Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

Forum  şuanda  dinliyorsunuz  

Alper ALP
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 14

Merhabalar. Empty Merhabalar.

21/09/13, 03:45 am
Merhabalar,
Şizofreni belirtileri taşıyordum. Doktora gittim ilaç tedavisine başladım.(Devlet hastaneleri kesinlikle bu konuda yetersiz) (Ha bu arada hastalığımı inkar etmiyorum ama doktorun da doğru ilacı yazdığını düşünmüyorum.) Doktor teşhis için beklememi, ilaçlarımı kullanıp 15 gün sonra tekrar gelmemi söyledi. Ama ben bu ilaca ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.
Kısaca hastalığım; Geceleri beni uyutmayan şiddetli korku nöbetleri. Algıda zorlanma. Bazen her şeyi sanki bir fotoğraf kağıdında görüyormuşum gibi hissediyorum. Sanki iki boyutlu gibi. İnsanlar ile konuşurken benden bir şeyler öğrenmeye çalıştıklarını, sırlarımı açığa çıkarıp dalga geçmek istediklerini düşünüyorum. Sürekli tecrit hücresi kapatılıp acı çekmeye mahkum bir hasta olacağımı düşünüp çıldıracak gibi oluyorum. Çıldırıyorum da. Bu nedenle kimse ile konuşmak istemiyorum. Son 1 yıldır sürekli bilgisayar başında oturuyorum.
Bu hastalığı yaşayan kişilerin tavsiye ve görüşleri var ise çok sevinirim.

Dip not; Hiç bir şiddet eğilimim yoktur. Krizler sırasında şiddet uygulamaktansa şiddet görmeyi yeğlerim. Şizofreni=Şiddet anlayışı doğru değildir.
ASUMAN
ASUMAN
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

Merhabalar. Empty Geri: Merhabalar.

21/09/13, 01:15 pm
geçmişolsun kardeşim.duygularını,düşüncelerini mutlaka yaz ve ailene anlat.bence anlatmakta,yazmakta çok ii geliyor bu hastalığa.tabi bi de ilaçlarını düzenli kullanmanı öneririm ben sana.malesef ilaçsız halledilebilecek bi durum diil şizofreni.mesela bi şeker hastasını düşün,şeker hastalarıda düzenli ilaç kullanmak zorundalar.ilaç kullanmakta kötü bişey yok.
Misafir
Misafir

22/09/13, 09:17 am
Alper foruma hoşgeldin ve geçmiş olsun.
bekirecr
Usta Üye
Usta Üye
Puanlar : 673

16/11/14, 06:26 pm
2013 de yazılmış yazı şimdi yanıtlıyoruz.korku nöbetleri zor bir durum ,doktor yanlış ilaç niye versin ki, şiddet eğiliminin olmaması iyi bir durum.acil şifalar Alper kardeş.