Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

future
future
Yeni Üye
Yeni Üye
Puanlar : 16

ben paranoid sizofrenim galiba  Empty ben paranoid sizofrenim galiba

15/06/12, 08:50 am
merhabalar ben yurtdisinda yasiyorum.29 yasimdayim..sürekli olarak birilerinin beni öldürebilecegini veya zarar verecegini düsünüyorum.Asagi yukari 12 senedir böyle.su anda evden disari cikamiyorum .ciksamda bicak almadan cikamiyorum.her an bana saldirabilirler cünkü .gecen ay sesler duymaya basladim.ilk ses ekolu kadin sesiydi. Odadaydim ve sesin geldigi tarafa baktim .kimse yoktu.kiminle sohbet etmeye kalksam bana sen delirmissin diyorlar.odadan disari cikmak insan görmek istemiyorum.birisi benim gözlerimin icine baktigi zaman tamam bu beni öldürecek veya bana saldiracak diye düsunuyorum ve sesler bana tedbir al bu o olabilir diyor. Hic doktora gitmedim.acaba ben hastamiyim.yardimci olabilirmisiniz.
future
future
Yeni Üye
Yeni Üye

ben paranoid sizofrenim galiba  Empty Geri: ben paranoid sizofrenim galiba

15/06/12, 08:53 am
merhabalar ben yurtdisinda yasiyorum.29 yasimdayim..sürekli olarak birilerinin beni öldürebilecegini veya zarar verecegini düsünüyorum.Asagi yukari 12 senedir böyle.su anda evden disari cikamiyorum .ciksamda bicak almadan cikamiyorum.her an bana saldirabilirler cünkü .gecen ay sesler duymaya basladim.ilk ses ekolu kadin sesiydi. Odadaydim ve sesin geldigi tarafa baktim .kimse yoktu.kiminle sohbet etmeye kalksam bana sen delirmissin diyorlar.odadan disari cikmak insan görmek istemiyorum.birisi benim gözlerimin icine baktigi zaman tamam bu beni öldürecek veya bana saldiracak diye düsunuyorum ve sesler bana tedbir al bu o olabilir diyor. Hic doktora gitmedim.acaba ben hastamiyim.yardimci olabilirmisiniz.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 500

15/06/12, 12:05 pm
12 yıldır neden bir doktora gitmediğini anlamadım?

Beklemen hata..
future
future
Yeni Üye
Yeni Üye

15/06/12, 01:12 pm
yani önceleri farkinda degildim .simdi insanlar bana garip oldugumu söylemeye basladilar ve bende bana göre gariplik yok gibi geliyordu. Gecen konsolosluga gittim bana sen normal degilsin dediler. Hicbir iste calisamiyorum da cunku hep saldiriyordum müdürlere amirlere. doktora gorunsem iyi olucak gibi.yoksa birilerine patlayabilirim.
şizo
şizo
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 500

15/06/12, 03:22 pm
bir doktora görünüp tedaviye başlarsan düzeleceğini düşünüyorum.anlattıkların normal değil mutlaka bir doktora görün tamam mı?biz neler çekiyoruz bi bilsen..

doktora görün.sonucuda bizimle paylaş..görüşürüz..
Yakamoz
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 20

16/06/12, 03:16 pm
Geçmiş olsun... şizo doğru söylüyor doktora görün... Bu arada o duyduğun seslerin hepsi hayal canım.. gerçek değil.. bunu da aklından çıkarma.
future
future
Yeni Üye
Yeni Üye

16/06/12, 06:44 pm
[b] sizi dinleyip en yakin zamanda ugramaya calisacagim bir uzmana ama bu aralar gitmem mumkun degil.cunku yurtdisindayim ve hastaligimdan dolayi calisamadigimdan ekonomik olarak darbogazdayim su siralar.ben evliyim ilk esim beni terketti. Iste bu son terkedilme benim çildirmis bir insan oldugumu bana göstermis oldu. Bu sefer ki evliligim iyi gidiyor.fazla soru sormuyorum ona.
Yakamoz
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 20

16/06/12, 08:19 pm
Devlet hastanelerinden faydalan.. ama ihmal etme..

bu arada ne güzel bak Mutlu evlisin eşin varmış.. kıymetini bil evinin, yuvanın.. sinirliyim diyorsun. öyle herşeye sinirli olmak yok.. sinir iyi birşey değildir.. pişmanlıklar getirir.. sonra da dönüşü olmaz o pişmanlıkların Rolling Eyes bu sözümü unutma sakın...
herkeste sinir var, hepimiz zaman zaman sinirleniyoruz tabiki.. Ancak her zaman sinirlerine hakim olmayı öğreneceksin sinirli adamdan herkes uzaklaşır..... Hayat böyle arkadaşım hiç kimseye dörtdörtlük değil..

vakit kaybetme en yakın zamanda git doktoruna, sebebi neymiş ilacı neymiş öğren al.. Problemini çözersin inşallah...

arif.konyali
arif.konyali
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 90

12/08/12, 02:51 am
benzer sanrılarımın olduğu dönemde ben kendimi hasta olarak görmüyordum.
Similar topics