Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 136

DUYURU! Empty DUYURU!

03/12/10, 11:46 am
Herkese selam, merhaba arkadaşlar,

Görüşmeyeli nasılsınız? Ben 3 aydır forumda yoktum.Görmeyeli herşey değişmiş.yeni katılanlar olmuş ne güzel.herkese sağlıklı günler diliyorum.Benim duyuru adı altında bir başlık açmamın bir sebebi var.Burda olmadığım günlerde yazılanları okudum.en azından şöyle bir göz gezdirdim.İzlenimim şu oldu.Birbirimize karşı tahamülümüz hiç yok.tecasbcops nicli arkadaş yazılarıyla heryeri doldurmuş.belli ki bir sıkıntısı var.hasta.ona iyi davranmak yerine ona hakaret etmek, seni burda istemiyoruz gibisinden laflar söylemek gerçekten doğru değil.onun adına üzülüyorum.sonuçta hasta bir arkadaş ve kendini bu şekilde ifade ediyor.onun hastalığı da bu.varsın kendini ifade etsin.konuşsun.niçin izin vermediğinizi anlamadım.ben kendisine burdan destek oluyorum.konuş arkadaşım, içini dök.rahatla.burda kimsenin kimseye bir faydası dokunmuyor.eğer içini dökmekle rahatlıyorsan, hastalığına iyi geliyorsa rahatla.hiç olmazsa forumun bir kişiye faydası dokunsun!

Burdan bütün arkadaşlara seslenmek istiyorum.Eğer tecasbcops isimli arkadaşın yazılarını görmek istemiyorsanız okumayın.bu kadar basit.hiç kimse okumanız için sizi zorlamıyor.yazıları sizin yazı yazmanıza engel değil.kimseyide hacklemiyor.sizde yazılarınızla kendinizi ifade edebilirsiniz.kaldıki tecasbcops olmadan önce forumun nehalde olduğunuda biliyoruz.iki üç günde bir yazı yazardınız ve yazıların çoğu yok foruma hoşgeldin, yok doğum günün kutlu olsun.yani doğru düzgün bir forum bile değildi.tecasbcops geldi.forum kendine geldi.hiç olmazsa karşınızda hastalığıyla uğraşan biri var.yazılarıyla hastalığını dindirmeye çalışıyor.ona yardımcı olacak yerde birde sıkıntı vermeniz hiç hoş değil.ona hakaret eden, kötü söz söyleyenleri kınıyorum.tecasbcops arkadaşım arkandayım.rahat ol! yazılarına devam et.eğer rahatlıyorsan devam et.kimseyi kaale alma.ben seni anlıyorum.

Hayır kimseye kötü bir sözü yok, kimseye bir hakaret etmiyor, kimseyle bir derdi yok, millet üzerine gidiyor.yapmayın arkadaşlar, yapmayın.

BENİM DUYURUM ŞU! ANLAYIŞLI OLALIM.BİZLER HASTAYIZ NORMAL İNSAN DEĞİLİZ.HASTALIK HEPİMİZDE FARKLI.BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM.FAYDAMIZ OLMUYOR BARİ KÖSTEK OLMAYALIM.LÜTFEN!

Şunuda unutmayın birbirimize karşı bir faydamız olmuyorsa bile en azından dinleyelim.unutmayalım ki dinlemek bile bir psikoterapidir.

Herkese hayırlı günler diliyorum.
monkey
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 1810

DUYURU! Empty Geri: DUYURU!

03/12/10, 01:00 pm
tamam şizoeffektif,seni yani şizofrenleri asan,kesen,tecavüz eden,tecavüz edilen,bıçaklayan,öldüren,katliamcı,korkulan,ailesini kesen, tehlikeli kişiler olarak kamuoyuna tanıtsın.sen onu desteklemeye devam et,hatta ilacı da bırak.diğer arkadaşlar da ilacı bıraksın,intihar etsin,hezeyana girsin,gitsin psikiyatristi bıçaklasın.elektroşok tedavisi olanlar ailesini her an kesebilir,tedavi olmayın.
sen kimi desteklediğinin farkında mısın?buradaki forumun amaçlarından biri de toplumdaki damgalanmayı önlemek,eğer okuduysan,kendi düşen ağlamaz,benim onunla şahsi bir problemim yok,forumun amacına aykırı hareket ediyor.
onun tam anlamıyla hasta olduğu da belli değil,FOREX reklamı yapıp duruyor.

En son iyikiben tarafından 03/12/10, 01:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

03/12/10, 01:10 pm
sanane kimin doğum gününü kutluyorsak,hoşgeldin diyorsak?bak şayet dikkat ettiysen yukarıda TAKVİM yazan tıklanacak bir yer var.insanların doğum günleri yazıyor.onu süs olsun diye koymamışlar,bir anlamı var.seni kutladıysam da geri alıyorum.

En son iyikiben tarafından 03/12/10, 05:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

03/12/10, 01:18 pm
iyikiben'in yorumlarına katılıyorum
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

03/12/10, 02:13 pm
şizoaffektif sendeki şizofreni bizimkinden biraz farklı,sadece fiziksel belirtiler var.o yüzden bizim durumumuzu çok fazla anlıyacağını sanmıyorum,o yüzden gene de seni maruz görüyorum.tedavi olunmazsa ilaç kullanılmazsa halüsinasyon ve hezeyanların nasıl olacağını bilmiyorsun,intihara kadar varacağını bilmiyorsun.o yüzden bu şahsın yaratabileceği(bir ihtimal) durumu anlayamayabilirsin.
benim ona karşı bu şekildeki tutumum sadece 1-biz şizofrenleri damgalamaya çalışması
2-hastaları tedaviyi bıraktırmaya çalışması
yoksa başka bir derdim yok,tanımam etmem kendisini.baktım ki onaylamıyorsun,ne yaparsan yap,beni hiç ilgilendirmez.
şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye

03/12/10, 06:35 pm
Sakin olun arkadaşlar, relax.

