini, göreceksiniz (herşey kendinden diceksiniz yani sadece) o kadar. Ne kanser ne şizofren ne tansiyon ne iş. Hiç bişey kalmayacak.
Korkmazz
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 6

29/01/15, 03:28 pm
Senin şu yazdıklarını okudumda hastalıgımın 2 evresi aklıma geldi bende senin gibi düşünüyodum ama emin ol o işler öle yürümüyo dediklerin belki dogrudur buda senin teorin bilemem ama hastalik var ben bunu kabul ettim ve hastalikla başa çikmayi ögrendim artık ateşlenme dönemi olsa bile sadece hayatımda olacak varsayımları hesaplamakla geçiyor oda bende durgunluga ve içe kapanıkliga yol açiyor 3-5gün sonrada geçiyor ilaç tedavisine gelince ilaçlari kullanmam gerektiğini biliyorum ama ileride kısırlık karaciğer böbrek yetmezliği gibi sorunlarla karşilaşirim diye kullanmıyorum .akıl ve zekanı kullanarak hastaliğin %95 yenebilirsin o yüzde beş te sürekli beyninde kalır benim düşüncemde bu
Similar topics