Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giriş yap
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Bütün listeye bak

En son konular
Yuzde yuz kurtuluyorsunuz23/01/18, 05:37 pmözgür3535
Yardım lütfen.08/01/18, 02:51 amŞener
Öğretmen Kemal02/01/18, 08:32 pmdeathstars
neden kimse yazılanlara cevap vermiyor.01/01/18, 02:52 pmdeathstars
tanışma01/01/18, 02:35 pmdeathstars
şizofreni ve müzik30/12/17, 09:37 pmdeathstars
kendi kendime cok konusuyorum30/12/17, 09:31 pmdeathstars
Dost Rumuzlu Üye30/12/17, 08:53 pmdeathstars
Anahtar-kelime

dinliyorsunuz  şuanda  Forum  

forest82
Asil Üye
Asil Üye
Puanlar : 100

şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi Empty şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi

15/05/15, 12:17 pm
http://www.ustunongel.com/index.php?ll=detay&src=28

Sizi bilmiyorum fakat ilaçla tedavi ancak belirli bir dönem işe yarıyor daha sonra bütün herşey sizin iyileşme isteğinize ve sevdiğiniz insanların sizi iyileştirme isteğine bağlı.bana kalırsa bir şizofreni ilacının gerektiğinde kullanılan (kendinizi yatıştırmak için)bir antidepresandan farkı yok.dünyada 60milyon şizofren hastası olduğu söyleniyorve bu insanlara en az fiyatı 300tl den başlayan aylık ilaç kullanımı öneriliyor.ve 60milyon×300tl (aylık)6milyar tl ye geliyor.bu ilaç şirketleru için aylık çoooook çook yüksek bir rakam ve bu şirketler dopamin safsatasına sıkı sıkıya bağlılar.demek istediğim şey ben iyileştim.ama iyileşmemin sebebi ilaç falan değil(ki ilaçlar beni şişmanlatmaktan ve beni iğrenç bir insan yapmaktan öteye geçmedi ama sizi iyi ettiğini düşünüyorsanız onu bilemem)sizi seven insanların siza olan inancı ve kendinize olan inancınız.size örnek olarak şunu söyleyeyim sevdiğim insanlar benim sürekli iyileştiğimi ve bunun ilaçlar yüzünden olduğunu düşünüyordu fakat  o dönemler ilaçları kullanmıyordum.paranoyalarım ilaçlar yüzünden değil kendi aklıma olan inancımla yendim.fakat bazen kendimi kötü hissettiğimde bir antidepresan alıyorum çünkü öteki şizoreni ilaçlarının beni daha fazla iyi etmeyeceğini biliyorum.elbette belki de şu anda bile iyi olmadığım söylenebilir fakat söylemek istediğim asıl nokta şu.Şizofreni ilaçları beni bundan daha fazla iyi edemez.
forest82
Asil Üye
Asil Üye

şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi Empty Geri: şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi

15/05/15, 12:33 pm
Bu allta yazanlar sadece içtiğim tek bir ilacın yan etkileri ve beni iyi yaptığını veya bir placebo ilacından daha iyi yapacağını kesinlikle düşünmediğim bir ilaç.zamanınız varsa okuyun:
Alerjik reaksiyonlar (ağız, di1. yüz ve boğazın şişmesi, kaşıntı, döküntü)
• Kalp krizi
• İntihar düşüncesi
• İntihar girişimi ve intihar
• Ketoasidoz (kan ve idrarda keton bulunması) (ketoasidoz durumunda; bulantı, kusma, karın ağrısı, halsizlik/yorgunluk, hızlı ve derin nefes alma, nefes darlığı, iştahsızlık,
ağız kuruluğu, çok su içme, sık idrara çıkma gibi belirtiler görülür.) veya koma
• Nöbet
• Ateş, kas sertliği, hızlı nefes alma, terleme, azalmış bilinç ve kan basıncında ve kalp atımında ani değişikliklerin bir arada görülmesi
• Yüksek kan basıncı
• Vücudun herhangi bir yerindeki kan pıhtısının bir kan damarını tıkaması (venlerdeki kan pıhtıları - özellikle ayaklarda şişme, ağrı ve kırmızılık semptomlarını içeren ayaklardaki pıhtılar - damarlar vasıtasıyla akciğere ulaşarak, göğüs ağrısına ve nefes almada zorluğa neden olabilir.)
• Gırtlak çevresindeki kasların spazmı
• Zatüree riski ile birliktelik gösterebilen, kazaen yiyeceklerin solukla içeri alınması
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin ARIFAY'a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.
Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.
Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
• Göğüs ağrısı
• Olağan dışı kalp atımı
• Yüksek kan şekeri
• Şeker hastalığının (diyabetin) oluşması ya da kötüleşmesi
• Pankreas iltihabı
• Karaciğer iltihabı
• E1. bilek ya da bileklerin şişmesi
• İdrar yapmada zorluk
• Uzamış ya da ağrılı ereksiyon (sertleşme)
• Vücut ısısının kontrolünde zorluk ya da fazla ısınma
• Gözlerin ak bölümünün ve cildin sararması
• Anormal karaciğer test değerleri
• Bazı kan hücre seviyelerinde değişiklikler
• Konuşma bozukluğu
• Deri döküntüsü ve ışığa duyarlılık
Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.
Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.
Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz doktorunuza söyleyiniz:
• Kontrol edilemeyen tik ya da seğirme hareketleri
• Baş ağrısı
• Halsizlik, yorgunluk
• Bulantı, kusma
• Hazımsızlık
• Kabızlık
• Tükürük artışı
• Sersemlik
• Uyku zorluğu ya da uyku hali
• Huzursuzluk
• Titreme
• Bulanık görme
• Oturur ya da yatar pozisyondan kalkarken baş dönmesi hissetme ya da hızlı kalp atımı
• Ruhsal çökkünlük hali
• Karın ve mide rahatsızlığı
• İshal
• Olağandışı saç dökülmesi ve incelmesi
• Aşırı terleme
• Sertlik ya da kramplar
• Kas ağrısı
• İstem dışı idrar kaçırma
• Kanda düşük sodyum seviyesi
• Kilo artışı ya da azalması
• Anoreksi
• Sinirlilik, ajitasyon
• Kndişeli hissetme
• Bayılma
• Yutma zorluğu
• Aşırı kumar oynama isteği
forest82
Asil Üye
Asil Üye

şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi Empty Geri: şizofreni de ilaçsız tedavi yöntemi

03/10/15, 10:06 am
Sayin yönetici bu konuyu lutfen kapatin.çunku şizofreninin ilaçsiz iyileşecegine artik inanmiyorum.ilaclar beyinde bir çeşit zehrin salgılanmasıni onluyormuş bunu ege universitesi ana bilim dalı başkanı açıkladı
erolm
Acemi Üye
Acemi Üye
Puanlar : 61

27/12/15, 01:44 pm
ilaçlar çok iyi abililfy , cedrina veya seroquel