İyikiben bence tecasbcopsu fazla ciddiye alıyorsun.Merak etme kimse tecascobs dedi diye intihar etmez.o kadar kolay değil.ayrıca kimse tecasbcops ilacı bırakın dedi diye ilacı bırakacağını da zannetmiyorum.rahat olun.onun derdi kendiyle.ben onu gördükten sonra öğrendim ki bu hastalık çok çeşitli.herkeste çok farklı seyrediyor.bence o hala hasta ve zamana ihtiyacı var.bence daha anlayışlı olmalıyız.

Ayrıca çok değil 7-8 ay önce bende intihar etmeyi düşünüyordum.ama kimse beni umursamadı.kendim yazdım kendim dinledim.herkesin derdi kendine.bende yıkım çok fazla oldu.belki halüsünasyon yaşamadım ama onundışında ne varsa yaşadım.hala da yaşıyorum.sadece biraz hafifledi.eskisi gibi değilim.zaman çok önemli.birbirimize bu zamanı tanıyalım.

Tekrar ediyorum.tecasbcops isimli arkadaş anlattığı gibi asan, kesen, tehlikeli biri değil.sadece biraz hasta.hasta...

hepimiz gibi.
iyikiben
Usta Üye
Usta Üye

03/12/10, 06:38 pm
.tecasbcops isimli arkadaş anlattığı gibi asan, kesen, tehlikeli biri değil.sadece biraz hasta.hasta... demişsin
ben böyle bir şey demedim zaten,kendisine değil biz şizofrenlere böyle diyor.
şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye

03/12/10, 06:44 pm
O kendi hastalığının dışa vurumu.lütfen biraz anlayış.sevgiler..
şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye

03/12/10, 06:46 pm
Kaldıki bence tecasbcops çok zeki biri.toplumun böyle zeki insanlara ihtiyacı var.tabi düzelmek şartıyla.Çok Mutlu
Misafir
Misafir

03/12/10, 07:42 pm
iyikiben demiş ki:şizoaffektif sendeki şizofreni bizimkinden biraz farklı,sadece fiziksel belirtiler var.o yüzden bizim durumumuzu çok fazla anlıyacağını sanmıyorum,o yüzden gene de seni maruz görüyorum.tedavi olunmazsa ilaç kullanılmazsa halüsinasyon ve hezeyanların nasıl olacağını bilmiyorsun,intihara kadar varacağını bilmiyorsun.o yüzden bu şahsın yaratabileceği(bir ihtimal) durumu anlayamayabilirsin.
confused Buna da katılıyorum
şizoaffektif
şizoaffektif
Asil Üye
Asil Üye

03/12/10, 07:49 pm
leponex bildiğim kadarıyla sendede halüsünasyon yok.yanılıyormuyum?
Misafir
Misafir

03/12/10, 08:50 pm
yanılmıyorsun ama paranoid şizofrenim yine de
Misafir
Misafir

03/12/10, 10:35 pm
Ya şu forumda beni konuşmayın, meseleleri konuşun. Birilerini eleştirmeyin meseleleri eleştirin. Bunlar bişi kazandırmaz kaybettirir size. Meselelerin çözümlerini arayın, meseleleri dert edinin, kişileri değil.
laila
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 225

10/12/10, 09:16 pm

Size birşey söyleyeyim mi? bence tecasbcops hasta falan değil Çok Mutlu tam tersi BENCE AŞIRI ZEKİ
sizleri bilemem ancak, ben onun yazılarını okuyunca çok eğleniyorum..
Sadece çözemedim birşey var ;

1- Zeynep isminde bir şahıstan bahsediyor ? zeynep kim diyorum, ne iş yapar ? söylemiyor..
Rolling Eyes Mutlu

MEHRİ
MEHRİ
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 132

11/12/10, 04:19 pm
of ya sıkıldım durun size yöresel bir türkü yazem biraz gülün yeleyimi çalhadım serdim dere teşına mor çiçehli yeleyim neler geldi başına
Temujin...
Gedikli Üye
Gedikli Üye
Puanlar : 296

11/12/10, 06:14 pm
laila demiş ki:

Size birşey söyleyeyim mi? bence tecasbcops hasta falan değil Çok Mutlu tam tersi BENCE AŞIRI ZEKİ
sizleri bilemem ancak, ben onun yazılarını okuyunca çok eğleniyorum..
Sadece çözemedim birşey var ;

1- Zeynep isminde bir şahıstan bahsediyor ? zeynep kim diyorum, ne iş yapar ? söylemiyor..
Rolling Eyes Mutlu

siz zeki insan görmeyip tanımamışsınız... buna zeki diyorsanız...

evet oldukça komik ve eğlenceli yazıları var

tüm o yazılarıda oldukça boş ve saçmalıklarla dolu...

anlıyorum ki onun düşüncelerini sahiplenenler onun gibi olanlardır...

Similar topics